BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Vasaris, 2011

sekmeskodas

Ielts egzaminas/ IELTS EXAM

Kadangi sulaukiu vis daugiau moksleivių prašymų padėti jiems pasiruošti IELTS egzaminui, visų smalsumui ir patogumui noriu pasidalinti naudinga informacija. Dalis informacijos bus lietuvių kalba, dalis - anglų, juk visgi egzaminą teks laikyti angliškai - tad laikas praktikuotis!

Egzamino vertinimas. Jeigu jums visgi reikia šio egzamino ( nes pasirodo vienas Škotijos universitetas “prašo” pateikti  metinį anglų k. įvertinimą, kuris turi būti ne mažiau kaip 9,  arba Ielts score - ne mažiau kaip 6, tokiu atveju egzamino laikyti nebūtina), pasidomėkite kokio minimalaus balo reikalauja jums reikalingas universitetas ar koledžas. Mokiniai, su kuriais man teko bendradarbiauti IELTS egzamino klausimais, už egzaminus  gavo nuo 6,5 iki 7,5 taškų - tai reiškia “good user”. Lietuviškai standartais - jūsų anglų k. semestro pažymys turėtų būti ne mažiau 8. Auščiausias įmanomas įvertinimas yra  9 balai (score) - tai reiškia “expert user”, tai tas pats, kas “native speaker“.  Įdomiausia tai, kad laikant šį egzaminą, nėra tokio dalyko kaip “išlaikiau” ar neišlaikiau”. Tiesiog jūsų žinios įvertinamos balais nuo 1 iki 9. Detalus paaiškinimas, kiek žinių reikia turėti, kad gauti norimą įvertinimą, yra čia.

“If you know that you need a total average score of 6, you can reach it by getting 5, 6, 6, 7 or 6, 6, 6, 6, or 5, 5, 7, 7 – in number of ways. You should decide which way is the best for you, thinking of your current level of English. If you know that Listening is a problem for you, but in Reading you are really good, then aim for 5 in Listening and for 7 in Reading.”

More info about IELTS strategic plan is here.

Egzamino data. Jas rasite čia. Datą rinktis reikia pagal jūsų universiteto “deadline’us“, o kartais ir pagal tai, ar yra vietų egzaminų centre. Kuo anksčiau iššniukštinėsite viską, tuo bus geriau jums patiems. Būna taip, jog metus reikia pralaukti vien dėlto, kad jūs pramiegojote dokumentų pateikimo terminus.

Egzamino rūšys ir struktūra. Galite rinktis laikyti General English arba Academic English versiją. Dauguma laiko antrąjį variantą, nes jis atveria daugiau durų. Pagrindinis skirtumas tap jų yra:

The Academic IELTS exam is the more advanced test. This version is generally used to determine whether candidates are qualified to enroll in undergraduate and graduate academic programs where English is the medium of instruction.

The General IELTS exam is the simpler test. It focuses on basic survival skills in social and educational contexts. It is generally requested for candidates applying for immigration, working in certain professions, or studying at a non-degree level.

The simple chart below shows the main similarities and differences in the General and Academic IELTS.:

Same
Different

Listening Module

Reading Module

Speaking Module

Writing Module

More details about the task differences - here.

Detalės. Egzamino kaina maždaug 550lt. Rezultatai galioja 2 metus. Internete tikrai daug naudingos medžiagos galima rasti nemokamai, tad kai kuriuos dalykus (reading ir listening) galima studijuoti savarankiškai. Tačiau jums tikrai prireiks grįžtamojo ryšio dėl speaking ir writing užduočių, tad mokytojas su jums pritaikyta mokymo programa galėtų būti tinkamas pagalbininkas.

Egzaminas vyksta visiems bendroje patalpoje, tiek laikantiems General versiją, tiek Academic. Listening dalis yra bendra abiems egzamino tipams, todėl Ielts egzaminas prasideda  nuo klausymo. Speaking užduotys taip pat yra vienodos.

