BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
sekmeskodas

Trijų metų pasiekimai

Mano istorija yra panaši į jūsų, bet tuo pačiu ji kitokia, nes šį kelią nuėjau ir vis dar einu aš.

Už lango jau trečias ruduo, kai bandau savo gyvenimą sąmoningai valdyti ir už jį atsakinga būti pati, įgyvendinti savo tikslus, nepasiduoti aplinkinių ar šeimos narių komentarams, kad „kitaip būti negali” arba „gyvenk kaip visi”, t.y. taip, kaip jie. Man 29-eri, turiu mylimą ir mylintį žmogų, tačiau  savo šeimos, tradiciniu supratimu, dar nesukūriau, o mano „kūdikis” - yra anglų kalbos mokykla „Supermokytojas”. Viskam savas laikas ir pokyčių nepaskubinsi. Reikia tiesiog daryti ir jie ateis savaime.

Kaip visa tai prasidėjo?

Dirbau Žirmūnų gimnazijoje, papildomai dėsčiau kalbų kursuose, turėjau privačių mokinių. Tipiškas šiuolaikinio mokytojo paveikslėlis. Anksti ryte išeini iš namų, popiet turi porą laisvų valandėlių, o po to į antrą pamainą. Savaitgalius dažniausiai praleidi ant sofos prieš TV, nes nebėra jėgų nuveikti ką nors prasmingesnio. Nuovargis - nuolatinis palydovas, sveikatos ir energijos - minimumas. Ne koks vaizdelis, prisiminus. Vienintelis dalykas, kurio ilgiuosi iš tų laikų - gimnazijos mokiniai: aktyvūs, smagūs, kartais su savais „niuansais”, bet tokie savi.

Dažniausiai pokyčius  skatina nepasitenkinimas esama situacija, o tuo metu mane ypatingai paveikė bankų atsisakymas suteikti būsto paskolą (kuo dabar labai džiaugiuosi). Manau dar pamenat, kokios kainos buvo Vilniuje 2007m. Pradėjau svarstyti apie mūsų sistemos privalumus ir trūkumus ir supratau, kad jeigu gyvensiu taip, kaip visi, sulaukus 50-ies būsiu  pakrikusiais nervais mokytoja, išliejanti savo nepasitenkinimą gyvenimu ant mokinių galvų, gyvenanti nuo algos iki algos.

Prašymas atleisti iš darbo buvo staigmena visiems. Kitavertus, anglistai tuo metu keitėsi tikrai dažnai. Ne taip, kaip dabar - kai dėstyti anglų kalbos veržiasi bet kas, kas nors truputį ją moka. Tad kolegėms anglistėms pasakiau, kad „išeinu į pensiją”. Nes juk tik tuomet, tradiciniu požiūriu, žmogus turi daug laisvo laiko užsiimti jam rūpimais dalykais. Bet nebeturi sveikatos, o dar blogiau - motyvacijos.

Nuo tada buvo daug įvykių, žmonių, dalykų, studijų, pokyčių: mano pirmas mokytojas ir požiūrio į gyvenimą keitėjas Tomas, psichologijos studijų semestras universitete, kurio dėka supratau ir atradau dalykus apie save ir kitus, privati anglų k. veikla su įvairaus amžiaus žmonėmis, vertimai, konferencijos užsienyje, bendradarbiavimas su LDF, koučingo studijos Baltic Coaching Centre mokykloje, nuotolinės koučingo studijos Stonebridge college, pirmieji koučingo klientai, svetainės www.supermokytojas.lt paleidimas, įvairūs kvalifikacijos kėlimo seminarai, pirmojo anglų kalbos kabineto atidarymas, Vilniaus kolegija, sėkminga dėstytojo ir laisvai samdomo anglisto patirtis ir praktika, kabineto perkėlimas į didesnes patalpas verslo centre, planuojama kelionė į JAV. Not bad! Tačiau šiuo metu jaučiuosi, kad regresuoju, nes stoviu vietoje. Tad nuo vakar vėl pradėjau keisti save, kad pakeisčiau aplinką.

Patiko (0)

Rodyk draugamsTrackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą