BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
sekmeskodas

Idėjos PIRMAI PAMOKAI

LAIKO KAPSULĖ

Priemonės: dėžutė imituojanti laiko kapsulę, popierius, tušinukas.

Amžius: bet kokio amžiaus moksleiviai, mokantys rašyti.

Užduotis: paprašykite vaikų parašyti, kaip jie jaučiasi būdami X klasėjė (įrašykite savo klasės pavadinimą), ką smagaus jie tikisi nuveikti ir išmokti ateinančiais metais, kas bus jų „geriausi“ draugai, kaip jų mokytojas galėtų jiems padėti. Kokią svajonę ar svarbų tikslą jie norėtų įgyvendinti/pasiekti ateinančiais metais. Galite sugalvoti savo klausimus.

Lapeliai surenkami ir sudedami į „kapsulę“. Paskutinę mokslo metų dieną ar tam tikro dalyko paskutinę pamoką mokiniai galės perskaityti savo laiškus ir pamatyti, ką jie nuveikė per metus!

AŠ ESU TOKS!

Priemonės: batų ar kitokia dėžė (gali būti apklijuota, dekoruota), dėžės turinys: 6 mėgstamiausi mokinio daiktai arba geriausiai jį ir jo pomėgius apibūdinantys daiktai.

Amžius: šią užduotį smagu atlikti bet kokio amžiaus žmonėms, ne tik moksleiviams.

Eiga: Mokytojas/ vadovas pradeda pamoką pristatydamas savo dėžę, traukdamas po vieną  iš savo daiktų ir apie juos papasakodamas. Daiktus galite perleisti per mokinių rankas. Po mokytojo pasakojimo ( ir galimų klausimų-atsakymų), mokiniai grupelėse pasakoja apie save, o visai klasei pristato tik vieną, geriausiai jį apibūdinantį daiktą. Jeigu grupė/klasė nedidelė – pasakojama visai grupei.

MELAS ar TEISYBĖ

žaidimas

Idėja: sugalvoti  3 sakinius apie save. Du teisingus (tiesa) ir vieną klaidingą (melas).

Pvz.     1) Šįryt už  lango mačiau vaivorykštę. 2) Gyvenu antrame aukšte. 3) Mano sode auga bananai.

Mokiniai turi atspėti, kas tiesa, kas ne. Sakiniai gali būti lietuvių ar užsienio kalba, daugiau ar mažiau asmeniški. Mokiniai per kelias minutes turi sugalvoti sakinius apie save ir pasidalinti su kitais grupelėse ar visoje klasėje.

Žaidimas senas kaip pasaulis, bet jeigu dar neteko žaisti - bus smagu!

Ką  įsimintino veikiate jūs per pirmąją pamoką? :)

Patiko (59)

Rodyk draugamskomentarai (3) to “Idėjos PIRMAI PAMOKAI”

  1.   bevardemergaiteon 29 Rgp 2010 at 22:48

    na pvz. pernai rugsėjo pirmoji, aišku, nesiskaitė kaip pamoka. auklėtoja tik pasakė rytdienos tvarkaraštį ir už ką bei po kiek nešti pinigus reikės. o kitą dieną per per pirmąsias pamokas mokėmės. per chemija išvis dar neatsigavę po vasaros absoliučiai viską kartojomės kas tik įmanoma, per matieką kaip ir paprastoje pamokoje sprendėme uždavinius ir kaip ir paprastoje pamokoje buvome aprėkti mokytojos… tad ir šiemet per pirmąsias pamokas nebus nieko įsimintino. nors turbūt vis vien įsiminsiu.

  2.   Alionaon 02 Bir 2011 at 13:17

    Sveiki, LABAI reikia tokio daikto, gal kas zinot kur ja galima nusipirkti???

  3.   sekmeskodason 02 Bir 2011 at 17:05

    Kur tokį patį gauti - nelabai įsivaizduoju. Bet alternatyva gali būti - metalinis pailgas uzsukamas indas prieskoniams (dabar maksimoj 40% nuolaida) arba termosas metalinis (vidinio kamštuko nenaudoti, tik išorinį užsukamą dangtelį.)

Trackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą