BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Gegužė, 2010

sekmeskodas

Tunisas

Balandžio pabaiga. Nuo paskutinės kelionės į JAV prabėgo tik 3 mėnesiai, o aš ir vėl sergu – kelionių virusas. Reikia kažko greito, arti, pigiai ir šiltai. Taip reikia, kad esu pasiruošusi mesti visus darbus ir sprukti iš dabartinės, mane supančios, per daug gerai pažįstamos aplinkos. Tunisas, Egiptas, Turkija. Paskutinė minutė.

Kur šilta? Kur gana civilizuota? Kur man būtų smagiausia?

Kaip pakeliauti ir tuo pačiu užsidirbti?

Ką moku geriausiai? – Mokyti anglų kalbos!

Neilgai trukus visiems pažįstamiems išsiunčiu žinutę, ieškodama žmogaus norinčio suderinti individualius, intensyvius anglų kalbos kursus su poilsiu Tunise. Stebiu žmonių reakcijas:

“Labai norėčiau, bet atsisakysiu. Man geriau čia vietoje kursai. “

“Ačiū, bet nereikia. O ir iki Tuniso toloka važiuoti.”

“Ačiū, ką tik grįžau iš atostogų.”

“Neturiu tam galimybių šiuo metu.”

“Kad ne. Naujas paslaugas siūlai?”

“Reikia pagalvoti. Tai pakankamai įdomu.”

“Užkliūvo man šitas pasiūlymas! Pati mielai tokia proga pasinaudočiau.”

Apibendrinant, buvo trys rimtesni susidomėjimai ir, jeigu šiek tiek kitokios aplinkybės, planas būtų pavykęs. Idėją teks patobulinti.

***

Į kelionę vykau tik ilsėtis. Su mylimuoju, kuris pamatęs mano didžiulį troškimą pasprukti, sutiko keliauti kartu į Tunisą. Kadangi Tunise pabuvojo dauguma lietuvių, dviračio neišradinėsiu ir istorijų nepasakosiu, bet keletą dalykų paminėsiu:

PATARIMAI

Susas. Viešbutis Hill Diar (3*), ant jūros kranto tiesiogine to žodžio prasme. Toliau nuo Suso medinos, bet pasivaikščiojant pakrante per pusvalandį galima ramiai pasiekti centrą. Turi tikrai daugiau “žalios teritorijos” nei kiti pakrantėje esantys viešbučiai, o ir paplūdimys jaukesnis, nes kuo arčiau centro, tuo daugiau vietinių, “patruliuojančių” pakrantėje ir įkyriai siūlančių spurgas, cigaretes ar niekam nereikalingus karoliukus.

Kambarys. Novaturo kataloge yra toks dalykas kaip PROMO kambarys, tai reikšia, kad nuvykę, jūs galite gauti bet kokį kambarį (nebūtinai jums patinkantį). Kaip gi taip? Mes norime kambario su vaizdu į jūrą! Prie paketo kainos pridėjus 100 lt, užsisakome standard kambarį ( ir galimybę pareikšti pageidavimą dėl jūros). Realybė: viešbutis 4 aukštų, gauname kambarį antrame aukšte, pro kurį matome viešbučio teritorijos pakraščius ir net jūros lopinėlį, kai gerokai persisveriame pro balkono kraštą. Kambarys vėsus, šaltas, šiek tiek priplėkęs, o baldai… Papildomi 14 dolerių ir gauname nuostabų , atnaujintą, šiltą, sausą kambarį 4a., su nuostabiu vaizdu į jūrą, baseiną, palmes ir net tolumoje šmėžuojantį Monastirą. Sezono pradžioje ir pabaigoje, kai nėra karšta, 4a. pats maloniausias, bet vasarą manau, būsite labiau patenkinti, jei gyvensite žemiau.

Maistas. Viskas įskaičiuota – gal ir gera mintis, bet ne šitam viešbutyje. Turėjome HB ir buvome tuo patenkinti, alkoholio nevartojame, “sultys” ( milteliais nudažytas vanduo) nepasirodė nei sveikos, nei skanios. Daug daržovių, įvairi mėsa, monotoniškas desertas, jokių vaisių, išskyrus apelsinus vakarienei. Valgyti turėjom ką :). Turizmo informacijoje (ji šalia tos vietos, kur taksi jus išleis atvažiavus į mediną), susižinome, kur artimiausias supermarketas (pranc. Grand generalle) ir jame nusiperkame, ko trūksta. Šalia viešbučio (5-7min kelio) yra turistams skirtas shopping centre, visko jame rasite, net jogurtų ir ledų ( daržovių, duonos ir panašių dalykų – ne). Maistas gatvėje? Pirkom vietinius kebabus – papločiai kaip stori blynai, ant jų užmeta padažo, porą šaukštų kopūstų, mėsos ir bulvyčių free. Skrandis galvoja, kuo čia jį “pašėrė”, o tu lieki ilgai ilgai sotus :)

Kadangi pusryčiai trunka 6:00 – 10:00, gali pusryčiauti du kartus (mes kartais taip ir darydavom). Jokių problemų keltis 6:00, nes Lietuvoje jau 8:00. Turėjau su savimi termosinį puodelį. Tad arbatos išgerdavau ir vėliau. Turėjau ir arbatos įvairios, nes viešbutyje tik juodoji, kurios LT niekada negeriu.

Orai. Buvo visokių dienų - karštų ir vėsių - puikus derinys, nes galėjom derinti buvimą prie jūros su pasivaikščiojimais po Suso mediną, išvyką i amfiteatrą El Jem mieste,  kuriame, jeigu būtų karšta, ilgai neliktum.

Kelionės ir viešbučio nuotraukos

Pirkiniai. Sousse (Suso) turguje prekeiviai kaip užsikirtusi plokštelė kartoja “Hello Russia”, “Dobrij den” arba “Dzen dobrij”, kiša rankas pasisveikinimui, o jeigu atsisakai, įsižeidžia ir mesteli “Respect me, respect you” (gerbkite mane, gerbsiu jus). Daugelis moka pasisveikinti lietuviškai, o kartą, atsisakius kažką pirkti, išgirstame, kad tai -  “Gariūnai price” (Gariūnų kaina).

Kaip bebūtų, kai ką svarbaus galime išmokti iš vietinių - tapti atspariems žodžiui NE. Girdi jį kasdien tūkstantį kartų, bet vis tiek kviečia užeiti, pažiūrėti, užkąsti…

Kelionės kaina: 908 lt, 8 nakvynės, HB, Hill Diar 3*, data 2010 04 30 - 2010 05 08. Linkiu ir jums aplankyti Tunisą. Verta!

Rodyk draugams

Next »