BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar žinote, kas nutinka, kai į ką nors skeptiškai žiūri? -  Meilė iš pirmo žvilgsnio! Taip man nutiko su Turkija. Šitiek metų lietuviai ten skraido, o aš - “Ai, yra geresnių vietų…”. Atsiimu visus savo žodžius ir gailiuosi dėl išankstinių nuostatų. Tai nuostabi šalis! Tik būkite geri, nesėdėkite sulindę viešbučiuose su AI, iškiškite nosį laukan, nepabijokite ir į savarankiškus apylinkių tyrinėjimus išsiruošti, nes būtent per juos ir įvyksta visi tie nuostabūs dalykai.

Jei kam įdomu, atsiliepimai ir nuotraukos apie viešbutį Akka Antedon Beldibi miestelyje (netoli Kemero) yra čia, Goynuck kanjonas yra čia, o vaizdingas kalnų maršrutas automobiliu yra čia.

O dabar trumpas foto reportažas apie likusias smagias vietas, į kurias taip pat važiavome savarankiškai. Tahtali kalnas (vietinė “Ginza travel” siūlo ekskursiją už 50$, “Novaturas” už 48 eurus), antikinė gyvenvietė Phaselis ( ekskursijos neorganizuojamos nei Novaturo, nei Ginzos), vietiniai, šalia Beldibio esantys “kalniukai” ir nemokama eksursija į Antaliją su Novaturu.

TAHTALI kalnas ( aukštis 2365m)

Tahtali kalną lengvai rasite tarp Camjuva ir Tekirova miestelių, yra aiškiai matomas  ženklas sukti  į dešinę, jei važiuojate iš Kemero. Automobiliu kylame apie 7 km aukštyn, vis dar vietomis tvarkomu keliu. 1 foto - kalnas iš apačios. 2 foto - vaizdas nuo apatinės stotelės, 726 m virš jūros lygio.  3 foto - auto aikštelė.  4 foto - iš čia kilsime. Raudonajame funikulieriuje telpa iki 80 žmonių. Pakylimas į Tahtali viršūnę kainuoja 36$ arba  25 eurus vienam žmogui. Brangu, bet taip ir turi būti, norint saugiai ir  kokybišku transportu per 10 min. (kurios kylant pirmą kartą aukštyn virsta kokiomis 20min. :) ) užsikelti į aukščiausią šiame krašte viršūnę.

Kylame. Žemė tolsta.

Viršutinė stotis - kalno viršūnėje esantis 3 aukštų pastatas su apžvalgine aikštele ant stogo, vidiniu restoranu ir lauko kavine. Gegužės 18 dieną dar yra sniego. Kadangi ir čia mums reikia “patyrinėti”, einam šalia esančiu alpinistų - kalnų vaikščiotojų keliuku į šoną, ant gretimo kalniuko, kad atokiau nuo minios galėtume pasimėgauti vaizdais. Beje, nuo kalno (ar į kalną) yra 14 km pėsčiųjų trasa, su įrengtomis poilsio vietomis, bet tai truktų turbūt visą dieną.

Mūsų asmeninė kalnų stebėjimo vieta. Man nejauku. Sėdžiu vienoje vietoje. Apačioje sklando erelis. Mes aukščiau už erelį! :)

Leidimasis žemyn mažiau baisus. Priartėjęs prie kiekvieno stulpo, dėl techninių ypatumų, funikulierius susiūbuoja, pasijunti kaip kokiam atrakcione, nes per pilvą perbėga virpuliukai. Mažos mergaitės nuoširdžiai mėgaujasi cypdamos kiekvieną kartą kai mus kresteli. Tokių kartų gal trys.

Phaselis

Buvusi antikinė gyvenvietė, įsikūrusi ant jūros kranto. Įėjimas (jų yra du - automobiliams ir laivais atplaukusiems) kainuoja 8 TL. Laikas neribojamas, tad prabuvom ilgiau nei pusdienį, nes porą valandų mėgavomės vietiniu “pliažu”. Beje, automobilis nuomotas, kaina 3 dienoms (po ilgų derybų) 100 eurų ir 5$ (arbatai turbūt?).

Tai kas likę iš centrinės gatvelės, pastatų. Amfiteatras berods geriausiai išsilaikė. Nuo jo viršutinių eilių labai puikiai matosi Tahtali kalno apatinė ir viršutinė stotys.

Įlanka ir pakrantė, kurioje praleidom keletą valandų.

Beldibi miestelio kalnuotos apylinkės

Beldibis - mažas miestelis, bet turi savo mečetę ir mokyklą su darželiu. Pastarieji įsikūrę mūsų Akka Antedon hotel kaimynystėje. Pilna prekeivių, kelionių agenturėlių. Bet mums įdomiausia - gamta. Kaip visada :). Užtrunka apie 20 min. pėsčiomis pasiekti vietinių kalnų prieigas. Šlaitai akmenuoti, bet visai patogu lipti, netgi su kroksais. Pasivaikščioję porą valandų, nusprendžiame grįžti atgal. Sugebame trumpam pasiklysti, prieiname akmenuotą tarpeklį, kuriuo traukiam į “namų” pusę ir labai sėkmingai, netgi nukirtę gerą kelio gabalą, išeiname iš kalnų. Turkas, iš kurio nuomavomės mašiną, buvo labai nustebęs dėl tokių  mūsų pasivaikščiojimų.

Antalija

Eksursija nemokama ir užima praktiškai visą dieną ( išvykimas iš viešbučio apie 9:00 - 10:00 ryto, grįžimas tarp 17:00-18:00). Pirmoje dienos pusėje visus nugabena į aukso centrą ir į odos centrą, kur kainos astronominės. Lietuviai aišku nieko neperka -  pirkti neprivaloma :). Tada vykstame pietauti - nemokami pietūs maždaug 3* lygio, maistas padorus, bet po mūsų 5* maitinimo didelių emocijų nekeliantis. Restorano antrame aukšte yra parduotuvė, kur kainos atrodo visai padorios, bet ir tai apsigauname (nuperkame 0,5 kg baklavos už 16$ su nuolaidėle, o Beldibyje šalia mūsų viešbučio (paaiškėja kaip visada per vėlai), toks pat kiekis kainuoja apie 8$. Ech…

Apžvalgos aikštelė. Pats pirmasis sustojimas 15 min. vos tik atvykstame į miestą. Vaizdai nepakartojami.

Antalijos kriokliai. Upelis atrodo toks mažas, o krisdamas pavirsta į tokį grožį.

Antalijos senamiestis. Uosto gabaliukas. Centras.

Patiko (0)

Rodyk draugamsTrackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą