BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
sekmeskodas

Elgtis nerealistiškai lengviau

“Elgtis nerealistiškai lengviau, negu elgtis realistiškai”. T.Ferris


„Atsiprašau, gruodį nedirbsiu”, sakau studentams.”Iškeliauju mėnesiukui i JAV,” sakau artimiesiems, draugams.”O kaipgi kiaulių gripas?“, sureaguoja mama ir močiutė… „O, kaip faina. Tai mano svajonių šalis,” girdžiu iš kai kurių studentų ir draugų. Kas mane laikė nuo šios šalies šitiek metų? O kas dar tebestabdo jus ir trukdo pasiryžti ir pradėti planuoti?

„Jei jūsų tikslas neįprastai didelis, pajusite adrenalino antplūdį, kuris suteiks ištvermės įveikti kiekvieno tikslo siekiant neišvengiamus sunkumus ir kliūtis. Realistiški tikslai, teužkabinantys vidutines ambicijas, neįkvepia ir padeda įveikti tik pirmą ar antrą problemą, o paskui pasiduodate. Jei galima nauda ne kažin kokia, ne kažin kiek ir stengsitės.”

Tik antrą kartą skaitydama T. Ferrio knygą „4h darbo savaitė” supratau, kas šių metų pradžioje nulėmė mano sprendimą keliauti i JAV. O svarstymų buvo visokių: Ispanija, Turkija, Graikija. Europos mačiau užtektinai, tad nebežinojau, ką rinktis. Graikija buvo vienintelė vieta prie šiltos jūros, kur dar neteko pabuvoti ir kuri dar kažkiek viliojo. Bet vistiek tai - ta pati senutė Europa. O šis kelionės tikslas buvo pasirinktas dėl jo realistiškumo. Kelias dienas „muisčiausi” ir kažko nerimau. Graikija, Graikija. Vykti tik tam, kad kažkur išvažiuoti. Šiam norui galėjau duoti tik 4-5 balus. Per mažai. Staiga po ranka pakliūvo straipsnis apie JAV ir supratau: tai nerealu, bet tikrai noriu ten pabuvoti. O įdomiausia tai, kad pradėjus svarstyti galimybę vykti už Atlanto, staiga iš kažkur atsirado pažįstamų ir šiaip aplinkinių, kurie dalijosi savo gyvenimo ir keliavimo po Ameriką patirtimi ir taip galutinai nulėmė mūsų sprendimą: „Vykstame.” Taip per pusę metu pamažu susiformavo kelionės plano kontūrai, atsirado bilietai iki New Yorko, vėliau iki Floridos. Užsimezgė kontaktai su vietiniais gyventojais ir mokytojais. Ir dabar, kai iki kelionės - mėnuo, o pasiruošimo dar liko nemažai, galiu pasakyti, kad tikrai viskas įmanoma ir realu. O sudėtingumą, anot Ferrio tikrai galiu vertinti kaip 10 balų. Kaip ir įdomumą: „geriausia žvejoti ten, kur niekas kitas nežvejoja“.

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (3) to “Elgtis nerealistiškai lengviau”

  1.   sekmeskodason 05 Gru 2009 at 22:36

    Internete netgi galima rasti blogų, kai visa šeima pakeičia gyvenimo būdą ir pradeda gyventi pagal Ferrio knygos idėjas, o savo patirtį ir įspudžius aprašo tinklaraštyje.

  2.   dreamsauditoron 08 Lap 2010 at 12:42

    Pagal svetimas idejas gyventi yra lengviau,bet kazin ar geriau…

  3.   R.on 21 Vas 2011 at 09:44

    Manau gyventi reikia ne pagal svetimas idejas, o pagal savo norus, remiantis kitu pavyzdziais, jeigu juos gali sau prisitaikyti. Kiekvienas turim galva ant peciu, pamastykim, ka nuveikti, o ne sedekim ant “‘peciaus’” priesais TV

Trackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą