BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

… mėnuo  tik prasidėjo, įrašas bus pildomas …

Būkite atidūs, kur ir kaip renkate vaiztažoles. Patarimų yra čia, čia ir čia.

PUTINO ŽIEDAI - žiedų ir vaisių bei liepos žiedų antpilas geriamas nuo kosulio ir užkimimo. Nuoviru skalaujama burna sergant gleivinės uždegimu, juo gydomi išbėrimai ir diatezė. Putino uogų dedama į vitaminingas arbatas, kurios tonizuoja organizmą, stiprina širdį, skatina šlapimo išsiskyrimą. Jos geriamos nuo skrandžio opaligės. Uogų nuoviras su medumi tinka nuo viršutinių kvėpavimo takų, kepenų ligų, plaučių uždegimo, geltos. Praskiestomis sultimis, kaip dezinfekuojamąja priemone, plaunamos pūlinės žaizdos. Šviežiomis sultimis valoma veido oda, gydomi spuogai. (Šaltinis)

Pas mus sode žydi putinas. Šalia keliuko. Vis svarstau skinti žiedus ar ne, pagal vaistažolių rinkimo taisykles - negalima. O kaip tada serbentai ar kitos uogos, kurios netoliese auga? Jos taip pat šalia keliuko. Gaunasi, kad mūsų ( ir ne tik) sodo gerybės yra nevisai ekologiškos.

MĖLYNIŲ LAPAI - įeina į vaistažolių mišinių nuo cukraligės sudėtį. Lapų užpilu skalaujama burna, gerklė esant gleivinės uždegimui. Mėlynių lapai didina skrandžio rūgštingumą, turi jungiamųjų, kraujavimą stabdančių, uždegimą slopinančių, šlapimą varančių, spazmolitinių savybių. Bet vertingiausia tai, kad mėlynių lapai mažina cukraus kiekį kraujyje ir šlapime, tirpdo inkstų akmenis. Klinikiniai tyrimai įrodė, kad lapų antpilas - gera priemonė cukraus kiekiui mažinti sergant diabetu.

Daugiau informacijos ir savos gamybos “receptukų” rasite čia.

VIENAGRAIŽĖ VANAGĖ - stiprina širdį, mažina sulčių gamybą. Šiais laikais naudojama suviduriavus arba nuo ryklės uždegimo. (”Vaistinių augalų žinynas”). Daugiau info: 1.

Švelnūs, kvepiantys žiedeliai. Prisiskiniau nedidelį kiekį, bus alternatyvi priemonė, jei skaudės gerklę.

KVAPIOJI GARDUOKLĖ - kvepia anyžiumi, todėl vadinama laukiniu anyžiumiu. Skystina gleives, skatina virškinimą ir dujų išsiskyrimą. Taip pat naudojamas kaip prieskonis. (”Vaistinių augalų žinynas”). Plačiau apie panaudojimą maistui kaip prieskonį.

Tiesą sakant į anyžius man visai nepanašu, bet kvapas malonus. Aukšti kotai, smulkiais, į papartį panašiais lapeliais, didelis baltas žiedynas. Skonį išbandysim, kai išdžiovinsiu. Planuoju dėti į salotas ir “smoothies” (daržovių/ vaisių kokteilius).

KETURBRIAUNIS ČIOBRELIS - naudojamas kosuliui gydyti. Kaip prieskonis jis žadina apetitą ir padeda esant  skrandžio bei žarnyno sutrikimams, kadangi lapuose yra rauginių medžiagų. (”Vaistinių augalų žinynas”).

Žemas dailus augalėlis, aptikau sausoje vietoje, apsuptoje pušynų. Koteliai dar auga ant papildomos “virvutės”, tad jeigu skini vieną - rizikuoji pačiupti visą kupetą. Kvapas silpnesnis nei vaistinio čiobrelio, bet bitėms patinka.  Džiovinu arbatai!

Patiko (0)

Rodyk draugams1 komentaras to “Gamta vaišina (birželis)/ Nature gifts (June)”

  1.   sekmeskodason 05 Bir 2011 at 17:00

    Beje, balandžio pabaigoje esu prisirinkusi ir išsidžiovinusi dilgėlių lapų. Vieni šaltiniai nurodo, kad rinkti reikia balandžio - gegužės mėnesiais, kiti - kad ilgiau. Naudoju salotoms arba įsimaišau į sriubą, troškinį (ne į bendrą puodą, kad nežūtų vitaminai, o jau valgydama). Tikrai verta išbandyti, skonio praktiškai jokio, o ir nesibado, nors visai karštu vandeniu neplikiau, tik nuploviau po šiltu tekančiu vandeniu. :)

Trackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą