BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 'Dovanų ir rankdarbių idėjos/GIFT&CRAFT IDEAS' kategorija

sekmeskodas

Skanios dovanos

Keletą savaičių naršiau po internetą ieškodama įdomių, nesunkiai įgyvendinamų ir praktiškų idėjų dovanoms.

Aktualu buvo ir tai, kad dovanos būtų suvartojamos prasmingai. Štai keletas pavyzdžių, ką įgyvendinau su minimaliom laiko sąnaudom :)

Vaisių  ir vaisių- riešutų asorti

Kavos gėrimas

Pagrindinė mintis - tvarkingais sluoksniais išdėlioti turimus ingredientus: tirpią kavą, kakavą, cukraus pudrą arba cukraus “kristalus”, kuriuos  dėjau aš, šiek tiek cinamono, malto muskato ar gvazdikėlių (priklausomai nuo to, ką turit ir ką mėgstat) ir tarkuoto šokolado. Šią idėjau radau čia. Pagal originalų receptą dar reikėtų įdėti sausos grietinėlės ar pieno miltelių, bet kadangi nepavyko jų rasti su normalia, sveika sudėtimi - pasirodė logiška atskirai įsipilti tikro pieno.

Šiąnakt,  dar atidžiau “paguglinusi”, aptikau, jog visos šios idėjos paimtos iš knygos “Dovanos iš virtuvės“. Tad, pati knyga  taip pat galėtų būti puiki dovana.  Šventės dar nesibaigia - reikės ją įsigyti!

Ir pabaigai…

Gurmaniški avižiniai sausainiai

(savos kūrybos receptas, 10 balų už skonį)

Jei paskubėsite, spėsit skanią dovanėlę paruošti ir šioms Kalėdoms!

Rodyk draugams

sekmeskodas

Spalvų žaidimas/ The game of colours

Sklando internete spalvų virusiukas, kuriuo mielu noru užsikrėčiau pamačiusi šį žaidimą.

Žaidimo idėja - paprašyti, kad tau paskirtų spalvą, rasti pagal gautą spalvą 9 daiktus, juos nufotografuoti, padaryti koliažą ir aprašyti procesą.

Laukdama kol Knopkiniukai paskirs man spalvą, vis mintijau, kad tik gaučiau kokią dažniau pasitaikančią. Geltona pasirodė labai tinkama, o svarbiausia, kad šią spalvą aš tikrai mėgstu. Mano nusivylimui pirmąjį rytą atkapsčiau tik keletą tikrai geltonų daiktų: puodelį, paukštelio lizdą, medaus stiklainiuką. Sekančios dienos buvo apniukusios, tad rankos nekylo kuistis, o tuo labiau fotografuoti. Šiandien pasakiau sau - reikia tai įgyvendinti šiandien! Tad geltonąją kolekciją papildžiau likusiomis nuotraukomis: mėgstamo vasarinio sijono, šilkine skara, kurią dažniau naudoju kaip staltiesę, arbata, vaisiais, kempinėle ir stiklinėmis žvakidėmis, kurios dienos šviesos nematė jau amžinybę. Štai taip ir sulipdžiau smagų geltonąjį paveiksliuką.

Kaip jums mano koliažas? ;) Gal užsikrėsit virusiuku? Jei norėtumėte pažaisti, komentaruose paprašykit spalvos, o paskui įmeskit nuorodą į savo blogą ar tiesiog koliažą.

SPALVOS PAPRAŠĖ  IR GAVO :) :

1. Laura Ta - Žydra.

2. Ele - Oranžinė.

Rodyk draugams

Jeigu turite krūvą spalvotų žurnalų ir  porą laisvų valandų žiūrint įdomų filmą, galite pasigaminti popierinių “suktinukų”: padėkliukų, dekoratyvinę vazą, pintinėlę ar, kaip aš, krepšelį.

Gamtoje praleidžiu nemažai laiko, tad noriu pasinaudoti proga ir prisirinkti visokių valgomų žolelių, prieskonių, vaiztažolių. Į plastiko maišelius jų rinkti negalima, o kadangi žolelės pakankamai smulkios, reikia negilios “taros”, kad jas lengvai paskleisti, kol pasieks namus.

Tad, pradedam! Pasiruošiam nemažą krūvelę spalvotosios spaudos lapų (30 - 40). Kiekis priklausys nuo to, kokio dydžio gaminį norėsite pagaminti. Kiekvieną lapą reikia susukti į lazdelę, o susukus, 3-4 vietose užklijuoti mažus lipnios juostelės gabaliukus, kad neiširtų.  Pagaminę apie 20 lazdelių matysite ar jums jau jų užtenka, ar reikia sukti dar.


1. Susuktos, bet dar padrikos lazdelės. 2.- 3. Lazdelės suklijuotos išilgai lipnia juosta,iš abiejų pusių. Galų ilgį suvienodinam žirklėmis. 4. Iš 17 lazdelių išeina padėkliukas dviems puodeliams arba nedideliam karštam puodui.

1. Suklijuoto padėkliuko formą galima lengvai keisti. 2.-3. Kadangi lazdelių kiekis nedidelis - gaunasi gan siaura vaza. Gražiai turėtų atrodytų platesnė, iš trumpesnių lazdelių padaryta saldaininė ar vaisinė.

1.-2. Kadangi vaisinių ar pintinėlių man šį kartą nereikia, einu prie sekančio etapo - užklijuoju šonus. 3.- 4. Dar vieną susuktą lazdelę priklijuoju vietoje rankenos, ją dar pritvirtinu siūlu ir adata.