Naudingos nuorodos/ USEFUL SITES FOR IELTS EXAM:

 1. Praktiškas puslapiukas apie IELTS egzaminą/ EXERCISES, TIPS, ETC.
 2. Viskas apie IELTS/ ALL ABOUT IELTS.
 3. Nemokami testai online / FREE PRACTICE TESTS.
 4. Kaip padaryti gerą įspūdį/ HOW TO MAKE A GOOD IMPRESSION.
 5. Kalbėjimo užduočių pavyzdžiai/ SPEAKING SAMPLE TOPICS.
 6. ACADEMIC WRITING: TYPES OF CHARTS.
 7. SPEAKING AND OTHER SAMPLES.
 8. FREE TESTS ONLINE.
 9. Egzamino vertinimas/ EXAM ASSESSMENT.

Sėkmės per egzaminą! If you need any further help - let me know. :)

Rodyk draugams

sekmeskodas

Skylutės širdyje

“Kartą gyveno labai prasto būdo jaunuolis. Tėvas davė jam dėžutę vinių ir pasakė: „Kaskart, kai tik imsi pykti ar susibarsi su kuo nors, įkalk į sodo vartus vinį”.
Pirmą dieną jis į sodo vartelius įkalė 37 vinis. Vėliau ėmė save kontroliuoti, tad vinių skaičius kasdien ėmė mažėti. Jis tiesiog suprato, kad paprasčiau susivaldyti nei įkalti į vartelius vinį.
Pagaliau atėjo tokia diena, kai jaunuolis neįkalė į vartus nė vienos vinies. Tada jis nuėjo pas tėvą ir pasakė jam tai.
Tėvas šyptelėjo ir tarė: „Ištrauk iš vartų po vinį kaskart, kai tik susivaldysi“.
Galiausiai išaušo ir tokia diena.
Tėvas nuvedė sūnų prie sodo vartų:
„Sūnau, tu puikiai elgeisi, bet pažiūrėk, kiek daug skylių liko vartuose“.
Šitie vartai jau niekad nebus tokie, kokie buvo anksčiau.
Kai tu su kuo nors bariesi ar sakai kam nors nemalonius žodžius, tu palieki pašnekovo sieloje tokias pat skyles, kokios žioji vartuose.
Gali žmogui smeigti peiliu ir jį ištraukti. Tačiau žaizda visuomet liks. Ir visai nesvarbu, kad paskui atsiprašysi, kad atleidimo prašysi ne kartą. Žaizda lieka. Žodžiais padaryta žaizda sielai suteikia tiek pat skausmo kaip ir kūno žaizdos”.          (B.Ferrero)

Sunkiausia - mylėti kitą, kaip patį save. O būna, kad dažnai ir savęs nemylim.

Rodyk draugams

Due to the occasion of a translation competition which is being carried out in Lithuanian schools at the moment and the idea of which is to translate a text from a foreign language into a native one,  I  carried out an experiment with my 6th grade students as they translated/retold a Lithuanian folk tale into English during our lesson. How successful they were you might see in the below “photos” of their works which haven’t been corrected or assessed yet. But the point is not correction, it’s their ability to use the language! They worked in pairs, we started the translating process during the lesson (had about 25 min to do it), the rest of the translation had to be finished as a homework task.

Lietuvos mokyklose vyksta arba tuoj tuoj  vyks vertimo ir iliustratorių konkursas “Tavo žvilgsnis”, kurio idėja yra ta, kad mokiniai, suskirstyti pagal amžiaus grupes, verčia atitinkamo lygio tekstą iš užsienio kalbos į lietuvių ir/arba iliustruoja jį. Kadangi dabartiniai mano šeštokai pakankamai stipriai moka anglų kalbą, pametėjau jiems vieną užduotį vertimui. Tik šį kartą atvirkščiai - vertimas į anglų kalbą! Tekstas vertimui - lietuviška pasaka apie laimingą žmogų. Darbas vyksta porose. Tikslas - ne pažodžiui tiksliai išversti, o  perpasakoti pasaką anglų kalba. Darbą pradėjome pamokos metu (turėjome kažkur apie 25min.),  o užbaigti prašiau namuose. Aišku, mokiniai klausinėjo kaip angliškai pvz. “išminčius” arba “auksiniai” (pinigai), bet siūliau keisti žodžius į jau žinomus - “protingas žmogus” arba “auksiniai pinigai/monetos”. Štai keletas dar netaisytų darbelių, kaip visada atsirado vėluojančių, tad dar porą susirinksiu vėliau. Lietuviškos pasakos tekstą rasite čia, jeigu kiltų noras išbandyti su savo mokiniais.

Ar naudojate panašaus lygio vertimą pamokų metu?

Rodyk draugams

LABAI nemėgstu keltis anksti rytais ir  ne dėl miego trūkumo. Guodžiu save tuom, kad tą tenka padaryti tik kelis kartus per savaitę. Motyvacija tikrai padidėja. Užsiimdama saviugda turiu padirbėti ir dienos režimo srityje, kuris nėra prastas, bet matyt su trūkumais, nes kėlimasis 7 ar pusę 7 man nėra pats maloniausias dalykas.

Gyd. Torsunov teigia, kad galimybė laikytis dienos režimo priklauso nuo to, kiek žmogus supranta būtinumą tai daryti, nuo mūsų valios stiprybės, nuo mūsų fizinių galimybių.

Daugelį būsimų problemų su laiko valdymu/dienos režimu/ gali numatyti astrologija. Pavyzdžiui, pagal gimimo laiką galima spręsti, kaip žmogui seksis laikytis dienos režimo. Jeigu jis gimė ryte, toks žmogus ryte keliasi labai lengvai ir šiuo paros metu būna aktyviausias. Dieną gimęs žmogus aktyviausias dieną. Vakare gimęs žmogus rytais būna apsunkęs, dieną jis irgi nerodo didelio aktyvumo ir atkunta tik vakare. Tai labai trukdo laikytis dienos režimo. Jeigu žmogus gimsta pirmoje nakties pusėje, jo energija pasireiškia naktimis.
Taip atsirado žmonių skirstymas į “pelėdas” ir “vyturius”. Dar yra žmonės, kurie nepriklauso nei tiems, nei tiems. Pasirodo, kad tie, kurie gimė ryte, dieną ir antroje nakties pusėje, paprastai lengvai prisitaiko prie laiko nustatyto dienos režimo. Gimusieji kitu metu turi didelių sunkumų.

Atrodo, koks skirtumas, kokią valandą gimti. Bet pasirodo veikia. Esu gimusi po 17h. Tad ryte keltis anksčiau nei 8:00 man tikrai sunku, nesvarbu, kad vakarais guluosi apie 22:00. Man geriausias metas  - diena, pavakarė ar netgi nevėlus vakaras, tuomet jaučiuosi geriausiai. Bet naktinėti taip pat nemėgstu ir pasišiaušiu kaip ežys, jeigu matau, kad į savo lovą  nepateksiu iki 24:00.

Atsižvelgiant į Vedų rekomendaciją,  geriausias laikas miegui – trys valandos iki vidurnakčio ir trys po. Intelektas ir protas geriausiai pailsi tarp 9 ir 11 valandos vakaro. Jeigu jūs užmiegate dešimtą, nukentės jų funkcijos. Gulantis miegoti po vienuoliktos, žmogaus proto ir intelekto potencija vis mažės. Tai vyksta iš lėto, todėl pastebėti savyje kokias nors permainas sunku.

Kadangi šiuo metu turiu galimybę gyventi dar su dviem, o dažnai ir trimis, žmonėmis, matau kokie skirtingi mūsų dienos režimai. Mano vidutiniškas ritmas yra toks: 7:00 arba 8:30-22:00, T. - 6:00 - 22:00, R. ir A. 10:00 - 1:00 (apytiksliai, nes iš paskos nevaikštau). Bet tomis dienomis, kai anksčiau atsikeliu, tikrai nuveikiu daugiau, o kai kartu su mumis gyvena  pelėdų-pelėda, nenoromis turiu progą ugdyti pakantumą kitokiam gyvenimo būdui.

Kiekvienas žmogus vakarop pajunta nuovargį, kurį sukelia mūsų klaidos, padarytos tą dieną. Mes galvojam, kad miegas pašalina nuovargį, bet tai tik dalis tiesos. Viskas priklauso nuo mūsų nuotaikos, tiksliau, nuo sąmonės būklės, su kuria einame miegoti. Jeigu mes gulamės būdami žvalūs ir optimistiški, tai miegas bus pilnavertis. Jei gulamės paniūrę, tai tokie ir atsikelsime – kaip vaiduokliai.

