BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 'Aš "Kito Varianto" lektorė/ME- A VOLUNTEER LECTURER' kategorija

Šią savaitę “Kitas Variantas” manyje išgyvena renesansą, nes moksleiviams vedu pirmajį KV užsiėmimą. Veiksmas vyks, kaip ir priklauso, mokyklos patalpose, užsiėmimo trukmė 2-2,5 val. Dabartiniais naujienų agentūros duomenimis, numatomas paauglių skaičius -7, jegu KV ir mano kaip lektorės akcijos kils, tikimasi mokinių skaičiaus prieauglio. :)

Pačiame “Kitame variante” irgi vyksta pozityvus atsinaujinimas, reguliariai pasipildant naujais savanoriais, organizuojant susitikimus ir visaip kaip dalinantis pagalba, patirtimi ir idėjomis. Tokiais tempais, greitai nebeliks laisvų mokyklų Vilniuje naujiems lektoriams. O kiti miestai, išskyrus Kauną, nes jame KV  taip pat darbuojasi, dar tik laukia savo eilės.

Štai keletas šviežutėlių naujienų apie tai, kas vyksta “Kitame variante”:

Kalba KV savanoriai Man toks įspūdis, kad lektorių šiame tarpe nėra, tiesiog savanoriai iš kitų “skyrių”.

Kalba esami ir būvę KV mokiniai Žaviuosi jų laisvumu; gerbiu juos už pokyčius.

Konkursas KV lektoriams ir mokiniams Terminas - vasario mėnuo.

Daugiau naujienų iš eterio pateiksime artimiausiu metu, po jau įvykusio pirmo užsiėmimo su KV moksleiviais.

Rodyk draugams

sekmeskodas

“Kito Varianto” naujokės lektorės

Jau keletą savaičių veikiu kai ką labai smagaus - buvau priimta į “Kito Varianto” savanorius lektorius, tad dabar visa galva esu panirusi į mokymus.

Su šia organizacija jau metus laiko buvau pažįstama neakivaizdiniu būdu, nes turėjau porą šaunių mokinių, lankančių KV užsiėmimus. O kadangi ir pati praktikuoju saviugdą, reguliariai stebėjau, kas vyksta KV “kieme”. Stebėjimas ir mintys po truputį išsirutuliojo į veiksmą, lektorių atranka buvo įveikta ir štai, atsidūriau ten kur esu - šaunioje 8 besimokančių lektorių grupėje.

Po pirmos įvadinės “pamokos’ sulaukėm rimto namų darbo - paruošti 6 min. kalbą. Dalyvės ne iš kelmo spirtos - paruošė įdomias kalbas (tiksliau - sutrumpintas paskaitėles) asmeninio tobulėjimo temomis.

Prabėgo savaitė. Nauja “pamoka” - paauglių psichologija. Svarsčiau, ką gi naujo išgirsiu, ko nežinau. Išgirdau! Ir šiek tiek nusišypsoti privertė tas faktas, kad “paaugliams (dėl fiziologinio keitimosi ypatumų) suprastėja atmintis ir laiko suvokimo pojūtis”. Tad jeigu paaugliukas jums pasako, kad ateis už 10 minučių… Kažkada ateis! (Juokauju)

Taip jų belaukiant, atėjo šeštadienis su viešojo kalbėjimo mokymais, kuriuos vedė profesionalai iš Toastmasters klubo. Apie savo “viešąją” baimę nekalbėsiu ( jos daug, o kas liko galiu su jumis pasidalinti) , bet mokymai buvo nuostabūs: puikus lektorių darbas (tokį konkretumą jau seniai mačiau) ir “naujokių” kalbos. Pakalbėjo(me) visai kaip ne naujokės. Įdomu tai, kad ekspromto užduotį ( “Ar Algis Greitai pagaus Solomoną?”) man pavyko atlikti sėkmingai, daug geriau nei pristatyti savo pačios 5 min. kalbą - namų darbą. Išgirdus tiek naudingų patarimų viešojo kalbėjimo tema, tikiuosi patobulėsiu.

Beje, dar vieno susitikimo metu buvo proga susipažinti ir su senbūviais lektoriais. Jiems paruošėm nedidelį prisistatymą su “Stiprybės dėže” (dėžės turinys - naujokių lektorių fantazijos vaisius) ir su “provokuojančiais” klausimais. Atsiliepimai  patys geriausi! O mes besiruošdamos, manau, išgyvenom irgi pačius geriausius jausmus.

Smagiausias dalykas šioje organizacijoje - žmonių aktyvumas, nuoširdumas ir nuostabi galimybė pačiai stipriai “paaugti ir kitus “paauginti”. Būdama komandos dalis  nuveiksiu daug daugiau, nei būdama viena!

O prieš akis - dar kelios savaitės mokymų su naujais išbandymais…

Rodyk draugams

Next »