BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Lapkritis, 2009

sekmeskodas

Gyvenimas yra…

Gyvenimas yra galimybė - išnaudok ją…
Gyvenimas yra gražus - žavėkis juo…
Gyvenimas yra palaima - pajusk ją…
Gyvenimas yra svajonė - įgivendink ją…
Gyvenimas yra iššūkis - priimk jį…
Gyvenimas yra pareiga - įvykdyk ją…
Gyvenimas yra žaidimas - žaisk jį…
Gyvenimas yra brangus - tausok jį…
Gyvenimas yra turtas - išsaugok jį…
Gyvenimas yra meilė - neaplenk jos…
Gyvenimas yra paslaptis - atskleisk ją…
Gyvenimas yra pažadas - ištesėk jį…
Gyvenimas yra liūdesys - įveik jį…
Gyvenimas yra daina - dainuok ją…
Gyvenimas yra kova - laimėk ją…
Gyvenimas yra džiaugsmas - atrask jį…
Gyvenimas yra motina - apkabink ją…
Gyvenimas yra nuotykis - rizikuok jame…
Gyvenimas yra taika - nešk ją…
Gyvenimas yra laimė - nusipelnyk jos…
Gyvenimas yra gyvenimas - apkabink jį…!

Rodyk draugams

sekmeskodas

Laiko mašina

“… tokia laiko mašina egzistuoja - tai mūsų vaizduotė. Įsiklausę į save atpažinsime ateitį. Ateitis jau mumyse. Gerai įsižiūrėję, pastebėsime savyje sėklas, iš kurių išaugs didžiuliai žiedai. Pamatysime, kuo tapsime. Einšteinas sakė: Fantazija - tai viskas. Ji numato ateities įvykius. Jei neturime vizijos, neturime ir motyvacijos stengtis.” (B. Shafer)

Rodyk draugams

sekmeskodas

Elgtis nerealistiškai lengviau

“Elgtis nerealistiškai lengviau, negu elgtis realistiškai”. T.Ferris


„Atsiprašau, gruodį nedirbsiu”, sakau studentams.”Iškeliauju mėnesiukui i JAV,” sakau artimiesiems, draugams.”O kaipgi kiaulių gripas?“, sureaguoja mama ir močiutė… „O, kaip faina. Tai mano svajonių šalis,” girdžiu iš kai kurių studentų ir draugų. Kas mane laikė nuo šios šalies šitiek metų? O kas dar tebestabdo jus ir trukdo pasiryžti ir pradėti planuoti?

„Jei jūsų tikslas neįprastai didelis, pajusite adrenalino antplūdį, kuris suteiks ištvermės įveikti kiekvieno tikslo siekiant neišvengiamus sunkumus ir kliūtis. Realistiški tikslai, teužkabinantys vidutines ambicijas, neįkvepia ir padeda įveikti tik pirmą ar antrą problemą, o paskui pasiduodate. Jei galima nauda ne kažin kokia, ne kažin kiek ir stengsitės.”

Tik antrą kartą skaitydama T. Ferrio knygą „4h darbo savaitė” supratau, kas šių metų pradžioje nulėmė mano sprendimą keliauti i JAV. O svarstymų buvo visokių: Ispanija, Turkija, Graikija. Europos mačiau užtektinai, tad nebežinojau, ką rinktis. Graikija buvo vienintelė vieta prie šiltos jūros, kur dar neteko pabuvoti ir kuri dar kažkiek viliojo. Bet vistiek tai - ta pati senutė Europa. O šis kelionės tikslas buvo pasirinktas dėl jo realistiškumo. Kelias dienas „muisčiausi” ir kažko nerimau. Graikija, Graikija. Vykti tik tam, kad kažkur išvažiuoti. Šiam norui galėjau duoti tik 4-5 balus. Per mažai. Staiga po ranka pakliūvo straipsnis apie JAV ir supratau: tai nerealu, bet tikrai noriu ten pabuvoti. O įdomiausia tai, kad pradėjus svarstyti galimybę vykti už Atlanto, staiga iš kažkur atsirado pažįstamų ir šiaip aplinkinių, kurie dalijosi savo gyvenimo ir keliavimo po Ameriką patirtimi ir taip galutinai nulėmė mūsų sprendimą: „Vykstame.” Taip per pusę metu pamažu susiformavo kelionės plano kontūrai, atsirado bilietai iki New Yorko, vėliau iki Floridos. Užsimezgė kontaktai su vietiniais gyventojais ir mokytojais. Ir dabar, kai iki kelionės - mėnuo, o pasiruošimo dar liko nemažai, galiu pasakyti, kad tikrai viskas įmanoma ir realu. O sudėtingumą, anot Ferrio tikrai galiu vertinti kaip 10 balų. Kaip ir įdomumą: „geriausia žvejoti ten, kur niekas kitas nežvejoja“.

Rodyk draugams

sekmeskodas

Koučingo gyvenimo ratas

“Gyvenimo ratas” - vienas iš koučingo pratimų,  kuris padeda “diagnozuoti” kiekvieno iš mūsų gyvenimo būklę, suprasti, kuriame etape mes esame, kas mūsų netenkina, ką norime pakeisti ir link kokio tikslo geriausia būtų  judėti.

Taip atrodė mano ratas 2008/01/04. Nuo permainų pradžios jau buvo praėjęs laiko gabaliukas. Tobulėjimui, sveikatai, laisvalaikiui - 4 balai iš 5, na, ir kitoms sritims atitinkamai atseikėta.

Taip atrodo šiandien - 2009/11/08

 

Kaip matot,  “ratas” gavosi kreivokas ir su juo toli nenuvažiuočiau. Tad toliau sieksiu, kad tarp visų sričių būtų darna, ir kad ratas taptų kuo lygesnis, jog galėčiau “keliauti aplink pasaulį”.

O čia galėtų būti jūsų ratas, jei nuspręsite jį nusibraižyti. 

Surašykite langeliuose jums svarbias gyvenimo sritis (jos gali skirtis nuo manųjų) ir įvertinkite jas balais nuo 1iki 10. Pagalvokite, kurią sritį pa-tobulinus (padirbėjus, idėjus daugiau pastangų), “pasikeltų” ir kitos sritys. Diagnozavus situaciją, galima pagalvoti ir apie priemones situacijai keisti.

Rodyk draugams

Aš pilnavertiškai nugyvenu kiekvieną dieną. Kasdien šimtamyliais žingsniais artėju prie savo svajonių ir tikslų įgyvendinimo. O tada kuriu naujus tikslus, kurių taip pat energingai ir su malonumu siekiu ir įgyvendinu. Smagu veikti, gera matyti pasiektą rezultatą.

AUKŠČIAUSIA VIZIJA. Šviesu, saulėta, kvepia apelsinais. Šiltas vėjelis sklando aplinkui, išdykėliškai įsisuka į mano šviesius plaukus ir į baltą ilgą suknelę.  Ryškiaspalvės gėlės trumpam patraukia mano žvilgsnį. Nesusilaikau neįkvėpusi jų sodraus aromato. Jaučiuosi taip gerai, kaip niekada anksčiau. Linksma, gera, norisi šokinėti iš laimės, kad man ir aplinkiniams taip puikiai sekasi, kad  esame laimingi, sveiki, veiklūs ir jau daug pasiekę. Kiekviena diena nugyventa prasmingai, bendrauju su įdomiais, pozityviais žmonėmis, kurie man padeda siekti tikslų. Jaučiuosi kaip paauglė, nesvarbu, kad man šiek tiek daugiau. Kasdien su malonumu sportuoju, valgau šviežią ir sveiką maistą, kuri gaminu pati arba man padeda pagalbininkė. Gyvenimas puikus ir aš pati sąmoningai kuriu savo nuostabią tikrovę.

AUKŠČIAUSIAS TIKSLAS. Kiekviena diena yra prasmingai praleista, nuveikiant visus suplanuotus malonius darbelius, kurie, žinau, artina mane prie svajonių ir  tikslų realizavimo. Turiu gerų draugų, ištikimų partnerių ir patikimų pagalbininkų, tad mūsų komanda puikiai susidoroja su visais iššūkiais. Dirbu mokymų -  konsultavimų srityje, esu gerai žinoma kaip profesionali anglų k. dėstytoja, koučingo specialistė. Dirbu ne pilną darbo dieną, laiko, dėl mano efektyvaus planavimo, užtenka  pomėgiams bei laisvalaikiui.

ROLĖS. Esu žmogus, kuris ne tik ima, bet ir duoda kitiems tai, ko norėtų sulaukti pats. Esu žmogus, asmenybė, draugė,  žmona, mama, mokytoja, patarėja, partnerė, lektorė ir konsultantė. Esu daug pasiekusi, daug mačiusi ir mielai dalinuosi šiais dalykais su kitais.

RESURSAI. Užrašų knygutė, svajonių ir pasiekimų dienoraštis, internetas, supermokytojo svetainė, mano mokymų, idėjų, projektų ir kitos visuomeninės veiklos blogas, mano finansų e-programėlė, į mano gyvenimą nuolatos ateinantys nauji mokytojai ir pagalbininkai, mano mokiniai, mano šeima ir artimi žmonės.

SVARBIAUSI PUNKTAI.

Sveikata ir puiki savijauta:

 1. Kokybiškas natūralus maistas, maitinuosi reguliariai, 2-3l vandens per dieną.
 2. Apsieinu be TV žiūrėjimo.
 3. Kasdien minimum 20 min.sporto.
 4. Bėgioju kas antrą dieną.
 5. Vasarą - dviratis, žiemą - sporto klubas.

Kaip yra šiandien?

 1. Maistas ganėtinai natūralus, dažniausiai be konservantų, hidrogenizuotų riebalų ir genetiškai modifikuotų elementų, tačiau kartais pavalgius -  vėl valgau, nors nesu alkana. Vanduo - darbo dienomis - minimum du litrai, savaitgaliais dažnai nepavyksta įvykdyti normos.
 2. Jau 5 dienos, kai TV neįjungiamas, jo visai nepasigendu, tik šiandien kompiuteryje pažiurėjau 30 min. man patikusio filmo.
 3. Kasdien mankštinuosi vidutiniškai po l0 min.
 4. Bėgioju geriausiu atveju kartą per savaitę.
 5. Nei sporto klubo, nei dviračio.

Darbas ir laisvalaikis:

 1. Dirbu 4-5 dienas per savaitę, po 4-5 val. kasdien.
 2. Likusiu metu sportuoju, bendrauju su žmonėmis, mokausi naujų dalykų ( atgaivinu prancūzų ir vokiečių kalbas, grįžtu prie kinų kalbos mokymosi, mokausi naujų šokių), skiriu laiko šeimai. Be abejo, keliauju po pasaulį.
 3. Sekmadienio vakarais susidarau savaitės planą, kiekvieną vakarą jį pasitikslinu.

Kaip yra šiandien?

 1. Dirbu 5 dienas per savaitę, po 6-8 valandų, kartais ir savaitgaliais.
 2. Likusiu metu mankštinuosi, organizuoju, strateguoju įvairius dalykus, bendrauju su mokiniais, tačiau laiko mokytis naujų dalykų neturiu arba tiksliau nieko nedarau, kad turėčiau. Planuoju kelionę (finansiškai, morališkai ir visaip kitaip J).
 3. Planavimas ant popieriaus dabar nėra toks dažnas, kaip anksčiau, duočiau už jo vykdymą gal kokius 3-4 balus.

l METŲ REZULTATAI (2010 11 07)

Supermokytojo mokykla gerai žinoma Vilniuje, mokinių antplūdis, man padeda 2-3 anglistai. Mūsų mokyklėlė -  kaip jauki menininko dirbtuvėlė ar žavus vintažinis butikas. Studentai mokosi ne tik anglų kalbos, dalijasi patirtimi, išsikelia tikslus, mokosi juos įgyvendinti, tobulėja…Turiu 3 laisvus darbo dienų vakarus, lankau šokių kursus ir dramos studiją. Esu sveikut sveikutėlė, dabar manyje tupinti bėdelė -  išnykusi. Dėstau ne tik anglų kalbą, bet vedu seminarus mokytojams ir jaunimui, rašau straipsnius, bendrauju ir bendradarbiauju su užsieniečiais. Turiu pakankamai finansų įsigyti nuosavo nekilnojamo turto, taip pat atsidėti finansinės nepriklausomybės fondui. Supermokytojo blogas yra populiarus ir  turi daug bendraminčių.

90 DIENŲ REZULTATAI (2010 02 05)

Esu grįžusi iš kelionės po JAV, pasitobulinusi kalbų ir gyvenimo kursuose, susiradusi daug draugų, bendraminčių, partnerių užsienyje. Sveikatos problemėlės nebėra. Intensyviai renkasi naujos grupės. Dirbu ne viena, man padeda keletas nuostabių anglistų. Dirbu darbo dienomis, savaitgaliais pamokų nebeturiu, mokausi prancūzų kalbos. Vaikštau 1-2 k. per savaitę į sporto klubą. Pildau blogą, turiu facebook‘e  300 pasekėjų. Lauke žiema, širdy pavasaris.