Kiekvieną vakarą prieš pat užmigdama dėkoju už visus gerus dalykus, kuriuos turiu ir netgi už tuos, kurių neturiu, bet dėkoju taip, tarsi turėčiau. Dėkoju už nuostabią dieną, nepaisant to, kad buvau peršalusi ar nutiko kokie nors nemalonūs dalykai. Viskas praeina, o galimybė sulaukti dar geresnės dienos padidėja. Kiekvieną rytą pradėdama dieną ir eidama į darbą kartoju sau, kokia nuostabi šiandien diena, kaip viskas faina. Dar turiu tokį mažą ritualą: kiekvieną pirmadienio rytą kartoju sau, kad pirmadienis - man pati geriausia diena. Ir iš tikrųjų! Pirmadieniais man nutinka daug puikių dalykų. Aišku būna ir netikėtumų, ne visada moku juos tinkamai priimti ir įvertinti: piktinuosi, rėkiu ar verkiu mintyse arba garsiai. Man labiausiai tokiu atveju padeda “aš linkiu visiems laimės” kartojimas. O jeigu apie kokį nors žmogų pagalvoju kritikuojančiai ( o kaipgi kitaip, aš juk vientintelė tokia protinga :) ), tuoj pat įsijungiu vidinę melodiją “aš linkiu…” - ji man padeda kovoti su vidiniu ego.

Ruošiantis miegoti, reikia atsižvelgti į šias rekomendacijas:

 • Visą naktį, netgi žiemą, turi būti bent kiek pradaryta lango orlaidė. Kad nebūtų skersvėjo, pridenkite ją užuolaida.  +
 • Kambaryje, kur miegama, neturi veikti televizorius ar elektriniai šildymo prietaisai. +
 • Miegamajame neturi būti kiliminių dangų ar kilimų, nes jie yra dulkių šaltiniai. -
 • Lova neturi būti labai minkšta – tai sumažina apsaugines organizmo galimybes. +
 • Kuo aukštesnė pagalvė, tuo silpnesnis organizmas. +
 • Lovos galvūgalis turi būti kuo arčiau lango ir atsuktas į rytus ar šiaurę. -
 • Įlinkusi žemyn lova netinkama miegui. +
 • Miegamajame nespręskite jokių problemų ir neleiskite į ją nekviestų svečių. +/ -
 • Nemiegokite netvarkingame kambaryje, labai palanku pašluostyti jį drėgnu skuduru. +
 • Nemiegokite prie elektros šviesos. +
 • Miegamajame negalima rūkyti ir gerti alkoholinius gėrimus. +

Manau, svarbiausia gyventi taip, kas tinka asmeniškai tau, daro tave sveikesniu ir jeigu ne padeda, tai bent jau netrukdo kitiems. O kaip jūs susitvarkote su savo pelėdomis ir vyturiais?

Rodyk draugams

Šią savaitę “Kitas Variantas” manyje išgyvena renesansą, nes moksleiviams vedu pirmajį KV užsiėmimą. Veiksmas vyks, kaip ir priklauso, mokyklos patalpose, užsiėmimo trukmė 2-2,5 val. Dabartiniais naujienų agentūros duomenimis, numatomas paauglių skaičius -7, jegu KV ir mano kaip lektorės akcijos kils, tikimasi mokinių skaičiaus prieauglio. :)

Pačiame “Kitame variante” irgi vyksta pozityvus atsinaujinimas, reguliariai pasipildant naujais savanoriais, organizuojant susitikimus ir visaip kaip dalinantis pagalba, patirtimi ir idėjomis. Tokiais tempais, greitai nebeliks laisvų mokyklų Vilniuje naujiems lektoriams. O kiti miestai, išskyrus Kauną, nes jame KV  taip pat darbuojasi, dar tik laukia savo eilės.

Štai keletas šviežutėlių naujienų apie tai, kas vyksta “Kitame variante”:

Kalba KV savanoriai Man toks įspūdis, kad lektorių šiame tarpe nėra, tiesiog savanoriai iš kitų “skyrių”.

Kalba esami ir būvę KV mokiniai Žaviuosi jų laisvumu; gerbiu juos už pokyčius.

Konkursas KV lektoriams ir mokiniams Terminas - vasario mėnuo.

Daugiau naujienų iš eterio pateiksime artimiausiu metu, po jau įvykusio pirmo užsiėmimo su KV moksleiviais.

Rodyk draugams

Next »