BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 'Egzaminai/ EXAMS' kategorija

sekmeskodas

Ielts egzaminas/ IELTS EXAM

Kadangi sulaukiu vis daugiau moksleivių prašymų padėti jiems pasiruošti IELTS egzaminui, visų smalsumui ir patogumui noriu pasidalinti naudinga informacija. Dalis informacijos bus lietuvių kalba, dalis - anglų, juk visgi egzaminą teks laikyti angliškai - tad laikas praktikuotis!

Egzamino vertinimas. Jeigu jums visgi reikia šio egzamino ( nes pasirodo vienas Škotijos universitetas “prašo” pateikti  metinį anglų k. įvertinimą, kuris turi būti ne mažiau kaip 9,  arba Ielts score - ne mažiau kaip 6, tokiu atveju egzamino laikyti nebūtina), pasidomėkite kokio minimalaus balo reikalauja jums reikalingas universitetas ar koledžas. Mokiniai, su kuriais man teko bendradarbiauti IELTS egzamino klausimais, už egzaminus  gavo nuo 6,5 iki 7,5 taškų - tai reiškia “good user”. Lietuviškai standartais - jūsų anglų k. semestro pažymys turėtų būti ne mažiau 8. Auščiausias įmanomas įvertinimas yra  9 balai (score) - tai reiškia “expert user”, tai tas pats, kas “native speaker“.  Įdomiausia tai, kad laikant šį egzaminą, nėra tokio dalyko kaip “išlaikiau” ar neišlaikiau”. Tiesiog jūsų žinios įvertinamos balais nuo 1 iki 9. Detalus paaiškinimas, kiek žinių reikia turėti, kad gauti norimą įvertinimą, yra čia.

“If you know that you need a total average score of 6, you can reach it by getting 5, 6, 6, 7 or 6, 6, 6, 6, or 5, 5, 7, 7 – in number of ways. You should decide which way is the best for you, thinking of your current level of English. If you know that Listening is a problem for you, but in Reading you are really good, then aim for 5 in Listening and for 7 in Reading.”

More info about IELTS strategic plan is here.

Egzamino data. Jas rasite čia. Datą rinktis reikia pagal jūsų universiteto “deadline’us“, o kartais ir pagal tai, ar yra vietų egzaminų centre. Kuo anksčiau iššniukštinėsite viską, tuo bus geriau jums patiems. Būna taip, jog metus reikia pralaukti vien dėlto, kad jūs pramiegojote dokumentų pateikimo terminus.

Egzamino rūšys ir struktūra. Galite rinktis laikyti General English arba Academic English versiją. Dauguma laiko antrąjį variantą, nes jis atveria daugiau durų. Pagrindinis skirtumas tap jų yra:

The Academic IELTS exam is the more advanced test. This version is generally used to determine whether candidates are qualified to enroll in undergraduate and graduate academic programs where English is the medium of instruction.

The General IELTS exam is the simpler test. It focuses on basic survival skills in social and educational contexts. It is generally requested for candidates applying for immigration, working in certain professions, or studying at a non-degree level.

The simple chart below shows the main similarities and differences in the General and Academic IELTS.:

Same
Different

Listening Module

Reading Module

Speaking Module

Writing Module

More details about the task differences - here.

Detalės. Egzamino kaina maždaug 550lt. Rezultatai galioja 2 metus. Internete tikrai daug naudingos medžiagos galima rasti nemokamai, tad kai kuriuos dalykus (reading ir listening) galima studijuoti savarankiškai. Tačiau jums tikrai prireiks grįžtamojo ryšio dėl speaking ir writing užduočių, tad mokytojas su jums pritaikyta mokymo programa galėtų būti tinkamas pagalbininkas.

Egzaminas vyksta visiems bendroje patalpoje, tiek laikantiems General versiją, tiek Academic. Listening dalis yra bendra abiems egzamino tipams, todėl Ielts egzaminas prasideda  nuo klausymo. Speaking užduotys taip pat yra vienodos.

Naudingos nuorodos/ USEFUL SITES FOR IELTS EXAM:

  1. Praktiškas puslapiukas apie IELTS egzaminą/ EXERCISES, TIPS, ETC.
  2. Viskas apie IELTS/ ALL ABOUT IELTS.
  3. Nemokami testai online / FREE PRACTICE TESTS.
  4. Kaip padaryti gerą įspūdį/ HOW TO MAKE A GOOD IMPRESSION.
  5. Kalbėjimo užduočių pavyzdžiai/ SPEAKING SAMPLE TOPICS.
  6. ACADEMIC WRITING: TYPES OF CHARTS.
  7. SPEAKING AND OTHER SAMPLES.
  8. FREE TESTS ONLINE.
  9. Egzamino vertinimas/ EXAM ASSESSMENT.

Sėkmės per egzaminą! If you need any further help - let me know. :)

Rodyk draugams

sekmeskodas

Dvyliktokų egzaminai

Net prastai besimokantiems ir niekad tuo nesirūpinusiems mokiniams paskutiniais metais mokykloje ima svaigti galva. Užgriūva psichologiniai testai, nustatantys, kokią profesiją turėtume rinktis, t.y. priskiria mus tam tikram šablonui. Pasipila įvairūs lankstinukai skambiais pavadinimais : „Kviečia VU“ arba „Viskas tavo rankose!“

Svarbiausia, kad abiturientus užgriūva mokytojų supratingi linkčiojimai, tėvų rūpestis ir gailesčio pilni žemesnių klasių  mokinių žvilgsniai. Taip su gailesčiu šiemet ir aš žiūriu į dvyliktokus, nes kitąmet minsiu jų keliu.

Mums tikrai netrūksta jaunatvinio maksimalizmo siekiant aukštų tikslų. Kiekvienais metais vis daugiau jaunų žmonių išmoksta išsikelti tikslus. Šiais laikais, kai atsiranda naujų nuostabių motyvuojančių blog‘ų, kuriami įvairūs drąsinantys video ir net egzistuoja tokios organizacijos, kaip „Kitas variantas“, mums netrūksta motyvacijos ir ryžto eiti pirmyn.

Viskas, ko mums trūksta, tai tiesiog palaikymas… Aš nenorėčiau, kad mama man prieš egzaminus sakytų „Tu gali“, „Viską gerai parašysi“, „Viskas bus gerai, nesijaudink“. Vienintelis sakinys, kurio aš kitąmet  iš mamos lauksiu kaip oro, skambės taip: „Jei ir neišlaikysi, pasaulis nesugrius“. Ir tada aš patikėsiu.

Nustebtumėt, kaip dažnai 11-12 klasės mokiniai svarsto, o ką gi daryti, jei neišlaikai egzamino? Ką daryti, jei nuvili mokytojų, tėvų lūkesčius? Pagaliau, savo lūkesčius. Iš geros dešimties žmonių girdėjau viena: „Namo negrįžčiau nė už ką, jau geriau nusižudyt“. Skamba gal kiek perdėtai ar dramatiškai, bet panika, suimanti prieš brandos egzaminus atsispindi žmonių veiduose stipriau nei meilė, neapykanta ar pyktis drauge sudėjus.

Išbalę  dvyliktokų veidai ir kiek įdubusios akys man didžiausias įrodymas, kad nieko blogiau nei „Vis tiek viskas bus gerai, aš tavim tikiu“ iš tėvų išgirsti dvyliktokas negali.

Tad, mieli tėčiai ir mamos, supraskit, kad nesijaudinti mūsų prašyt negalima, mums reikia subtiliai užsiminti, kad mylit mus ir klystančius, kad palaikysit bet kokiu atveju.

Viena, kai tėvai yra įsitikinę, kad vaikas egzaminą išlaikys, ir mokinio viduje kirba mintis „O kaip jie reaguos, jeigu…“. Visai kas kita, kai tėvai yra išsakę abejones, ir mokinio viduje nesisuka jokios baimės dėl tėvų reakcijos ir jis gali susitelkti į patį mokymąsi.

Gal kiek pavėluotai rašau, bet visą mėnesį lipau per save, kad tai išdėstyčiau.. Tema, ir net pats tekstas gulėjo galvoj taip ilgai, kol išklojau jį  čia, ir dabar suprantu kodėl. Ką mes bedarytume, tėvai, mokytojai, mūsų vertintojai turi įspėti, kad mums leidžiama klysti. Kai suklysti nebijai, rezultatai daug labiau pradžiugina!

Sėkmės egzaminuose dvyliktokams, ir, aišku, jų tėvams :).

Ieva

Rodyk draugams

sekmeskodas

TOEFL egzaminas

Pastaruoju metu sulaukiu vis daugiau užklausų dėl ruošimo TOEFL, SAT, IELTS. Taip, padedu pasiruošti šiems egzaminams, bet turėkite omenyje, kad ne visada iš karto galima pradėti “ruoštis egzaminui”, dažnai būna, kad  reikia “pataisyti” esamą  jūsų anglų gramatikos, kalbėjimo, klausymo  ar žodyno būklę.

OFICIALI INFORMACIJA:

Žinių testą laiko stojantieji į užsienio aukštąsias mokyklas, kurių gimtoji kalba nėra anglų kalba. Paprastai šio egzamino reikalauja ne tik Jungtinių Amerikos Valstijų aukštosios mokyklos, bet ir kitų šalių universitetai, kuriuose studijos vyksta anglų kalba. Egzamino tikslas - visapusiškai įvertinti anglų kalbos mokėjimą, t.y. gebėjimą klausyti, skaityti, rašyti ir kalbėti.

Šiuo metu Lietuvoje galima laikyti du egzamino variantus: TOEFL Internet-based Test (TOEFL iBT) ir TOEFL Paper-based Test (TOEFL PBT).

TOEFL PBT:Testas susideda iš keturių dalių: klausymo, kalbos struktūros ir skaitymo. Egzamino trukmė - 3 val.

Vertinimo skalė

Klausymas: 31 - 68

Kalbos struktūra/rašymas: 31 - 68

Skaitymas: 31 - 67

Viso: 310 - 677 taškų

Kaina

apie 150 JAV dolerių

Kur ir kada vyksta?

Vilniuje: Vilniaus testavimo centre, Studijų užsienyje informacijos centre

Kaune: Jaunimo karjeros centre

Klaipėdoje: LCC tarptautiniame universitete

Egzaminų datos nurodytos TOEFL registracijos puslapyje http://ets.org/toefl

*********************************************************************************

Daugiau apie TOEFL iš jį laikiusiųjų patirties (spauskite nuorodą)

*********************************************************************************

UŽDUOTYS/ TESTAI INTERNETE:

1. iBT reading/listening/structure/vocabulary tests

2. A Toefl  structure test (20 min)

3. Toefl test tips and techniques

4. Toefl reading test (with answers)

5. Comprehension tests (teksto suvokimo testai)

6. Toefl iBT listening practice

7. Get daily TOEFL test

8. Get TOEFL word quiz - Changes every hour! - Practice hard and often!

9. Toefl grammar test

Asmeninės TOEFL pamokos Vilniuje www.supermokytojas.lt

Rodyk draugams

Next »