Originalus receptas ir paaiškinimas ką aš čia rašiau yra  čia:

Rodyk draugams

sekmeskodas

Trijų metų pasiekimai

Mano istorija yra panaši į jūsų, bet tuo pačiu ji kitokia, nes šį kelią nuėjau ir vis dar einu aš.

Už lango jau trečias ruduo, kai bandau savo gyvenimą sąmoningai valdyti ir už jį atsakinga būti pati, įgyvendinti savo tikslus, nepasiduoti aplinkinių ar šeimos narių komentarams, kad „kitaip būti negali” arba „gyvenk kaip visi”, t.y. taip, kaip jie. Man 29-eri, turiu mylimą ir mylintį žmogų, tačiau  savo šeimos, tradiciniu supratimu, dar nesukūriau, o mano „kūdikis” - yra anglų kalbos mokykla „Supermokytojas”. Viskam savas laikas ir pokyčių nepaskubinsi. Reikia tiesiog daryti ir jie ateis savaime.

Kaip visa tai prasidėjo?

Dirbau Žirmūnų gimnazijoje, papildomai dėsčiau kalbų kursuose, turėjau privačių mokinių. Tipiškas šiuolaikinio mokytojo paveikslėlis. Anksti ryte išeini iš namų, popiet turi porą laisvų valandėlių, o po to į antrą pamainą. Savaitgalius dažniausiai praleidi ant sofos prieš TV, nes nebėra jėgų nuveikti ką nors prasmingesnio. Nuovargis - nuolatinis palydovas, sveikatos ir energijos - minimumas. Ne koks vaizdelis, prisiminus. Vienintelis dalykas, kurio ilgiuosi iš tų laikų - gimnazijos mokiniai: aktyvūs, smagūs, kartais su savais „niuansais”, bet tokie savi.

Dažniausiai pokyčius  skatina nepasitenkinimas esama situacija, o tuo metu mane ypatingai paveikė bankų atsisakymas suteikti būsto paskolą (kuo dabar labai džiaugiuosi). Manau dar pamenat, kokios kainos buvo Vilniuje 2007m. Pradėjau svarstyti apie mūsų sistemos privalumus ir trūkumus ir supratau, kad jeigu gyvensiu taip, kaip visi, sulaukus 50-ies būsiu  pakrikusiais nervais mokytoja, išliejanti savo nepasitenkinimą gyvenimu ant mokinių galvų, gyvenanti nuo algos iki algos.

Prašymas atleisti iš darbo buvo staigmena visiems. Kitavertus, anglistai tuo metu keitėsi tikrai dažnai. Ne taip, kaip dabar - kai dėstyti anglų kalbos veržiasi bet kas, kas nors truputį ją moka. Tad kolegėms anglistėms pasakiau, kad „išeinu į pensiją”. Nes juk tik tuomet, tradiciniu požiūriu, žmogus turi daug laisvo laiko užsiimti jam rūpimais dalykais. Bet nebeturi sveikatos, o dar blogiau - motyvacijos.

Nuo tada buvo daug įvykių, žmonių, dalykų, studijų, pokyčių: mano pirmas mokytojas ir požiūrio į gyvenimą keitėjas Tomas, psichologijos studijų semestras universitete, kurio dėka supratau ir atradau dalykus apie save ir kitus, privati anglų k. veikla su įvairaus amžiaus žmonėmis, vertimai, konferencijos užsienyje, bendradarbiavimas su LDF, koučingo studijos Baltic Coaching Centre mokykloje, nuotolinės koučingo studijos Stonebridge college, pirmieji koučingo klientai, svetainės www.supermokytojas.lt paleidimas, įvairūs kvalifikacijos kėlimo seminarai, pirmojo anglų kalbos kabineto atidarymas, Vilniaus kolegija, sėkminga dėstytojo ir laisvai samdomo anglisto patirtis ir praktika, kabineto perkėlimas į didesnes patalpas verslo centre, planuojama kelionė į JAV. Not bad! Tačiau šiuo metu jaučiuosi, kad regresuoju, nes stoviu vietoje. Tad nuo vakar vėl pradėjau keisti save, kad pakeisčiau aplinką.

Rodyk draugams

Next »