BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Gruodis, 2009

sekmeskodas

Florida Keys salos

Kas labiausiai patinka Floridoje -  šiltas, saulėtas, vasariškas oras. Tampoje ir Orlande nėra labai  šilta, bet netoli Majamio ir Florida Keys salose - tikra vasara. Ir jokio lietaus! Tad antrą Kalėdų dieną traukiam į Keys. patį piečiausią JAV tašką.  Pasirodo ne mes vieni!  Kelyje susidaro rimtas kamštis.

Per visas salas eina vienas kelias arba kelias-tiltas, tad su visokiais stabtelėjimais pasigrožėti ir užkąsti, Key Weste buvom tik vėlyvą popietę (atstumas nuo Majamio iki Key West salos - 250km) O kadangi čia žiema, saulė leidžiasi apie 17 val. Tad piečiausią tašką fotografavome prietemoje.

Key west saloje pabūnam iki vėlaus vakaro, mėgaujamės kurortinio miestelio atmosfera. Kalėdinės lemputės ant palmių, suteikiančios jaukumo,  kiek tamsi krantinė pasivaikčiojimams, kuria karts nuo karto praeina turistai, centrinė miestelio dalis, pilna šurmuliuojančių turistų, suvenyrų parduotuvėlės, kuriose rasite ir aligatorių galvų, ir vienintelis “gyvo garso” muzikantas, šalia istorijos muziejaus,  traukiantis įvairias melodijas. Išvažiuoti, kaip visada,  nesinori, bet nakvynei turime grįžti į Islamorados salą, esančią maždaug salų grupės viduryje.

Hemingvėjaus namas. Įėjimas suaugusiems - 12$, vaikams - 6$

Milžiniška šokėjų pora prie muziejaus

Realybė

Islamoradoje apsistojame labai paprastame motelyje “Key Lantern”, kadangi šventinis savaitgalis net ir už paprastumą reikia mokėti - 73$ (su mokesčiais). Sekančią dieną praleidžiam Anne’e paplūdymyje.  Kas maudosi, kas ne, nes vandenyje plaukioja visokie padarai panašūs į meduzas.

Šitas padarėlis jau leigyvis gulėjo ant kranto, tačiau vandenyje vis praplaukdavo jo “bendrininkai”

Išvažiuojam iš Florida Keys sekmadienio pavakarę ir grožimės susidariusiu “kamščiu”, nes turistai vis dar “plaukia” į salas.

Rodyk draugams

sekmeskodas

Majamis

Pradedant Kalėdomis ir baigiant Naujųjų išvakarėmis keliaujame per viešbučius ir po Majamį bei aplinkui jį esančias vietoves. Laikotarpis pasitaiko šventinis, atostogų metas amerikiečiams, tad couchsurfingo nariai dažniausiai patys kažkur išvykę. Bendravimo truputėlį trūksta, bet po Naujųjų atsigriebsim, nes vėl nusimato malonių susitikimų.

Koks tas Majamis? Centre, palei pakrantę, stūkso dangoraižiai, auga palmės, plūduriuoja jachtos ir motorinės valtys. Turim puikią progą pasimėgauti puikia panorama išplaukę į pusantros valandos kruizą su Island Queen Cruises, kurio kaina 26$, bet sėkmingai pasinaudojam nuolaidų kuponu ir gaunam 4$ nuolaidą vienam žmogui. Nežinau kaip visoje šalyje, bet Floridoje viešbučiuose ir turistų informacijos centruose galite paimti jums reikalingų skrajučių, žemėlapių, kuriose pilna nuolaidų kuponų įvairioms pramogoms, muziejams, kavinėms ir parduotuvėms. Sutaupysite kelis dolerius, kuriuos vėliau panaudosite mokamiems keliams ar persikėlimui per tiltą.

Kas labiausiai patinka Floridoje, tai šiltas, saulėtas, vasariškas oras. Tampoje ir Orlande nėra labai  šilta, bet netoli Majamio ir Florida Keys salose tikra vasara. Ir jokio lietaus! Tad antrą Kalėdų dieną traukiam į Keys. Patį piečiausią JAV tašką.  Pasirodo ne mes vieni!  Kelyje susidaro rimtas kamštis.

Grįžus iš salų, apsistojam Hialeah mieste, kuris tarsi koks didelis lotynų kvartalas. Visi kalba ispaniškai, aišku dauguma ir angliškai, iškabos ir reklamos daug kur ispanų kalba. Visi miestai aplink Majamį susijungę į vientisą masę, pilna lotyno-amerikiečių.

,

Paprasti Hialeah namai, tokių čia pilna

Kadangi oras puikus, naudojamės proga kuo daugiau būti gryname ore. Tad vieną rytą traukiam į Everglades Holiday parką paplaukioti pelkėse. Ši pramoga populiari visoje pietinėje Floridoje. Mūsų pasirinktame parke valandos trukmės plaukiojimas ir aligatorių šou kainuoja 24$ (su mokesčiais). Žmonių norinčių plaukti - gausybė. Gal dėl to, kad šventinis laikotarpis?

“Alligator wrestling” šou. Mums mieliau buvo stebėti aligatorius laukinėj gamtoj. Tačiau organizatorių tikslas irgi kilnus. “Paaukodami” keletą šių mažylių, jie renka pinigus kitiems aligatoriams išsaugoti.

****************************************************************

Dienos bėga. Aušta dar viena graži diena. Keliaujam Majamio paplūdimių tyrinėti. Persikeliam mokamu tiltu (1.25 $) į Key  Biscayne salą. Įvažiavimas į paplūdimio parką (parkavimas, paplūdimys, botanikos sodas su nuostabiais paukščiais) kainuoja 5$. Ir štai ką ten randam…

…daug nematytų paukščių, bailių iguanų, plačias pakrantes balto smėlio ir ryškiai oranžinį ‘truck” :)Rodyk draugams

sekmeskodas

Fort Myers, Everglades

Prabėgo dar keturios dienos. Dvi iš jų buvome pas Alvaro, ekvadorietį gyvenantį Fort Myerse. Nuostabus žmogus, nestokojantis jumoro jausmo ir labai šiltai mus su Tomu priėmęs. Pirmąjį vakarą jis mums aprodė savo miestą. Fort Myersas labai didžiuojasi, kad jame gyveno T. Edisonas (rasite Edisono koledžą, banką, kino teatrą, gatvę ir dar kažin ką) ir H. Fordas. Sekančią dieną aplankėm Marco salą, kurioje įsikūrusios vilos ir viešbučiai, nors priėjimo prie paplūdimio taip ir neradome. Ir nuostabią Sanibel salą, kurioje rinkome iki šiol nematytas kriaukles, stebėjome čia pat žvejojančius pelikanus, braidėme vandenyje, bet dar nesimaudėm. Keletą kartų keliavome po Everglades ( parko, draustinio ir t.t.) teritoriją – stebėjome vietinę fauną ir florą ir ypač džiūgavome pamatę iš arti aligatorius.

Antra kelionės savaitė artėja į pabaigą. Labiausiai džiaugiamės sutikę naujus draugus – vietinius gyventojus, kurie nuoširdžiai dalijasi tuo, ką turi, o ypač šiltais jausmais, patirtimi ir draugyste. Be jų mūsų kelionė nebūtų tokia šauni.

Fort Myers, centre

Kriauklytės

Šildausi saulutėje

Panašu į džiungles

Ne kiekvienas mato tokią Floridą

Rodyk draugams

sekmeskodas

Tampa

2009/12/19 - 21

Šeštadienis.

Ryte atsikėlus mus pasitinka vaiskiai šviečianti saulutė. Vėsoka. Kol išsiruošiam į kelionę ir apsiperkam Walmart supermarkete, įdienoja ir oras gerokai sušyla. Normali tradicinės lietuviškos vasaros diena. Važiuojam amerikietišku greitkeliu į vakarinę pakrantę, Meksikos įlanką. Aplinkui Orlandą ir pakeliui į Tampą pilna tvoromis aptvertų pelkių ir vandens tvenkinukų.

Tampos priemiestyje mūsų laukia Edis, vienas iš couchsurfingo narių, kuris šiandien kaip tik organizuoja „potluck“ – „suneštinį“ susitikimą. Susitikimas nerealiai smagus! Susirinkę vietiniai Tampos įlankos gyventojai: amerikiečiai,  kurių visų vardų prisiminti neįmanoma, bet tikrai šaunūs, besirūpinantys ekologija ir griaunantys stereotipus, ne vienerius metus gyvenančios brazillė, venesualietė Joane ir Jane, kurios močiutė lietuvė, čilietė Valentina su tik ispaniškai kalbančia mama, prieš dvi savaites į Floridą atkeliavęs jaunas marokietis su žalia korta. ir aišku  šeiminikas Edis su takse Shelby. A real melting pot, but what a great party with a fireplace, a hot tub, a swimming pool ,a motorboat and a lake in front of the house, a lot of interesting talking, laughing and good music.

Pas Edį

Sekmadienis.

Ryte atsikėlus tikrai žvarboka. Bet saulėta. Padedam aptvarkyti namus, papusryčiaujam ir keliaujam susitikti su Patriku, šauniu vaikinu su kuriuo susipažinom internete. Prasideda visą dieną trunkanti ekskursija po Tampos įlanką, įdomesnes lankytinas vietas,  Clearwater pakrantę ir  Honeymoon salą.

Ybor - seniausia “kubietiška” Tampos dalis

Sekmadienio vakarą apsistojame pas Maiklą, gyvenantį ažuolų alėjoje Brandone, gauname tuščią kambarį su pripučiamu čiužiniu ir atskiru vonios kambariuku. Visą dieną važinėjus po apylinkes, daugiau nieko ir nereikia. Mūsų „šeimininkas“ – malonus vaikinas, tačiau nekalbus, leidžia viskuo naudotis, o pats pradingsta savo darbo kambaryje. Išsiskalbiam ir išsidžiovinam rūbus, sočiai išsimiegam, ryte pasidarau arbatos, kurią čia tikrai retai kas geria ir padėkoję už nakvynę leidžiamės į kelią. Pasijaučiu kaip nakvojusi kokiam viešbutuke, jokių pasikalbėjimų kaip su kitais couchsurfingo nariais čia nebuvo. Kitavertus, mums gera proga atsikvėpti ir ramiai pasibūti. Dar kartelį susitinkam su Patriku pasiimti nuotraukų. Lauke tikra giedra lietuviška vasara. Nors jau gerokai apsipratom su aplinka, parduotuvėm, keliais, tokie dalykai kaip apsipirkimas supermarkete, ratų pripūtimas ar sustojimas kažko nusipirkti vis tiek užima nemažai laiko. Kaip smagu, kai saulė šviečia praktiškai visus metus, to Lietuvoje labai trūksta. Važiuodami interstate keliu net įsisvajojam, kaip ir mes galėtume mėgautis tokia saulute žiemos metu. Maloniai stebina ir esminių, pragyvenimui reikalingų dalykų pigumas: 1 litras benzino kainuoja 1,63 lt, maistas supermarketuose pigesnis nei LT, vieno miegamojo butas Tampoje kainuotų apie 700 $ (čia be komunalinių, aišku visada galima rasti ir brangiau). Žinau, kad mokytojas čia uždirba apie 30,000 $ per metus. Bet mokytoja (tradiciniu supratimu) čia turbūt nedirbsiu :)

Pirmadienis.

Kol rašau savo blogui, privažiuojame Fort Myers, miestą esantį vakarinėje pakrantėje labiau į pietus. Keliaujam tiesiai pas Alvaro, dar vieną draugišką žmogų Floridoje.

Rodyk draugams

sekmeskodas

Orlandas

2009 12 17-18

Orlandas nuo NY tik 3 val.  skrydžio, bet brazilės Adrianos namuose, pas kurią trumpai svečiuosimės, atsiduriam tik pusę 9 vakare,  iš viešbučio NY išvažiavę ryte. Orlande vasariškai lynoja, drėgna, bet šilta. Kaip gerai, kad turim GPS (navigacinę sistemą), jo pagalba lengvai randam Celebration miestelį, kuris naktį atrodo kaip pasakoje: dailūs šviesūs namukai, spindi kalėdinės lemputės, pievelės, palmės. Adriana pasitinka mus kartu su Kelly, vakarienės užsukusia viešnia, ir vakaras besikalbant ir klausantis istorijų iš viso pasaulio labai greitai prabėga.  Ryte keliamės 7:00, nes Adrianai, kuri dirba asmenine asistente pas kažkokius “fainus ir labai turtingus žmones”, reikia į darbą. Išgeriam arbatos, pasišnekučiuojam, spėjam šiek tiek pasifotografuoti dar neapstatytoje (nes tik prieš savaitę Adriana šiame bute apsigyveno) terasoje , dulksnojant lietučiui.

Su Adriana, Celebration miestelyje

Celebration centre

Gatvelė su parduotuvėlėm

Atsisveikinam ir keliaujam susipažinti su aplinka: rasti reikiamas parduotuves, pasidairyti po Orlando teritoriją, susirasti mano skrandžiui sugebėsiančią įtikti vietą pavalgyti. Valgom Oriental Buffet - kiniško maisto užkandinėje: randu garuose virtų ryžių, šiek tiek vištienos ir žuvies, daržovių. Svarbiausia be jokių nereikalingų priedų.  Su draugu pajuokaujam, kad kinai čia turbūt vieninteliai, kurie gamina kažkiek normalesnį (mano supratimu) maistą.  Didžiausias supermarketas, kurį randam, yra Walmart Supercenter, maždaug Maksimos atitikmuo,  smalsiai dairausi į kainas, kad įsitikinčiau, jog čia viskas pigiau nei Lietuvoje. Pasirodo, iš tikrųjų!

Dienai įpusėjus išlenda saulė ir darosi labai šilta ir drėgna. Neįsivaizduoju, kaip vietiniai čia gyvena vasarą. Beje, Floridoje ypač daug puertorikiečių ir kitokių ispaniškai kalbančių žmonių.

Orlando teritorijoje liekam dar vienai nakčiai ir popiet keliaujam į ryte per www.booking.com rezervuotą viešbutį motelio stiliaus. Kambarys su dviem dvigulėm lovom ir su visais mokesčiais kainuoja 25 $, pigiau nei kambarys su viena king size dvigule lova.

Kambarys “Gold Star Inn & Suites”

Mūsų automobilis

Čia tarp kitko… jei kam staiga prireikia :)

Rytoj keliausim į Tampą, vakarinę Floridos pakrantę, prie Golfo srovės, kur viešėsim pas tenykščius gyventojus. Dar būdami LT per www.couchsurfing.com ieškojom vietinių gyventojų, pas kuriuos galėtume apsistoti, paviešėti ir sužinoti ką nors įdomaus.

Rodyk draugams

sekmeskodas

Niujorkas

Paskutinis rytas Niujorke prieš keliaujant į pietus, Floridą. Kadangi naudojamės pačiu prieinamiausiu viešuoju transportu, kad nuvykti į La Guardia oro uostą, tenka važiuoti iš Midtown (Manhatan) metro apie pusvalandį, po to dar pusvalandį autobusu į oro uostą. Tenka pamatyti ir pramoninius NY rajonus, ir gyvenamuosius kvartalus. Čia verda jau šiek tiek kitoks gyvenimas. Autobusas važiuodamas pro namų kvartalus stoja kone kas šimtą metrų, ir kas įdomiausia, atvažiavus į oro uostą, jis stoja ties kiekvienų avialinijų pastatu. Oro uoste tvarka specifinė (o gal mes tiesiog esame per mažai keliavę), tad anglų kalba – būtinybė, nes pirmą kartą čia lankantis verta klausti dėl kiekvieno menkniekio, kad negaišti laiko beprasmiškiems klajojimams.

ĮSPŪDŽIAI PASIBUVUS MANHATANE

Dangoraižiai, aktyvus gyvenimas, malonūs žmonės, maisto kvapas visoje saloje (taip, taip, Manhatanas yra sala), voveraitės lakstančios parkuose ir graužiančios gyles, daug turistų, niujorkiečiai su vienkartiniais kavos puodeliais rankose, daugybė greito maisto pardavėjų su savo maisto kioskeliais ant ratų, metro muzikantai… Verta vieną kartą pamatyti ir pajusti, nei šimtą kartų išgirsti.

Kainos labai įvairios, bet paieškojus galima kai ką rasti pigiau nei LT. Palyginimui: pusė kilogramo bananų supermarkete kainuoja l$. Kažkaip čia įprasta sveriamų maisto produktų kainas rašyti už pusę kilogramo. Samsung fotoaparatas kainuoja 99$, bet turbūt dar prisideda mokesčiai (čia jie neįtraukti į kainą). Maisto namuose greičiausiai niekas negamina, nes pusryčius, pietus ar vakarienę daugelis perka tokiose kavinėse kaip „Cafe 28”. Tai savitarnos kavinukė, kur dediesi, ko nori ir kiek nori. Viena lėkštė arba nemaža dėžutė kainuoja apie 7$. Kaip nekeista, vaisių, ypač braškių, skonis buvo tikras. Tad vietiniai, besilankantys tokioj gan kokybiškai paruošto maisto kavinukėj visai nebrangiai maitinasi, o kas svarbiausia, gaminti jiems tikrai nebūtina. Nenuostabu, kad kai kurie Manhatano butai neturi virtuvės. Tiesa, pro nebrangaus viešbučio langą arba butą dažnai išvysi priešingo namo sieną. Langai prasti, plastikinių nerasta. Tačiau šildymo niekas netaupo ir kai kada būna per šilta. Tad nenuostabu, kad esant lauke dviems laipsniams šilumos, vyrai ir moterys vaikštinėja su bateliais ir gan lengvai apsirengę, nes kai iš namų tik į metro, iš metro į patalpą, šiltus rūbūs dėvi nedaugelis.

Geriau vieną kartą pačiam pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti!

Rodyk draugams

sekmeskodas

Kelionė į JAV prasideda

Svajota, laukta, planuota, nerimauta, džiūgauta, šokinėta ir cypauta iš laimės… O kai iki išvykimo lieka jau visai mažai, jaučiuosi kaip prieš kokį rimtą egzaminą, kai nebežinai, ko griebtis ir puoli daryti generalinį namų tvarkymą. Tik šį kartą nesiimu jokio tvarkymo. Darbų perdavimas eina į pabaigą, lagaminas pusiau suruoštas, kelionės maršrutas atrodo aiškus : Lietuva - Niujorkas - visa Florida - Lietuva. “Egzamino” trukmė - 28 dienos.

PIRMOJI DIENA - ATVYKIMAS IR BENDRAS VAIZDAS

Skrydis Vilnius- Helsinkis – Niujorkas. Po beveik 12 valandų kelionės nusileidžiam JFK oro uoste. Kelionė ilgoka, bet ištveriama. Atrodo, esu nemažai skraidžiusi, keliavusi, bet prieš kelionę į JAV rimtai jaudinausi: „Įleis į šalį ar ne, praleis su vienais ar kitais daiktais ar iškraustys, ką vežtis, ko nesivežti.“ Visgi JAV!

Tad pradžiai patarimai tiems, kurie ruošiasi ten vykti. Nes man kai kurie dalykai buvo netikėti, nepaisant to, kad “dariau namų darbus” prieš kelionę.

 • Lėktuve jus maitins du kartus, bet tikrai verta pasiimti vaisių ir galbūt dar kažko, ką mėgstate – tačiau visą tai turėsite suvalgyti iki lėktuvui nusileidžiant JAV.
 • Pasirūpinkite tualetu prieš sėdant į lėktuvą, nes mūsų tarpiniame skrydyje Vilnius –Helsinkis tualetas sugedo. Gerai, kad skristi tik šiek tiek daugiau nei valanda.
 • Skrendant iš Helsinkio į Niujorką, kiekvienam keleiviui padėta pagalvėlė ir užklotas (pledas), aišku TV ekranas su pulteliu.
 • Jeigu nesivežat draudžiamų dalykų ir nesat ko nors įdomaus prisidirbę, į šalį turėtų įleisti be problemų. Tuos formalumus praėjome greitai ir sklandžiai.
 • JFK oro uoste, o dalinai ir metro nebuvo jokio mobilaus telefono ryšio. Tad jeigu jūsų artimieji laukia žinių iš jūsų, gali tekti ilgokai palaukti, kol išspręsite šį klausimą (nusigausite arčiau Manhatano – mūsų atveju iki viešbučio arba nusipirksite išankstinio mokėjimo kortelę, šito dar kolkas nepirkome).
 • Jeigu turite visus reikiamus adresus (pvz. viešbučio) ir “teoriškai” žinote kuo iki jo nuvažiuoti – tikrai sklandžiai nuvažiuosite! Metro sistema lengvai perprantama, o ir žmonių pasiklausti visada galima. Tikrai maloniai padės ir paaiškins.
 • Kaip supratot, anglų kalbą mokėti būtina! O jei pridėsit pozityvaus mąstymo, ir atsisakysit išankstinio nusistatymo – viskas bus OK.
 • Verta rinktis viešbutį su nemokamu bevieliu internetu, bet jeigu nutinka taip, kad viešbutis naudojimąsi juo apmokestina, be problemų galite juo naudotis Manhattano McDonalduose. Taigi, einam į McDonaldą “pavalgyti” interneto. Tačiau antrąją buvimo dieną jungiamės prie mokamojo viešbutyje. Nebėra jėgų dar kažkur eiti, apvaikščiojus įžymybes.
 • Elektros lizdo kištuko perėjimas – būtinas.
 • Skrendant vietinėmis Delta avialinijomis tenka atskirai sumokėti už bagažą, kurio nesinešam į lėktuvą, po 20 USD už vienetą. Ir dar maloni staigmena nusileidus Orlande ta – kad mūsų bagažas atskrenda sekančiu reisu – t.y. po 1,5 val. Išvada – registruokitės skrydžiui kiek įmanoma anksčiau. Nes mes „atsipalaidavę“ registravomės likus kone 35 min. Tenka daryti išvadas.
 • Automobilį Floridoje nuomojamės internetu per www.hotwire.com „Alamo“ firmoje (kuri yra viena iš brangesnių, tačiau per svetainę iš anksto pavyksta gauti prieinamą kainą, ir kiek tenka matyti – klientų prie Alamo auto nuomos punkto nuomuojasi daugiausiai). Hotwire ir kiti, į galutinę kainą neįtraukia, atrodo logiško dalyko, civilinės atsakomybės draudimo). Mašinos nuoma ir draudimas mums atsieina 2100lt + civ. atsak. draudimas 345 doleriai dvidešimt keturių dienų laikotarpiui.

Atlikus visus formalumus, keliaujam į Latham Hotel. Lauke jau sutemę. Išlipus iš metro, užverčiam galvas į dangų. Miestas pasitinka aukštais pastatais ir maisto kvapais. Greito maisto kvapas sklando visame mieste, jo nesijaučia tik Manhatano pietuose esančiame Battery Park. Tai parkas, iš kurio laivai plaukia link Laisvės Statulos. Ir, manau, nesijaus Centriniame Parke, į kurį dar važiuosime.

Kažkaip neblogai pavyksta apgauti organizmą dėl valandų skirtumo, tačiau amerikietiško maisto jis beveik netoleruoja.  Sunku mano skrandžiui, kurį išlepinau sveiku, praktiškai visada namie ruoštu maistu Lietuvoje.

ANTROJI DIENA

Kadangi mūsų viešbutis tik vienos žvaigždutės, pusryčiai jokie nepriklauso. Užkandam ko atsivežėm iš LT ir keliaujam į Turizmo informacijos centrą, kurio pagalbą tikimės pasilengvinti buvimą čia. Iš centro praktiškai jokios naudos, nes mokant kalbą ir žinant, ko nori, gali pats tai susirasti pasiklausęs tiesiog žmonių gatvėje. Papusryčiaujam greito maisto itališkoj užkandinėj ir pradedam tyrinėti mietą.

Priešais Rockefeller Centro eglutę

Rockfeller čiuožykla ir nuostabi kalėdinė muzika

Times Square dieną

Bažnytėlė priešais buvusius World Trading “dvynius”

Šiandieninis World Trade Centre vaizdas

Traukiam gilyn į Financial District

Dangoraižių netrūksta

Mums patikęs Brooklyn bridge ( Bruklino tiltas)

Times Square vakare

Rockfeller Centre. Žmonių gausybė, vos gali praeiti.

Kadangi metro sistema puikiai išvystyta, o žemėlapiai buvo po ranka, apžvalginio turo po miestą neužsisakinėjom. Pirmąją dieną pasivaikštinėjom po Midtown (vidurinė Manhatano dalis) ir išmaišėm Downtown (Finansinį Centrą,  Kinų miestelį, Mažają Italiją). Smagu pamatyti tikrą NY gyvenimą, žmonių veidus ir džiaugsmus bei rūpesčius. Kaip laikina stotelė - Niujorkas tikrai puikus! Ypač prieš Kalėdas :)

Rodyk draugams

Next »