BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gyvenant Lietuvoje, šimtaprocentinė žaliavalgystė man dar atrodo neįmanomas dalykas. Bet vasarai artėjant pats laikas pradėti koreguoti įpročius ir kuo daugiau patiekalų gaminti termiškai neapdorotu (raw) būdu. Bandymai ir ekperimentai vyksta jau antra savaitė. Salotos ir vaisių kokteiliai - aspkritai mūsų kasdienybė, laikas lįsti gylin į RAW pasaulį.

Kadangi nekepintų grikių daiginimas praėjo sėkmingai (skonis ir kvapas panašus į žemės riešutų, gavosi skani desertinė košytė), bandau daiginti saulėgrąžas. Mirkyti saulėgrąžas reikia 8-14 valandų, sudygsta per 18 val. Man per tiek laiko, deja, nesudygo, bet nebelaukiau ilgiau. Nupyliau visas atsilupusias luobeles/ skureles, sumaliau blenderiu ( sunkiai malėsi, bet aš kantri :) ). Į gautą masę įpjausčiau džiovintų slyvų, skysto medaus ir viską gerai sumaliau. Kad būtų standesnė “tešla”, įdėjau porą šaukštelių macos miltelių.

Iš gautos masės formuojame rutuliukus ir apvoliojame kokoso drožlėse. Pagamintus galima porai valandų patalpinti į šaldytuvą, kad būtų tvirtesni. Dėl skonio - vakar vakare  pirmą kartą paragavus praktiškai (ne) patiko, vis svarsčiau, kiek balų galėčiau tiems rutuliukams duoti. Gal 3 iš  10 ? Keistas ir neįprastas skonis, vos suvalgiau vieną burbuliuką. Pernakt jie tupėjo šaldytuve, o dabar smagiai sukrimtau net 3 iš karto (8 balai iš 10).

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (3) to “Kokosiniai burbuliukai/ Raw dessert coconut bubbles”

 1.   sekmeskodason 31 Geg 2011 at 14:25

  Įvairovės dėlei/skonio pagerinimui galima sumaišyti saulėgrąžas su kitom grūdinėm kultūrom ar riešutais; gal skanesnė kombinacija gausis…

 2.   Žolininkason 02 Bir 2011 at 19:23

  Manau, kad tas nepatrauklus skonis dėl to, kad esame pripratę prie stiprių skonių, gausiai saldžių, surių, rūgščių patiekalų, tad tokie tik natūraliai salstelėję gaminiai atrodo “išsivadėję” - be aiškaus skonio.
  O kartais esame jau gerokai pavalgę ir ragaujame tik dėl to, kad yra, o ne dėl to kad esame alkani. Alkanam daug viskas skaniau būna :)

 3.   sekmeskodason 02 Bir 2011 at 21:42

  Pripratimas - antras prigimimas. Eksperimentuosim toliau :) ir įdomu, ir naudinga.

Trackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą