BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Kovas, 2010

sekmeskodas

Ką vyrai žino apie moteris?

Rodyk draugams

sekmeskodas

Kibiras patarimų

“Mes dalijame patarimus kibirais, o vartojame juos lašais.” - V. Oldžeras

Mano (ir tikiuosi jūsų) tobulėjimui atrinktos, per save ir savo patirtį perleistos, išgyventos mintys…

“Sėkmė - gebėjimas gyventi taip, kaip nori, daryti tai, kas labiausiai patinka ir būti apsuptam žmonių, kuriais žaviesi ir gerbi.” - B. Tracy

“Tai, kuo tvirtai tiki, tampa Tavo tikrove.” - B. Tracy

“Daugelis žmonių mano, kad galės apsispręsti vėliau. Jeigu jūs neapsisprendėte, jūs vis tiek  apsisprendėte, kad viskas liks taip, kaip buvę.” - B. Shaffer

“Mes neprivalome nuolat ką nors veikti, kartais reikia tiesiog būti. Sugebėjimas pažvelgti į akimirką, kaip į stebuklą ir būti dėkingam - štai laimingo žmogaus paslaptis.” - B. Shaffer

“Dauguma žmonių nori kuo nors būti, nei vienas nenori tapti. Tam, kad augtume, turime būti mokiniai.” - Gėtė

“Kiekvieno svarbaus darbo imkis kuo greičiau.” (72h taisyklė) - B. Shaffer

“Teigiama mintis 1000 kartų stipresnė už neigiamą.’ - “Paslaptis”

“You create your own universe as you go along.” - W. Churchill

“Pernelyg dažnai žmonės leidžia dienas, kaltindami kitus dėl visų bėdų savo gyvenime. Tačiau kaltindami, mes tiesiog teisinamės. Vienintelis būdas gyvenimą pakylėti į kitą lygį - tai elgtis kaip dera lyderiui ir imti vadovauti savo gyvenimui. Turime sau pasakyti, žvelgdami į veidrodį: “Kad mano gyvenimas pasikeistų, privalau pasikeisti aš.” - R. Sharma

“Turtuolis be turtingos širdies yra apgailėtinas elgeta” - ?

“Kiekvienas įvykis ir kievienas asmuo į mūsų gyvenimą įsiveržia dėl tam tikros priežasties. Nėra jokių atsitiktinumų! Pasaulis - tai milžiniškas radaras, kuris stebi, ko reikia mūsų tobulėjimui, o paskui siunčia šį tobulėjimą skatinančius įvykius ir žmones.” - R. Sharma

“Klaida yra klaida tik tada, kai ją kartoji. Pirmas kartas - tai vien puiki pamoka”. - ?

“Tikrasis atpildas už dorai nugyventą gyvenimą yra ne tai, ką rasi kelio gale, bet tai, kuo tapsi ten link eidamas.” - ?

” Nebūk lašas. Tapk vandenynu.” - Rumi

“Vienintelis žmogus, su kuriuo privalai save lyginti, yra tavo vakarykštis AŠ. Nesiliauk gilintis į tai, kas esi ir kuo nori tapti. Tęsk savo asmeninę odisėją, kuri yra tavo gyvenimas.” - R. Sharma

“Būk sau sąžiningas, nes geriausias gyvenimas - autentiškas gyvenimas.”

“Būk smalsus.”

“Savo sumanymus reikia įgyvendinti ir tada, kai turi bėdų. Kai viskas eina sklandžiai, pinigų gali uždirbti kiekvienas. Kai prasideda sunkumai, viskas išaiškėja. - B. Shaffer

“Reikia ne mėginti, o veikti.” - B. Shaffer

“Jeigu nori geriau ir laimingiau gyventi, turi pasikeisti pats. Pinigai to neduoda. Patys pinigai negali žmogui suteikti ar nesuteikti laimės. Pinigai yra neutralūs. Laimingas žmogus, turėdamas pinigų, bus dar laimingesnis. - B. Shaffer

“Nelaukite įkvėpimo, įkvėpimą visuomet sukelia veikla!” - J. Canfield

Rodyk draugams

sekmeskodas

Mokytojai mūsų gyvenime

Stovėdama prieš penktokų klasę pirmąją dieną mokykloje, jinai pasakė vaikams netiesą - kad, kaip ir dauguma mokytojų, juos myli visus vienodai.

Bet juk tai buvo neįmanoma, nes pirmoje eilėje, pakumpęs, sėdėjo berniukas, vardu Tedis Stollardas. Misis Tomson stebėdavo Tedį anksčiau ir matė, kad jam nesisekė žaisti su kitais vaikais, kad jo drabužiai nebuvo tvarkingi, kad jį reikėjo nuprausti. Be to, Tedis kartais būdavo nemalonus vaikas. Kai Misis Tomson taisydavo Tedžio darbus, ji su pasimėgavimu rašydavo jam neigiamus pažymius, ir raudonu rašalu braukydavo klaidas.

Mokykloje, kurioje dirbo Misis Tomson, mokytojai privalėjo pasidomėti ankstesnių klasių mokinių pažymiais. Mokytoja atidėjo Tedžio pažymių peržiūrą metų galui ir nustebo…

Tedžio I-os klasės mokytoja rašė, kad jis šaunus vaikas, daug besijuokiantis, dirba kruopščiai, puikiai elgiasi. Su juo gera dirbti.

Antros klasės mokytoja rašė, kad Tedis yra puikus mokinys, bet jis susirūpinęs, nes mama serga nepagydoma liga. Namuose jam nelengva.

III-ios klasės mokytoja pastebėjo, jog mamos mirtis jį paveikė, berniukas stengiasi, bet jam sunku. Tėtis juo ne itin rūpinasi ir jo gyvenimas pasikeis į blogąją pusę, jei niekas nesiims priemonių.

IV-tos klasės mokytoja rašė, kad Tedis šalinasi visų ir nesidomi mokykla, neturi draugų, miega per pamokas.

Dabar Misis Tomson suprato viską. Jai pasidarė gėda dėl savo elgesio. Jinai dar blogiau pasijuto, kai mokiniai atnešė kalėdines dovanas visas įvyniotas į gražų popierių. Išskyrus Tedį. Jo dovana buvo įpakuota į rudą, bakalėjos parduotuvės popierių. Mokytoja išvyniojo Tedžio dovaną.

Vaikai pradėjo juoktis, kai pamatė dirbtinių briliantų apyrankę, kurioje trūko vieno akmenėlio, ir vos trečdalį buteliuko kvepalų. Ji sutramdė besijuokiančius vaikus, užsimaudama apyrankę, pasigėrėdama, kokia ji graži, ir pasikvėpindama riešus kvepalais.

Tą dieną Tedis pasiliko po pamokų ir pasakė mokytojai: Misis Tomson, šiandien jūs kvepiate taip, kaip kvepėdavo mano mama. Kai vaikai išėjo iš klasės, Misis Tomson ilgai verkė. Ir nuo tos dienos ji nustojo mokyti skaityti, rašyti ir skaičiuoti. Jinai ėmė mokyti vaikus.

Misis Tomson skyrė ypatingą dėmesį Tedžiui. Jiems dirbant kartu, jo protas atsigavo. Kuo labiau mokytoja jį drąsino, tuo guviau jis mokėsi.
Metų gale Tedis tapo vienu iš šauniausių klasės berniukų. Ir, nepaisant to, jog mokytoja sakė, mylinti visus vienodai, jos „numylėtinis” buvo Tedis.

Po metų jinai gavo raštelį nuo Tedžio, kuriame jis rašė, jog ji buvo pati geriausia mokytoja, kokią tik jis kada yra turėjęs savo gyvenime.

Praėjo 6-ri metai ir Tedis vėl parašė mokytojai. Jis rašė, jog baigė vidurinę mokyklą ir buvo trečias geriausias mokinys klasėje. Misis Tomson vis dar buvo pati geriausia mokytoja jo gyvenime.

Po 4-rių metų mokytoja vėl gavo Tedžio laišką. Jame jis sakė, kad kad jam nėra lengva, bet jis stengiasi ir jis vėl priminė, jog Misis Tomson buvo jo mylimiausia mokytoja.

Vėliau atėjo dar vienas laiškas, kuriame Tedis pasakojo, gavęs bakalauro laipsnį su pagyrimu ir nusprendęs studijuoti toliau ir kad Misis Tomson buvo jo mylimiausia mokytoja. Dabar jo pavardė buvo ilgesnė: laišką pasirašė „daktaras Teodoras Stollardas”.

Istorija čia nesibaigia. Pavasarį atėjo laiškas, kuriame jis rašė, jog ketina vesti. Jo tėvas buvo miręs ir jis klausė Misis Tomson, ar ji nesutiktų būti jaunikio mamos vietoje.

Žinoma, ji sutiko. Ji pasipuošė Tedžio mamos apyranke ir buvo pasikvėpinusi jo mamos kvepalais.

Jie apsikabino vienas kitą ir daktaras Stollardas sušnibždėjo: Ačiū, Misis Tomson už tai, kad manimi patikėjote. Ačiū, kad leidote man pasijusti svarbiu ir parodėte, jog aš galiu kažką pakeisti.

Misis Tomson, vos sulaikydama ašaras pasakė:

Tedi, tu neteisus. Būtent tu mane išmokei, kad aš galiu kažką keisti. Kol tavęs nesutikau, aš nemokėjau būti Mokytoja.

…Mes niekuomet nežinome, kokią įtaką galime padaryti kitiems… savo veiksmais… ar… nieko nedarydami. Kartais net šypsena gatvės praeiviui gali padaryti tokių permainų, kurias net įsivaizduoti sunku.
Atsiminkite tai. Pasistenkite ir jūs nors ką nors pakeisti vaiko gyvenime… Šiandien!

(B. Ferrero)

Nuoširdžiai linkiu jums geros dienos! J.

 

Rodyk draugams

sekmeskodas

Justinos koučingo sesija 2

Prabėgo dvi savaitės. Su Justina reguliariai bendravau „skaipu“: stebėjau jos motyvaciją, žingsnelius ir norą keisti įpročius. Ypatingą dėmesį per tas dvi savaites skyrėme vertybėms, ekologiškiems tikslams ir tikslų prasmės suvokimui. Pvz. “Ar noriu to, kad kiti sako, jog turiu norėti, ar dėlto, kad esu gobšus ir kuo daugiau, tuo geriau, ar visgi dėlto, kad tas troškimas gimsta mano viduje ir yra tikrasis „ekologiškas“ (sutariantis su mano vertybėmis) noras – tikslas?”

Justinai, kaip tikrai pasakų herojei, teko įveikti 3 užduotis (viena po kitos, su kelių dienų pertraukomis), tik visai ne tam, kad susitiktų su svajonių princu, o kad pamatytų, suprastų ir pamėgtų save pačią, tokią, kokia ji yra iš tikrųjų.

Pirmoji užduotis „Vertybės“

1.Įsivaizduokite, kad šiandien  susikraunate lagaminą ir leidžiatės į gyvenimo kelionę. Kokios vertybės atsidurtų jūsų lagamine šiame jūsų gyvenimo etape?  Kuo iš tiesų tikite ir už ką esate pasirengę kovoti?

Į lagaminą sudėčiau tikrumą tuo,ką aš darau ir tikėjimą/ pasitikėjimą savimi. Šiame lagamine taip pat atsidurtų:  harmonija, vidinė ramybė, charizma, drąsa, atkaklumas, ryžtas, pagalba ir meilė kitiems, pozityvumas, stiprybė, ištvermė, kuklumas.

2. Kokias jūsų savybes ir vertybes jumyse mato jūs pažįstantys žmonės?

Manyčiau, daug kas galvoja, kad esu nuoširdi, visada besišypsanti, optimistiškai nusiteikusi, pozityviai mąstanti. Taip pat bent keturi asmenys mano, kad esu stokojanti ryžto, esu bailė ir daug kalbu, o mažai veikiu, nesilaikau duoto pažado, zodžio.

3.Kokios, jūsų  nuomone, pagrindinės vertybės  įtakoja jūsų santykius su kitais žmonėmis?

Nepaisant to, kad turiu nemažai rūpesčių, esu didžioji optimistė, mažai kalbu apie save, verčiau išklausysiu kitus, bet apie savo problemas nutylėsiu.

4.Kokios jūsų  vertybės pinigų bei finansinės sėkmės atžvilgiu? Ar šios vertybės pasireiškia jūsų  sėkmės atžvilgiu?

Norint pasiekti finansinę sėkmę, manau reiktų ryžto, atkaklumo, veiksmo. Deja, šios vertybės minimaliai pasireiškia mano sėkmės atžvilgiu.

5. Idealus  žmogus? Toks , kokiu norėtumėte būti, jeigu jūsų galimybės būtų neribotos.

Žmogus kupinas naujų idėjų, energijos, kiekvieną dieną pasitinkantis su meile sau ir kitiems, atkaklus, nesėkmės atveju atsistojantis ir vėl einantis. Žmogus nestokojantis ryžto, charizmatiskas, atsparus baimėms, kai reikia mokantis pasakyti “ne”, pozityviai mąstantis,  savo gyvenimo keliu judantis tik pirmyn. Žmogus besąlygiškai stiprus ir ištvermingas. Žmogus mokantis pasidalinti su kitais savo gerumu, patirtimi. Žmogus nesididžiuojantis savo nuveiktais darbais, o priešingai, kukliai kalbantis apie savo siekius.

6.Parašykite, kaip ir koks norėtumėte būti atmenamas kitų žmonių.

Norėčiau, kad apie mane sakytų: “…tai, kas prasminga ir vertinga - neįmanoma padaryti per visą gyvenimą, bet šis žmogus atidavė visą save, kad to siekti. Jis kupinas idėjų, tikėjimo ir tikrumo žengė per savo gyvenimo kelią ryžtingai ir nuveikė tikrai daug , bet svarbiausia, kad jo širdyje buvo vietos kiekvienam…”

7.Ką  savyje pakeistumėte šiandien, kad galėtumėte  lengviau vadovautis  savo vertybėmis?

Kalbumą norėčiau pakeisti į veiksnumą, kitaip tariant, mažiau kalbėti, daugiau veikti.

Justinos komentaras:

“Atsakant į šiuos klausimus, prireikė nemažai laiko, reikėjo pabūti savo vidaus archeologu ir pasikasinėti ten :). Kaip aš jaučiuosi? O jaučiuosi paanalizavusi save. Iki šiol kalbėjau, analizavau savo buitinius, finansinius dalykus, o dvasiniai dalykai liko nuošaly.”

Mielieji, kokios jūsų vertybės? Ar turite laiko prisėsti, paimti popieriaus lapą ir atsakyti į klausimus? Juk tai tokie klausimai, kuriuos dažniausiai nustūmiame šalin ir vengiame atsakyti. Ypač raštu. O gal priešingai, jūs irgi apie tai jau svarstėte? Jei taip, keliaujame kartu su Justina prie antros užduoties.


Antroji užduotis – “4 Bodo klausimai”

Panaudojame B. Shaffer klausimus ir svarstome -“ kas būtų, jeigu būtų“.

Troškimai

Ką  veiktumėte, jeigu

turėtumėte neribotai

daug laiko ir labai

daug pinigų?

Vertybės

Kas iš  tiesų jums svarbu?

Kodėl jums tai svarbu?

Tikslai

Koks norėtumėte būti?

Kuo norėtumėte būti?

Ką norėtumėte turėti?

Srategijos

Ar turite: žinių, sugebėjimų, planą

kaip pasiekti to, ko norite?

Dalis atsakymų:

Strategijos:

“Žinių, kaip siekti savo tikslų, aš gaunu kiekvieną dieną. Taip, aš sugebėsiu pasiekti savo tikslus! O planas mano yra toks:

  • prieš pradedant maksimaliai veikti, aš turiu pabaigti darbus, kurie man nėra itin mieli. Man liko 12 mažesnių ir didesnių darbu. Jų pabaiga – kovo 31 d. Atsiradus naujiems nemieliems darbams, as imsiuosi tik tų, kurie man bent truputėlį patinka. Kadangi šie darbai žada pakankamai greitą uždirbimo būdą, turiu juos daryti, kad pragyventi, įsigyti  reikalingų priemonių naujai veiklai. Taip pat turiu susitvarkyti su savo finansiniais  klausimais iki gegužės mėnesio. Ir pagaliau, turiu grįžti į Vilnių ir atsikratyti to nesmagaus gyvenimo, kurį gyvenu dabar. Man tikrai nėra blogai čia gyventi, aš tiesiog  blogai jaučiuosi čia gyvendama. Aukščiau išvardytus darbus lygiagrečiai darysiu su žemiau išvardintais darbais;
  • aš maksimaliai veiksiu, aš nuolat ieškosiu naujų verslo partnerių, potencialių klientų, su esamais partneriais palaikysiu kiek įmanoma dažnus kontaktus, 3 kartus per mėnesį mes susitiksime, kas antrą dieną susirašysime bendravimo programa „skype“ arba el. pastu ;
  • savo darbo dienas (nuo pirmadienio iki šeštadienio imtinai ) as planuosiu racionaliai. As kelsiuosi ne vėliau kaip 7 val. ryto. Kas antrą rytą pasitiksiu nuo sporto, esant palankiam orui – bėgiosiu, orui neleidus – sportuosiu su elipsiniu treniruokliu. As sveikai maitinsiuosi, valgysiu 3 kartus per dieną: 8-9 val., 13-14 val., 18-19 val.;
  • aš nuolat tobulėsiu: mokysiuos bendravimo, pardavimo įgūdžių. Ieškosiu būdų, kaip motyvuoti savo verslo partnerius, kaip pritraukti kuo daugiau potencialių klientų;
  • kiekvienos darbo dienos pabaigoje aš raštu analizuosiu save, savo dienos siekius ir padarytus veiksmus savo svajonių labui, jeigu liksiu nepatenkinta dienos rezultatais as nekritikuosiu ir nesmerksiu savęs….”

***

Klausimai – atsakymai, klausimai – atsakymai… Justina tikrai nuoširdžiai dirba su savimi (kapstytis po savo vidų ne visada malonu, nes nežinai, ką ten rasi) ir atrodo, viskas vyksta sklandžiai. Bet neilgai trukus, kai jau antroji užduotis yra atlikta, Justinos būsena pasikeičia ir po mūsų pirmojo koučingo susitikimo veikę apžavai: „tikslus turiu, ko noriu žinau, bus smagu, einu ir padarysiu viską“ pradeda sklaidytis. Kas vyksta? Perskaitykite patys:

Justinos komentaras:

„Jurgita, o tai normalu, kad jaučiuosi keistai? Aišku, Tu paklausi, kaip keistai?:) Bet man sunku atpasakoti, po to kai apsvarsčiau savo vertybes, troškimus ir juos surašiau, man kyla visokių abejonių, ar man tikrai to reikia, gal vis dėlto aš norėčiau kito gyvenimo. Manyje tarsi vyksta vidinė kova ir ne labai yra motyvo veikti pagal planą, ir dar ta nuotaiku kaita…”

Ką jūs apie tai manote?

Abejoti savimi ir savo tikslais, mano nuomone, yra labai žmogiška, ypač “kelionės” pradžioje. Ir netgi kai prabėga metai, dveji ir daugiau, tikrai išgyvenu abejojimo akimirkų. Ar tikrai darau tai, ką noriu ir galiu, ir taip, kaip dera? Tik šiandien stengiuosi klausimą “Ar” pakeisti į “Kaip”. Pvz., kaip rasti būdą mokyti anglų kalbos ne konvejeriu, o nuoširdžiai kreipiant dėmesį į kiekvieną norintį mokytis žmogų, kaip rasti pagalbininkų anglistų, kuriems būtų priimtinas mano požiūris į mokymą ir mokinius, kaip priartėti prie vieno ar kito tikslo. Smagiausia tai, kad iš tokių abejonių ir “kaip”, išbandant įvairias idėjas ir būdus, laikui bėgant atsiranda atsakymai ir sprendimai. Tikiuosi ir Justina laikui bėgant išmoks elgtis su abejonėmis.

Trečioji užduotis – “Ateities nuotrauka”

Tikslas - aprašyti savo gyvenimą (būtinai esamuoju laiku) taip, kaip norėtume, kad būtų po 10 metų, aprašant detaliai kiekvieną sritį iš asmeninio koučingo rato. Nuotrauka turi atpindėti  tokį gyvenimą, kad galėtumėt nuoširdžiai duoti 10 balų - “Būtent toks ir turi būti idealus mano gyvenimas!”

Justina neatidėlioja ir trečiosios užduoties. Aprašo savo idealų gyvenimą pagal koučingo rato sritis. Tik ta ugnis, kuri taip degė joje per pirmąjį susitikimą , tapo santūresnė. Gal vertybių perkainojimo metas?

***

Antrosios koučingo sesijos metu aptariame vertybes  ir “Ateities nuotrauką”, paanalizuojame priežastis, skatinančias arba trukdančias Justinai judėti pirmyn. Pokalbis rimtas apie rimtus dalykus. Justinai skiriu naujas užduotis, kurias ji turės atlikti kitam susitikimui po savaitės.

Abipusiu susitarimu , susitikimų metu naudosime ne tik koučingą. Namų darbams skirsiu įvairias asmeninio tobulėjimo užduotis ir  jas aptarsime susitikimų metu arba “skaipu”. Pvz. kitam penktadieniui Justina ruošia: 1) trumpą įtaigų savo naujos veiklos/produkto pristatymą potencialiam, išrankiam klientui/užsakovui; 2) “Tingėjimo” lentelę iš trijų dalių: “Ką tingiu atlikti? Kodėl? Ką kitą veikčiau mieliau?”, nes paaiškėjo, kad ponas Tinginukas šią savaitę bandė aktyviai reikštis, tad mes jį stebėsime; 3) Kaip maksimaliai naudingai (moraline, fizine, laiko ir finansine prasme) išnaudoti dabartinę veiklą, iš kurios Justina šiuo metu pragyvena?

***

Justinos komentaras apie sesiją:

Labas visiems, kas stebi ir dar stebės mano kelionę tikslų link. Norėčiau kalbėti ne vien apie paskutinę sesiją, bet norėčiau papasakoti, kas įvyko per tas dvi savaites nuo mūsų su Jurgita susitikimo dienos.

Praėjo pusė mėnesio, po to kai susipažinome ir pradėjome taikyti koučingą mano gyvenimo sritims. Atrodo, kad kaip ir nieko nenuveikta, bet kaip Jurgita vieną kartą sakė, tik atsigręžus atgal matome, kokį kelią nuėjome. Taip ir yra. Atsigręžiam atgal…Ir ką mes matome? Visų pirma, aš išanalizavau savo gyvenimą, turėjau progą jį įvertinti. Dabar akivaizdžiai matau, ką aš turiu keisti. Aš tiksliai apsvarsčiau ir surašiau tai, ko trokštu iš gyvenimo, kokiu žmogumi, su kokiu vertybių bagažu norėčiau būti. Čia itin sunki užduotis būtų kiekvienam. Mes visi norime būti geri, draugiški, padėti kitiems ir…Kas dar? Patikėkit teko „pasikasinėti“ savo viduje ne vieną vakarą.

Kaip taisyklė, mes pirmiausiai svajojame apie buitį, tai yra išorinį turtą, ir retai kada pasvajojame apie vidinį, dvasinį turtą. Kai akivaizdžiai pamatai, kad Tavo gyvenimo sritys nepasižymi aukštais vertinimo rodikliais, atsiranda motyvas juos keisti į geresnę pusę. Taip yra ir man. Tačiau negalvokit, kad viskas taip sklandžiai vyksta. Kaip sakė J. V. Gėtė: „Mus vilioja aukštuma, bet ne laiptai į ją: žvelgdami į viršūnę mes norėtumėme į ją eiti lyguma“.

Tikrai norėtųsi eiti lyguma, nes kilti laiptais reikia ryžto, atkaklumo be to kartais tingisi, norisi ilgiau pamiegoti. Čia yra kliūtys mano prasmingesnio ir tikslesnio gyvenimo link, bet aš jas įveiksiu!

Po pirmos koučingo sesijos likau motyvuota keistis ir keisti savo gyvenimą, po antros - man pravėrė akis. Dabar tvirtai žinau, kad turiu kuo greičiau susidoroti su nemielomis užduotimis ir maksimaliai pradėti veikti ten, kur man iš tikrųjų patinka. Su nekantrumu laukiu jau trečio susitikimo su Jurgita.

Ji yra nereali. Be galo džiaugiuosi, kad susipažinau su tokiu žmogumi. Ačiū Jurgita, kad esi. Ačiū už Tavo pagalba ir “ spyrius“ keliauti toliau.

Ir dar… vis neatitraukiu akių nuo tos nuotraukos-atviruko. Ji jau įrėminta ant mano darbo stalo. Tegul tas vaizdas visada man primena apie tai, kad pasirinkau tą prasmingesnį, meilesnį gyvenimą ir būna man varikliuku judėti link jo.

Justina, 2010-03-07

Rodyk draugams

Next »