BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Rugpjūtis, 2010

sekmeskodas

Idėjos PIRMAI PAMOKAI

LAIKO KAPSULĖ

Priemonės: dėžutė imituojanti laiko kapsulę, popierius, tušinukas.

Amžius: bet kokio amžiaus moksleiviai, mokantys rašyti.

Užduotis: paprašykite vaikų parašyti, kaip jie jaučiasi būdami X klasėjė (įrašykite savo klasės pavadinimą), ką smagaus jie tikisi nuveikti ir išmokti ateinančiais metais, kas bus jų „geriausi“ draugai, kaip jų mokytojas galėtų jiems padėti. Kokią svajonę ar svarbų tikslą jie norėtų įgyvendinti/pasiekti ateinančiais metais. Galite sugalvoti savo klausimus.

Lapeliai surenkami ir sudedami į „kapsulę“. Paskutinę mokslo metų dieną ar tam tikro dalyko paskutinę pamoką mokiniai galės perskaityti savo laiškus ir pamatyti, ką jie nuveikė per metus!

AŠ ESU TOKS!

Priemonės: batų ar kitokia dėžė (gali būti apklijuota, dekoruota), dėžės turinys: 6 mėgstamiausi mokinio daiktai arba geriausiai jį ir jo pomėgius apibūdinantys daiktai.

Amžius: šią užduotį smagu atlikti bet kokio amžiaus žmonėms, ne tik moksleiviams.

Eiga: Mokytojas/ vadovas pradeda pamoką pristatydamas savo dėžę, traukdamas po vieną  iš savo daiktų ir apie juos papasakodamas. Daiktus galite perleisti per mokinių rankas. Po mokytojo pasakojimo ( ir galimų klausimų-atsakymų), mokiniai grupelėse pasakoja apie save, o visai klasei pristato tik vieną, geriausiai jį apibūdinantį daiktą. Jeigu grupė/klasė nedidelė – pasakojama visai grupei.

MELAS ar TEISYBĖ

žaidimas

Idėja: sugalvoti  3 sakinius apie save. Du teisingus (tiesa) ir vieną klaidingą (melas).

Pvz.     1) Šįryt už  lango mačiau vaivorykštę. 2) Gyvenu antrame aukšte. 3) Mano sode auga bananai.

Mokiniai turi atspėti, kas tiesa, kas ne. Sakiniai gali būti lietuvių ar užsienio kalba, daugiau ar mažiau asmeniški. Mokiniai per kelias minutes turi sugalvoti sakinius apie save ir pasidalinti su kitais grupelėse ar visoje klasėje.

Žaidimas senas kaip pasaulis, bet jeigu dar neteko žaisti - bus smagu!

Ką  įsimintino veikiate jūs per pirmąją pamoką? :)

Rodyk draugams

sekmeskodas

Dovanų popieriaus alternatyvos


Karpinių nuoroda

“Senukuose” galima rasti gražių tapetų likučių (rulonų) už patrauklią kainą. Supakuotas dovanas papuoškite kaspinais, karpiniais ar kitais jūsų fantazijos vaisiais :).

Bantukai iš gofruoto popieriaus

Rodyk draugams

sekmeskodas

Dovanų idėjos: Ananasas vietoj gėlių

Gėlės gražu, bet ne visada praktiška (reikia vandens ir t.t.). Vestuvių proga didelį ananasą papuošėme kaspinėliu, įsmeigėm aguonos žiedą (sekantį kartą tai buvo raudonos herberos žiedas) ir valgomą gėlę įteikėm jaunavedžiams.

Rodyk draugams

sekmeskodas

Laimio Kalnas Vilniuje

Laimiukų karalystė

Vieta: Laimio kalnas, Minsko plentas, Vilnius (šalia Minsko pl. Maksimos)

Verta turėti: sulankstomas kėdutes ir staliuką, šiltus apklotus/rūbus, nes ant kalno vėjuota (tačiau vėjas nupūčia uodus) ir vėsiau nei apačioje, mieste; skanių užkandžių (o vėliau ir maišą šiukšlėms), fotoaparatą, žiūronus ir panašią „techniką“. Svarbu ir gera kompanija: mylimi žmonės ar geri draugai.

Šią savaitę ten praleidau 2 ilgus vakarus: vieną vakarą vakarieniavom dviese, su mylimu žmogumi, kitą vakarą važiavome su draugais, nes dar norėjom “atsivalgyti” nerealios vietos: nuostabi Vilniaus panorama, Vilniaus oro uostas kaip ant delno su apšviestu pakilimo taku, lėktuvai besileidžiantys margaspalvio saulėlydžio fone. Dievinu tokias vieteles.

Mums besimėgaujant, karts nuo karto pasirodo porelės (vienos ramios, romantiškai nusiteikusios, kitos – besiaiškinančios santykius, toks jau tas gyvenimas), ateina tėvai su mažais vaikais ar dviratininkai užsuka pasitreniruoti su „down hill“ dviračiais. Pabendraujam tai su vienais, tai su kitais. Geriam arbatą ir siaubiam viens po kito atsineštus skanėstus. Geras vakaras….

Rodyk draugams

sekmeskodas

Verslas Lietuvos pajūryje

Jeigu palygintumėte Palangos paplūdimį su arabiškuoju ( pvz. Tuniso), tarp jų pastebėtumėte vieną panašumą - paplūdimio prekeivius. Ir vieną didžiulį skirtumą - prekeivių elgseną.

Gal pardavimai taptų efektyvesni, jei  lietuvių prekeiviai, garsiu šukavimu reklamuodami karštus čeburekus ir šaltą alų ne skuoste praskuotų pro šalį, tarsi tikslas būtų įveikti kuo ilgesnę paplūdimio distanciją, o prieitų asmeniškai bent jau prie kas antro poilsiautojo ir pasiūlytų nusipirkti ką nors valgomo, kaip tą daro arabai? Nesvarbu, kad yra didelė tikimybė išgirsti “ne”. Arabai “ne” girdi tūkstantį kartų per dieną, o vis tiek maloniai šypsosi ir toliau siūlo pirkti (apie kraštutinumus ir įkyrius pardavėjus ne šį kartą).

Įdomu stebėti krantan priplaukusią valtį, parduodančią rūkytą žuvį, tarsi ši buvo ką tik pagauta ir išrūkyta. Nežinodami, kad didžioji dalis šaldytos žuvies atkeliavusi iš Kinijos, o  čia tik išrūkyta, lietuviai mielai ją perka ir dar veža lauktuvių namiškiams. Lygiai taip pat, Vilniuje, prie Žaliųjų ežerų smagu  stebėti mašiniuką-parduotuvėlę su užrašu “Pajūrio žuvis”. Gal ir pajūrio, bet kažin ar lietuviško. Apskritai, Baltijos jūra - viena iš labiausiai užterštų jūrų pasaulyje ir jos žuvų valgyti nerekomenduojama (skanaus valgantiems :) )

Rodyk draugams

Next »