Kadangi krepšelis skirtas lengviems daiktams, o ne pvz. obuoliams, jis svorį atlaikys. Kalbant apie padėkliukus ar pintinėles, jos yra pakankamai tvirtos, nes popieriniai suktinukai puikiai funkcionuoja komandoje.

Spalvotuosius suktinukus galima daryti su vaikais per darbų pamokas, panaudoti dovanų įpakavimui, padaryti rankų darbo dovanėlę artimam žmogui (jeigu jie tokį meną įvertins :) ) arba tiesiog pasidaryti reikalingą smulkmeną savo ūkiui.

Smagaus meno!

Rodyk draugams

Tai, kad esu mokytoja, mane dažnai verčia būti praktiška ir kiekvienoje smulkmenoje įžvelgti daugiau nei vieną galimybę. Ypač galimybę kažką įdomaus panaudoti pamokų reikmėms arba tiesiog užsiimti praktišku “menu”. Šiandien - tai rankų darbelio vokai, karpiniai ar netgi a lia “laiškų popierius”.

Being a teacher makes me practical even in small details, I everywhere look for a possibility to use something interesting for the sake of teaching or just take up some practical “art”. Today I want to share some ideas about self-made stationary.

Popierius laiškams arba mini užrašų knygutė

Letter paper or mini notebook

Viskas atlikta elementariai ir greitai. Reikia dviejų atvirukų, kaip pagrindo. Juos suklijuojame, kad gautusi atverčiama knygutė. Vieną paveiksliuką klijuojam ant viršaus, kitą viduje ir dar įlipdome lapelių krūvelę, o klijavimo vietą paslepiame dekoruota juostele.

Two standard-size postcards were sticked together in order to get the “shape” of a notebook,  I used some magazine cut outs for the cover and the inside and then I simply glued in some small sheets of paper. Thus, it turned out to be a small notebook which was actually used as letter-paper.

Nr. 1-3 vokai, iš žurnalų ir reklaminių skrajučių. Nr. 4 Knygos skirtukas-karpinys, kurį panaudojau voko dekoravimui.

No 1-3 envelopes made of magazine covers or flyers. No 4 A cut-out - bookmark, which was used to decorate an envelope.

Drugeliški karpiniai

Butterfly cut-outs

Vietoj spalvoto popieriaus galima naudoti žurnalų reklamas, nes jos būna gražių spalvų, o teksto mažai. Tokiais karpiniais galite pagyvinti bet ką: laiškus, užrašų knygutes, sąsiuvinius arba kaip aš - užklijuotą keletą spalvotųjų lango kamputyje - gražiai žiūrisi ir įneša vasariškos nuotaikos.

Instead of the common colourful paper for stationary, I also re-use magazines as they are full of different beautiful colours. Such paper cut-outs can decorate your letters, notebooks, exercise-books or even the corner of  your window, thus reminding you of summer.

Rodyk draugams

sekmeskodas

Besišypsanti dovana/ Smiling gift

Turbūt jau girdėjote, kad 2011-ieji pagal Rytų kalendorių yra Baltojo metalinio Kiškio (Katino) metai.

Stebuklingi

Prieš keletą dienų, perkant šiuos meilius “tapukus”,  apie būsimus katino metus užsiminė pardavėja. Koks skirtumas kokio gyvūnėlio metai, bet užsidėjus stebuklingus kačiukus - šypsena iki ausų ir noras šokinėti iš laimės garantuoti.

Teoriškai galima ir pačiam nusimegzti, bet nusipirkti bus pigiau ir greičiau.

Truputis suvaikėjimo dar niekam nepakenkė  :)

Rodyk draugams

sekmeskodas

Dovanų dekoravimas nuotraukomis

1. Dovanos kraštus galima užklijuoti ne įprastu būdu, o galus susukus į “lazdelę”ir pritvirtinus lipnia juostele.

2. Vietoje sveikinimo atviruko naudoju man patinkančius paveikslėlius - nuotraukas (Nr 1 nuotrauka jau iš karto su sveikinimo tekstu, Nr 2 nuotraukos montažas su atostogų akimirkomis, Nr 3 įkvepiantis vaizdelis su sveikinimu kitoje pusėje), kuriuos pritvirtinu specialiai nuotraukoms skirtais lipniais “kampučiais”.

3. Vietoje nuotraukų dar galima įdėti savo  paties gamintą atviruką - koliažą iš įvairių žurnalo paveiksliukų.

4. Vietoje tradicinio sveikinimo teksto užrašykite motyvuojančias ir įkvepiančias mintis iš jums patikusios knygos, citatą su trumpu palinkėjimu ar netgi anekdotą, pritaikytą dovanėlės gavėjui.

5. Dovanojant svarbiausia geros emocijos.

Rodyk draugams

sekmeskodas

Dovanų popieriaus alternatyvos


Karpinių nuoroda

“Senukuose” galima rasti gražių tapetų likučių (rulonų) už patrauklią kainą. Supakuotas dovanas papuoškite kaspinais, karpiniais ar kitais jūsų fantazijos vaisiais :).

Bantukai iš gofruoto popieriaus

Rodyk draugams

sekmeskodas

Dovanų idėjos: Ananasas vietoj gėlių

Gėlės gražu, bet ne visada praktiška (reikia vandens ir t.t.). Vestuvių proga didelį ananasą papuošėme kaspinėliu, įsmeigėm aguonos žiedą (sekantį kartą tai buvo raudonos herberos žiedas) ir valgomą gėlę įteikėm jaunavedžiams.

Rodyk draugams

Next »