BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 'Koučingas/ LIFE-COACHING' kategorija

sekmeskodas

Stebuklus kuriame mes patys

Gal pamenat, kaip 2010-ųjų metų pradžioje ieškojau žmogaus, norinčio dalyvauti individualiuose “koučingo” susitikimuose: išsikelti tikslus, išsiaiškinti tikrąsias vertybes ir norus ir rasti būdus jiems pasiekti ???

Pradėjau dirbti su Justina, jauna  mergina. Reguliariai bendravome ir dirbome  3 mėnesius ( vasaris, kovas, balandis), po jų sekė ilga vasara ir ruduo (kartelį susirašius laiškais). Žinojau, kad permainos Justinos gyvenime po  truputį vyksta, bet nė nenutuokiau, kur ji - Lietuvoj ar užsienyje -nes minčių pas ją buvo visokių, o  žinių apie ją jokių.

Ir štai vakar gavau nuostabią dovaną -  Justinos laišką, su krūva gerų naujienų ir akivaizdžiais pokyčiais. Apibendrinant galiu pasakyti, kad stebuklai tikrai vyksta, o kuriame juos mes patys. Tad, mielieji, pasiraitojam rankoves ir imam kurti savo  stebuklus!

O štai jums įrodymas - šviežutėlis Justinos laiškas. Jeigu įdomu, kokie pokyčiai įvyko per gerus pusę metų - žvilgtelėkit : Nr 1 situacija su kuria startavome. Nr 2 veiksmas prasidėjo. Nr 3 traukinys įsibėgėjo.

“Labas, Jurgita

Nesinorėjo apsiriboti vien trumpu atsakymu į žinutę, tad atidėjau šiek tiek vėlesniam laikui, kad parašyti  Tau laiškiuką. Taigi nuo ko čia pradėjus…
Aha, manau, kad pirmiausiai nuo Tavęs. Karts nuo karto apsilankau tikslai.blogas.lt, džiaugiuosi, kad jis nuolat “pildosi”. Ačiū, kad daliniesi su kitais savo mintimis, idėjomis ir naudinga informacija.
Man taip yra įstrigę Tavo žodžiai: “atrodo sėdi ir galvoji, kad kaip ir nieko nėra nuveikta, bet va, tik atsigręžk atgal ir pamatysi, kaip toli yra nužengta”. Ir iš tikrųjų…
Žinok, Jurgita, taip pasikeičiau, tokį kelią jau nuėjau. Pirmiausiai susitvarkė santykiai su V., o viską taip paprasta buvo padaryti… Žinai kaip? Pasikeisti pačiai . Pasikeičiau pati ir pasikeitė visas pasaulis. Paprasta, ar ne? Kas dar? Turiu darbą, dirbu statybinėje organizacijoje, gamybos skyriaus inžiniere. Nėra lengva, tačiau visus sunkumus priimu kaip iššūkius, juos įveikus tampu stipresne ir jaučiu, kaip tobulėju. Jeigu prisiminsi….iš koučingo paskaitų turėjau užduotį pagalvoti, kuo galėčiau pakeisti “studentiškus darbus”. Taigi, su savo kolega buvome svarstę apie galimybę išleisti “tobulus” metodinius nurodymus statybos darbų technologijoms, tad tuomet nusprendžiau, kad tai būtų puikus variantas persiorientuoti iš studentiškų darbų darymo į technologinių kortelių rengimą, kuris atneštų visai kitus finansinius rezultatus. Taigi, dar neįpusėjus vasarai su kolega nuvažiavome pasitarti su dėstytoju (dėstančiu statybos technologijas) ir įsitikinę dėl perspektyvų po mažu kibome į darbus. Pirmiausiai žinoma svarstėme apie tai, kas paremtų šią idėją. Taigi, šiai dienai jau yra rėmėjas leidybai, kuris mato tame perspektyvų ir naudą. Netrukus pradėsime darbus.
Jau nekalbėsiu apie smulkmenas, kurios pildosi iš mano ateities nuotraukos, kad ir tokia maloni, kaip kas sekmadieninis analizavimas savęs, savo poelgių. Žinok tai tokia jėga!
Pastebėjau, kad svarbiausia - veikti, t.y. nestovėti vietoje, o daryti, daryti ir dar kartą kažką daryti. Kartais žinoma tas darymas nueina šuniui ant uodegos, bet kaip sakoma nėra to blogo, kas neišeitų į gerą - gauni patirties, naujų pažinčių, naujos informacijos. Galu gale gauni pamoką ir galbūt kitą syk nepadarysi tų pačių klaidų. Bet kokiu atveju žmogaus gyvenimas turi būti paremtas veikla.
Prie mano pokyčių didžiąja dalimi prisidėjau Tu, Jurgita, todėl esu Tau be galo dėkinga. Tu pasakysi, kad čia aš pati tą padariau, taip sutinku, bet Tu nurodei kelią.”

Tu teisi, Justina, viską padarei tu pati! Svarbiausia, ką galime vieni dėl kitų padaryti - palaikyti ir suteikti pasitikėjimo. Visai kaip tam filme “Sėkmė avansu” (”Pay forward”).

Rodyk draugams

“Coaching”, koučingas arba ugdantysis vadovavimas

Augi… Auga Tavo sparnai… Gali skristi, bet nežinai kur… Skristi vien todėl, kad visi skraido?

Bloge jau galėjote perskaityti tris įrašus apie koučingo sesijas su Justina. Tačiau niekur aiškiai nerašiau, kas yra koučingas, kam jis naudojamas ir kas tai per “stebuklas”.

Koučingas -  unikalus savo paprastumu įrankis, galintis padėti bet kuriam iš mūsų pasiekti tai, ko trokštame. Ir nepaprastas tuo, kad ne visada žinome, ko norime ir ar tai, ko norime, iš tikrųjų yra mums reikalinga. Koučingo specialistas (koučeris) gali paskatinti arba netgi subtiliai “priversti” jus veikti jums norima ir reikalinga linkme.

Apsidairykite, gal šalia jūsų jau yra “koučeris”: brolis, sesuo, mama ar tėtis, geras draugas ar netgi močiutė - žmonės, kurie ne patarinėja ir nurodinėja, o išklauso ir klausinėja, kaip ir ką jūs ketinate daryti toliau, ko išmokote šioje situacijoje, ką keisite, kad ateityje būtų kitaip, geriau. Žmonės, kurie jus motyvuoja, skatina augti ir tobulėti.

Jeigu taip, jums pasisekė. Jei ne - ieškokite žmogaus, kuris padėtų jums judėti pirmyn, kuris ne tik išklausytų jūsų idėjas, bet tinkamais klausimais sugebėtų jus motyvuoti  pradėti veikti. Juk idėjų turime visi: jos netikėtai  šauna  mums į galvą, užsidegę įsivaizduojame kaip atrodys galutinis rezultatas, bet, vos tik pasidalinus mintimis su aplinkiniais, išgirstame: “kas tai pirks, niekam to nereikia, tą jau daro kiti, dabar krizė, rinka užkimšta” arba “kažin ar tau pavyks”.

Tačiau…    JUMS TIKRAI GAUSIS IR PAVYKS!

Jums keičiantis, keisis artimieji ir draugai. Mano mama jau seniai priprato ir nebesistebi, kad aš viską darau kitaip nei visi. Iš pradžių buvo visokių komentarų. Dabar ji sako: “Bandyk. Gal kas ir gausis.” Sesuo, turbūt matydama mano pavydzdį, stengiasi ne tik plėsti savo mąstymo platybes, keisti požiūrį, bet ir imtis veiksmų. Ji dar tik žengia pirmuosius žingsnelius, bet kaip gera matyti, kad jos gyvenime permainos jau prasidėjo. O įdomiausia tai, kad  80/20 ( pagal Pareto principą) susikeitė vietomis. Jeigu anksčiau buvo 20% žmonių, kurie palaikydavo mano idėjas ir jų “neužgesindavo”, šiandien  tokių žmonių jau 80% . Gal aplinkiniai priprato, kad pastoviai ką nors sugalvoju, o gal idėjos patobulėjo. Svarbu tai, kad ir jūs kaskart galite sugalvoti ir netgi įgyvendinti vis šaunesnes mintis.

Kaip tą padaryti? Mokyklose ir universitetuose gauname daug teorinių žinių, tačiau ne visada žinome kaip jas tinkamai pritaikyti. Žinoma, žinios yra raktas į sėkmę, bet jau pats laikas liautis jas “kolekcionuoti”.  Pradėkime veikti! Juk ir automobilį vairuoti nedrąsu, kai neturi patirties arba išmokti anglų kalbą , kai tau 55-eri.  Svarbiausia - atrasti tuos tikslus, kurie būtų tokie uždegantys, jog pamirštumėte visus nepatogumus, kurie , natūralu, tikrai iškils, bet bus jums į naudą.  Mėgstu kartoti, kad “visi pokyčiai tik į gerą”.

Kartą sugalvoję kad ir paprasčiausią idėją (kaip pagaminti sveikesnius pietus, atgaivinti kambario interjerą), negalėsite sustoti. Kartą paragavus, norėsis dar ir dar. Kasdien mano galvoje “strikalioja” visokiausios naujos mintys. Kad jų nepamirščiau, užrašau į Idėjų sąsiuvinį ir tikiu, kad vieną dieną jos ras savo vietą.

Nuoširdžiai jums linkiu kuo daugiau idėjų ir ryžto žengti pirmąjį žingsnį!

P.S. Koučingo sesijų (susitikimų) metu dirbu individualiai su klientu (žmogumi norinčiu išsigryninti  tikslus, suprasti vertybes, rasti būdus, priemones, žingsnelius kaip tuos tikslus įgyvendinti) klausymų-atsakymų/ koučingo pratimų forma. Galime aptarti asmenines, darbo, verslo sritis. Namų darbams dažnai duodu papildomas užduotis, kurios taip pat didina efektyvumą, padeda palaipsniui sukurti sistemą ir strategiją. Geros nuotaikos, motyvacijos ir pokyčių dozė garantuota! :)

Rodyk draugams

sekmeskodas

Justinos koučingo sesija 3

Bigis

Sąmoningai, tarp koučingo su Justina sesijų darome ilgesnius, trijų savaičių tarpus, kad užtektų laiko ne tik užsibrėžtiems žingsneliams įgyvendinti, bet ir pamąstymams.

Kovo 31d. susitinkame trečiajam susitikimui. Nuo permainų pražios prabėgo kone du mėnesiai. Šį kartą darome tikrą koučingą, be jokių papildomų pratimų. Standartinė sesija, įvairūs klausimai, šokinėjančios Justinos mintys, kurias stengiamės sutelkti į krūvą.

Savo profesinėje srityje, per tuos porą mėnesių, Justina gana ryžtingai įgyvendina keletą idėjų, bet vėliau vėl pradeda abejoti.

Kelių savaičių įvykių ir paskutinės koučingo sesijos IŠVADOS:

  1. Justinai pradėjus keistis ir tapus ramesnei, užtikrintesnei - keičiasi ir jos vaikinas. Net pradeda domėtis tuo, kuo ir Justina. Tačiau, bendros ateities kartu Justina neįsivaizduoja - tai ne jos žmogus.
  2. Ar teisinga ta profesinė veikla - tinklinis marketingas - kuria Justina užsiima šiuo metu. Gal tuos privalumus ir įsivaizduojamą galutinį rezultatą galima pasiekti priimtinesniais ir greitesniais būdais? Jeigu nepadarėm iki šiol - gal apgaudinėjame tik save, kad to reikia?
  3. Jeigu nori ką nors padaryti - pradėk dabar, šią akimirką. Nelauk kol turėsi visas idealias darbui  reikalingas priemones.

JUSTINOS MINČIŲ SRAUTAS:

- pradėjau sportuoti, daugiau vaiksčioti, labiau savimi rūpintis, reguliariai valgyti

- mokausi sakyti „ne“;

- skaitau ir pildau sėkmės dienoraštį;

- rašau tinginystės dienoraštį;

- intensyviai dirbu prie nemėgstamų darbų, todėl sąrašas mažėja;

- per pastarąjį laikotarpį pajudėjo reikalai ir su mano veiklomis.

Viskas vyksta ne taip sklandžiai, kaip atrodytų iš pirmo žvilgsnio. attsiranda įvairių kliūčių.

Pasikeičiau. Tapau daug ramesnė, mažiau kalbanti. Pastaruoju metu pradėjau labiau stebėti žmones, aplinką, savo keturkojį šuniuką. O dėl keturkojo - tai viskas dėl vieno straipsnio, iš kurio, manau, galima  pasimokyti. Straipsnyje rašoma, kad vieno šeimininko šuo daro jogos pratimus, t.y., atsikėlęs iš ryto jis tamposi ir pan. Taip daro ir mano Bigis. Tik neseniai tą pastebėjau. Taigi, net mano Bigis rūpinasi savo sveikata, o aš?  Bet ypač žaviuosi jo užsispyrimu. Kartą jį nubaudžiau ir nakčiai palikau miegoti koridoriuje. Jis visa naktį periodiškai šokinėjo ant durų rankenos ir vis bandė atidaryti duris, nors jos buvo uždarytos. Jis bandė vėl ir vėl ir tai tęsėsi iki pat paryčių, kol atsikėliau ir jį įsileidau,  o mes, žmonės pasiduodam vos kelis kartus pabandę…

Rodyk draugams

sekmeskodas

Justinos koučingo sesija 2

Prabėgo dvi savaitės. Su Justina reguliariai bendravau „skaipu“: stebėjau jos motyvaciją, žingsnelius ir norą keisti įpročius. Ypatingą dėmesį per tas dvi savaites skyrėme vertybėms, ekologiškiems tikslams ir tikslų prasmės suvokimui. Pvz. “Ar noriu to, kad kiti sako, jog turiu norėti, ar dėlto, kad esu gobšus ir kuo daugiau, tuo geriau, ar visgi dėlto, kad tas troškimas gimsta mano viduje ir yra tikrasis „ekologiškas“ (sutariantis su mano vertybėmis) noras – tikslas?”

Justinai, kaip tikrai pasakų herojei, teko įveikti 3 užduotis (viena po kitos, su kelių dienų pertraukomis), tik visai ne tam, kad susitiktų su svajonių princu, o kad pamatytų, suprastų ir pamėgtų save pačią, tokią, kokia ji yra iš tikrųjų.

Pirmoji užduotis „Vertybės“

1.Įsivaizduokite, kad šiandien  susikraunate lagaminą ir leidžiatės į gyvenimo kelionę. Kokios vertybės atsidurtų jūsų lagamine šiame jūsų gyvenimo etape?  Kuo iš tiesų tikite ir už ką esate pasirengę kovoti?

Į lagaminą sudėčiau tikrumą tuo,ką aš darau ir tikėjimą/ pasitikėjimą savimi. Šiame lagamine taip pat atsidurtų:  harmonija, vidinė ramybė, charizma, drąsa, atkaklumas, ryžtas, pagalba ir meilė kitiems, pozityvumas, stiprybė, ištvermė, kuklumas.

2. Kokias jūsų savybes ir vertybes jumyse mato jūs pažįstantys žmonės?

Manyčiau, daug kas galvoja, kad esu nuoširdi, visada besišypsanti, optimistiškai nusiteikusi, pozityviai mąstanti. Taip pat bent keturi asmenys mano, kad esu stokojanti ryžto, esu bailė ir daug kalbu, o mažai veikiu, nesilaikau duoto pažado, zodžio.

3.Kokios, jūsų  nuomone, pagrindinės vertybės  įtakoja jūsų santykius su kitais žmonėmis?

Nepaisant to, kad turiu nemažai rūpesčių, esu didžioji optimistė, mažai kalbu apie save, verčiau išklausysiu kitus, bet apie savo problemas nutylėsiu.

4.Kokios jūsų  vertybės pinigų bei finansinės sėkmės atžvilgiu? Ar šios vertybės pasireiškia jūsų  sėkmės atžvilgiu?

Norint pasiekti finansinę sėkmę, manau reiktų ryžto, atkaklumo, veiksmo. Deja, šios vertybės minimaliai pasireiškia mano sėkmės atžvilgiu.

5. Idealus  žmogus? Toks , kokiu norėtumėte būti, jeigu jūsų galimybės būtų neribotos.

Žmogus kupinas naujų idėjų, energijos, kiekvieną dieną pasitinkantis su meile sau ir kitiems, atkaklus, nesėkmės atveju atsistojantis ir vėl einantis. Žmogus nestokojantis ryžto, charizmatiskas, atsparus baimėms, kai reikia mokantis pasakyti “ne”, pozityviai mąstantis,  savo gyvenimo keliu judantis tik pirmyn. Žmogus besąlygiškai stiprus ir ištvermingas. Žmogus mokantis pasidalinti su kitais savo gerumu, patirtimi. Žmogus nesididžiuojantis savo nuveiktais darbais, o priešingai, kukliai kalbantis apie savo siekius.

6.Parašykite, kaip ir koks norėtumėte būti atmenamas kitų žmonių.

Norėčiau, kad apie mane sakytų: “…tai, kas prasminga ir vertinga - neįmanoma padaryti per visą gyvenimą, bet šis žmogus atidavė visą save, kad to siekti. Jis kupinas idėjų, tikėjimo ir tikrumo žengė per savo gyvenimo kelią ryžtingai ir nuveikė tikrai daug , bet svarbiausia, kad jo širdyje buvo vietos kiekvienam…”

7.Ką  savyje pakeistumėte šiandien, kad galėtumėte  lengviau vadovautis  savo vertybėmis?

Kalbumą norėčiau pakeisti į veiksnumą, kitaip tariant, mažiau kalbėti, daugiau veikti.

Justinos komentaras:

“Atsakant į šiuos klausimus, prireikė nemažai laiko, reikėjo pabūti savo vidaus archeologu ir pasikasinėti ten :). Kaip aš jaučiuosi? O jaučiuosi paanalizavusi save. Iki šiol kalbėjau, analizavau savo buitinius, finansinius dalykus, o dvasiniai dalykai liko nuošaly.”

Mielieji, kokios jūsų vertybės? Ar turite laiko prisėsti, paimti popieriaus lapą ir atsakyti į klausimus? Juk tai tokie klausimai, kuriuos dažniausiai nustūmiame šalin ir vengiame atsakyti. Ypač raštu. O gal priešingai, jūs irgi apie tai jau svarstėte? Jei taip, keliaujame kartu su Justina prie antros užduoties.


Antroji užduotis – “4 Bodo klausimai”

Panaudojame B. Shaffer klausimus ir svarstome -“ kas būtų, jeigu būtų“.

Troškimai

Ką  veiktumėte, jeigu

turėtumėte neribotai

daug laiko ir labai

daug pinigų?

Vertybės

Kas iš  tiesų jums svarbu?

Kodėl jums tai svarbu?

Tikslai

Koks norėtumėte būti?

Kuo norėtumėte būti?

Ką norėtumėte turėti?

Srategijos

Ar turite: žinių, sugebėjimų, planą

kaip pasiekti to, ko norite?

Dalis atsakymų:

Strategijos:

“Žinių, kaip siekti savo tikslų, aš gaunu kiekvieną dieną. Taip, aš sugebėsiu pasiekti savo tikslus! O planas mano yra toks:

  • prieš pradedant maksimaliai veikti, aš turiu pabaigti darbus, kurie man nėra itin mieli. Man liko 12 mažesnių ir didesnių darbu. Jų pabaiga – kovo 31 d. Atsiradus naujiems nemieliems darbams, as imsiuosi tik tų, kurie man bent truputėlį patinka. Kadangi šie darbai žada pakankamai greitą uždirbimo būdą, turiu juos daryti, kad pragyventi, įsigyti  reikalingų priemonių naujai veiklai. Taip pat turiu susitvarkyti su savo finansiniais  klausimais iki gegužės mėnesio. Ir pagaliau, turiu grįžti į Vilnių ir atsikratyti to nesmagaus gyvenimo, kurį gyvenu dabar. Man tikrai nėra blogai čia gyventi, aš tiesiog  blogai jaučiuosi čia gyvendama. Aukščiau išvardytus darbus lygiagrečiai darysiu su žemiau išvardintais darbais;
  • aš maksimaliai veiksiu, aš nuolat ieškosiu naujų verslo partnerių, potencialių klientų, su esamais partneriais palaikysiu kiek įmanoma dažnus kontaktus, 3 kartus per mėnesį mes susitiksime, kas antrą dieną susirašysime bendravimo programa „skype“ arba el. pastu ;
  • savo darbo dienas (nuo pirmadienio iki šeštadienio imtinai ) as planuosiu racionaliai. As kelsiuosi ne vėliau kaip 7 val. ryto. Kas antrą rytą pasitiksiu nuo sporto, esant palankiam orui – bėgiosiu, orui neleidus – sportuosiu su elipsiniu treniruokliu. As sveikai maitinsiuosi, valgysiu 3 kartus per dieną: 8-9 val., 13-14 val., 18-19 val.;
  • aš nuolat tobulėsiu: mokysiuos bendravimo, pardavimo įgūdžių. Ieškosiu būdų, kaip motyvuoti savo verslo partnerius, kaip pritraukti kuo daugiau potencialių klientų;
  • kiekvienos darbo dienos pabaigoje aš raštu analizuosiu save, savo dienos siekius ir padarytus veiksmus savo svajonių labui, jeigu liksiu nepatenkinta dienos rezultatais as nekritikuosiu ir nesmerksiu savęs….”

***

Klausimai – atsakymai, klausimai – atsakymai… Justina tikrai nuoširdžiai dirba su savimi (kapstytis po savo vidų ne visada malonu, nes nežinai, ką ten rasi) ir atrodo, viskas vyksta sklandžiai. Bet neilgai trukus, kai jau antroji užduotis yra atlikta, Justinos būsena pasikeičia ir po mūsų pirmojo koučingo susitikimo veikę apžavai: „tikslus turiu, ko noriu žinau, bus smagu, einu ir padarysiu viską“ pradeda sklaidytis. Kas vyksta? Perskaitykite patys:

Justinos komentaras:

„Jurgita, o tai normalu, kad jaučiuosi keistai? Aišku, Tu paklausi, kaip keistai?:) Bet man sunku atpasakoti, po to kai apsvarsčiau savo vertybes, troškimus ir juos surašiau, man kyla visokių abejonių, ar man tikrai to reikia, gal vis dėlto aš norėčiau kito gyvenimo. Manyje tarsi vyksta vidinė kova ir ne labai yra motyvo veikti pagal planą, ir dar ta nuotaiku kaita…”

Ką jūs apie tai manote?

Abejoti savimi ir savo tikslais, mano nuomone, yra labai žmogiška, ypač “kelionės” pradžioje. Ir netgi kai prabėga metai, dveji ir daugiau, tikrai išgyvenu abejojimo akimirkų. Ar tikrai darau tai, ką noriu ir galiu, ir taip, kaip dera? Tik šiandien stengiuosi klausimą “Ar” pakeisti į “Kaip”. Pvz., kaip rasti būdą mokyti anglų kalbos ne konvejeriu, o nuoširdžiai kreipiant dėmesį į kiekvieną norintį mokytis žmogų, kaip rasti pagalbininkų anglistų, kuriems būtų priimtinas mano požiūris į mokymą ir mokinius, kaip priartėti prie vieno ar kito tikslo. Smagiausia tai, kad iš tokių abejonių ir “kaip”, išbandant įvairias idėjas ir būdus, laikui bėgant atsiranda atsakymai ir sprendimai. Tikiuosi ir Justina laikui bėgant išmoks elgtis su abejonėmis.

Trečioji užduotis – “Ateities nuotrauka”

Tikslas - aprašyti savo gyvenimą (būtinai esamuoju laiku) taip, kaip norėtume, kad būtų po 10 metų, aprašant detaliai kiekvieną sritį iš asmeninio koučingo rato. Nuotrauka turi atpindėti  tokį gyvenimą, kad galėtumėt nuoširdžiai duoti 10 balų - “Būtent toks ir turi būti idealus mano gyvenimas!”

Justina neatidėlioja ir trečiosios užduoties. Aprašo savo idealų gyvenimą pagal koučingo rato sritis. Tik ta ugnis, kuri taip degė joje per pirmąjį susitikimą , tapo santūresnė. Gal vertybių perkainojimo metas?

***

Antrosios koučingo sesijos metu aptariame vertybes  ir “Ateities nuotrauką”, paanalizuojame priežastis, skatinančias arba trukdančias Justinai judėti pirmyn. Pokalbis rimtas apie rimtus dalykus. Justinai skiriu naujas užduotis, kurias ji turės atlikti kitam susitikimui po savaitės.

Abipusiu susitarimu , susitikimų metu naudosime ne tik koučingą. Namų darbams skirsiu įvairias asmeninio tobulėjimo užduotis ir  jas aptarsime susitikimų metu arba “skaipu”. Pvz. kitam penktadieniui Justina ruošia: 1) trumpą įtaigų savo naujos veiklos/produkto pristatymą potencialiam, išrankiam klientui/užsakovui; 2) “Tingėjimo” lentelę iš trijų dalių: “Ką tingiu atlikti? Kodėl? Ką kitą veikčiau mieliau?”, nes paaiškėjo, kad ponas Tinginukas šią savaitę bandė aktyviai reikštis, tad mes jį stebėsime; 3) Kaip maksimaliai naudingai (moraline, fizine, laiko ir finansine prasme) išnaudoti dabartinę veiklą, iš kurios Justina šiuo metu pragyvena?

***

Justinos komentaras apie sesiją:

Labas visiems, kas stebi ir dar stebės mano kelionę tikslų link. Norėčiau kalbėti ne vien apie paskutinę sesiją, bet norėčiau papasakoti, kas įvyko per tas dvi savaites nuo mūsų su Jurgita susitikimo dienos.

Praėjo pusė mėnesio, po to kai susipažinome ir pradėjome taikyti koučingą mano gyvenimo sritims. Atrodo, kad kaip ir nieko nenuveikta, bet kaip Jurgita vieną kartą sakė, tik atsigręžus atgal matome, kokį kelią nuėjome. Taip ir yra. Atsigręžiam atgal…Ir ką mes matome? Visų pirma, aš išanalizavau savo gyvenimą, turėjau progą jį įvertinti. Dabar akivaizdžiai matau, ką aš turiu keisti. Aš tiksliai apsvarsčiau ir surašiau tai, ko trokštu iš gyvenimo, kokiu žmogumi, su kokiu vertybių bagažu norėčiau būti. Čia itin sunki užduotis būtų kiekvienam. Mes visi norime būti geri, draugiški, padėti kitiems ir…Kas dar? Patikėkit teko „pasikasinėti“ savo viduje ne vieną vakarą.

Kaip taisyklė, mes pirmiausiai svajojame apie buitį, tai yra išorinį turtą, ir retai kada pasvajojame apie vidinį, dvasinį turtą. Kai akivaizdžiai pamatai, kad Tavo gyvenimo sritys nepasižymi aukštais vertinimo rodikliais, atsiranda motyvas juos keisti į geresnę pusę. Taip yra ir man. Tačiau negalvokit, kad viskas taip sklandžiai vyksta. Kaip sakė J. V. Gėtė: „Mus vilioja aukštuma, bet ne laiptai į ją: žvelgdami į viršūnę mes norėtumėme į ją eiti lyguma“.

Tikrai norėtųsi eiti lyguma, nes kilti laiptais reikia ryžto, atkaklumo be to kartais tingisi, norisi ilgiau pamiegoti. Čia yra kliūtys mano prasmingesnio ir tikslesnio gyvenimo link, bet aš jas įveiksiu!

Po pirmos koučingo sesijos likau motyvuota keistis ir keisti savo gyvenimą, po antros - man pravėrė akis. Dabar tvirtai žinau, kad turiu kuo greičiau susidoroti su nemielomis užduotimis ir maksimaliai pradėti veikti ten, kur man iš tikrųjų patinka. Su nekantrumu laukiu jau trečio susitikimo su Jurgita.

Ji yra nereali. Be galo džiaugiuosi, kad susipažinau su tokiu žmogumi. Ačiū Jurgita, kad esi. Ačiū už Tavo pagalba ir “ spyrius“ keliauti toliau.

Ir dar… vis neatitraukiu akių nuo tos nuotraukos-atviruko. Ji jau įrėminta ant mano darbo stalo. Tegul tas vaizdas visada man primena apie tai, kad pasirinkau tą prasmingesnį, meilesnį gyvenimą ir būna man varikliuku judėti link jo.

Justina, 2010-03-07

Rodyk draugams

sekmeskodas

Justinos koučingo sesija 1

2010/02/19

“Ieškau žmogaus, norinčio keistis, o dar labiau norinčio pradėti veikti, kad jo gyvenimas pasikeistų,” - rašau internete.

Nuo mano koučingo studijų ir asmeninių sesijų (koučingo susitikimai vadinami sesijomis), kai aš kėliau sau tikslus ir buvau “koučinama” praėjo tiek laiko, kad jau matosi įgyvendinti dalykai. Tie žmonės, su kuriais vėliau ir aš dirbau kaip koučingo trenerė, siekė savo tikslų. O šį kartą  keistis, veikti  ir savo pokyčius fiksuoti viešai pasiryžęs  žmogus yra Justina:

“Praėjo metai, kai domiuosi asmeniniu tobulėjimu, sėkmingu ir turtingu gyvenimu. Skaitau literatūrą, žiūriu ir klausau video įrašus. Aš pasikeičiau, į viską žiūriu kitomis akimis, žinau, kad mano gyvenimo kokybė priklauso nuo manęs pačios, tačiau nesiimu veiksmų, kad mano gyvenimas pasikeistų. Aš tarytum laukiu, kad kažkas man jį pakeis, nors tuo pačiu puikiai žinau, kad taip nebus. Ir toliau gyvenu kur man nepatinka,  ir toliau tęsiasi nesklandumai asmeniniuose santykiuose, šeimoje, mano veiklos stovi vietose ir toliau skęstu finansiniuose rūpesčiuose, ir toliau esu nelaiminga….ir…..ir… Kodėl taip yra? Dažnai užduodu sau šį klausimą, deja, atsakymo nerandu. Mano gyvenimo ratas - kreivas, todėl aš trokštu, kad jis taptų lygus.”

Štai tokį nuoširdumu ir atvirumu kvepiantį laišką gaunu iš Justinos. Minutėlę suabejoju ar čia ne tas atvejis, kai žmogui reikia tiesiog išsikalbėti apie problemas, tačiau vėlesnis pokalbis telefonu patvirtina, kad mano pasirinkimas buvo teisingas.

Stebuklingos piliulės, kad gyvenimas akimirksniu pasikeistų, pasiūlyti negaliu, o ir burtų lazdelės neturiu. Tačiau koučingo technikos ir ypač nuoširdus žmogaus išklausymas, palaikymas ir sugebėjimas  motyvuoti, gali paveikti stebuklingai.

Pirmas susitikimas su Justina praeina labai šiltai. Kalbėdama su ja, matau jauną, energingą ir  nuolat besišypsančią merginą, kuri, nors ir milimetriniais žingsneliais, juda pirmyn. Justina nėra visiška naujokė. Ir netiesa, kad ji nesiima veiksmų: ji rašosi tikslus, bando vizualizuoti, “žino” teoriją ir netgi pirmuosius žingsnelius jau yra apmąsčiusi.

Susitikimo metu nubraižome  Justinos gyvenimo ratą, detaliai aptariame jai svarbias gyvenimo sritis, norus ir svajones. Išsirenkam sritį, nuo kurios pradėsime veikti, koučingo technikos pagalba formuojame pirmuosius tikslus, aptarinėjame pirmuosius žingsnelius, kurie padės Justinai pasiekti norimus dalykus. O smagiausia tai, kad atsakymai/žingsneliai iš Justinos lūpų liejasi labai laisvai, jaučiasi, kad ji apie tuos dalykus galvojo ir norėjo padaryti jau seniai. Dabar išaušo tinkamas metas.

Taip atrodo Justinos GYVENIMO RATAS 2010/02/19

Sesija prabėga greitai, gaila išsiskirti. Justina atrodo pasiryžusi vykdyti pirmuosius žingsnelius. Papildomai dar prašau jos reguliariai, kiekvieną vakarą nors trumpai aprašyti, ką ji tądien nuveikė dėl savo tikslų, tuo pačiu tie užrašai atliks ir Sėkmės dienoraščio funkciją.

Rašo Justina:

“Bendras komentaras Po sesijos aš tarsi ne ėjau link viešojo transporto stotelės, o skridau. Jausmas buvo puikus. Kas dar keisčiausia viduje (krutinės ląstos vietoje) jaučiau neapsakomą šilumą, toks jausmas manęs dar nebuvo aplankęs. Man buvo iš ties gera. Po sesijos taip pat supratau, kad Vision, tai ta kryptis, kuria noriu eiti.

Ar pasiekėte norimų rezultatų? Sakyčiau taip. Po koučingo sesijos keliavau pas vieną iš savo veiklos partnerių. Kadangi buvau pilna gerų emocijų, manau suteikiau jai 100 proc. įkvėpimo ir motyvavimo bent truputį „pajudėti“ mūsų bendros veiklos veikloje. Patikėkite, aš kalbėjau taip, kaip anksčiau niekad taip nekalbėjau. Kitas mano tikslelis, buvo kelionė pas pažįstamą, su tikslu, kad gausiu kontaktą vieno potencialaus verslo partnerio. Nutariau, kad nesusidarė tinkama proga, kad galėčiau prašyti ar kalbėti apie verslą, kontaktus ir pan. Tačiau, kadangi vėlgi buvau kupina gerų emocijų, manau užmezgiau dar šiltesnį bendravimą su šiuo žmogumi, taip pat susipažinau dar su dviem merginomis ir vienu vyru, su kuriomis ateityje palaikysiu ryšį. Darbas, kuris buvo planuojamas užbaigti, yra proceso eigoje.

Kuo buvo naudinga sesija Jums asmeniškai? Po sesijos aš likau motyvuota keistis ir keisti savo gyvenimą. Dabar aš 100 % žinau, kad aš tai padarysiu. Kaip  pirmam susitikimui, anot manęs, pasiekėme maksimalų sesijos efektyvumą.”

Po sesijos jau prabėgo dvi dienos, su Justina bendraujame “skype” programa ir tikiu, kad ji daug pasieks, nes atkaklumo, kruopštumo ir kitų gerų dalykų jai netrūksta. O juk tai ir yra Sėkmės Kodo paslaptis: išdrįsti veikti, pradėti veikti, veikti, tebeveikti, kai kiti jau nuleido rankas, o svarbiausia - mėgautis tuo, ką veikiate. Sėkmė garantuota!

Rodyk draugams

sekmeskodas

Koučingo gyvenimo ratas

“Gyvenimo ratas” - vienas iš koučingo pratimų,  kuris padeda “diagnozuoti” kiekvieno iš mūsų gyvenimo būklę, suprasti, kuriame etape mes esame, kas mūsų netenkina, ką norime pakeisti ir link kokio tikslo geriausia būtų  judėti.

Taip atrodė mano ratas 2008/01/04. Nuo permainų pradžios jau buvo praėjęs laiko gabaliukas. Tobulėjimui, sveikatai, laisvalaikiui - 4 balai iš 5, na, ir kitoms sritims atitinkamai atseikėta.

Taip atrodo šiandien - 2009/11/08

 

Kaip matot,  “ratas” gavosi kreivokas ir su juo toli nenuvažiuočiau. Tad toliau sieksiu, kad tarp visų sričių būtų darna, ir kad ratas taptų kuo lygesnis, jog galėčiau “keliauti aplink pasaulį”.

O čia galėtų būti jūsų ratas, jei nuspręsite jį nusibraižyti. 

Surašykite langeliuose jums svarbias gyvenimo sritis (jos gali skirtis nuo manųjų) ir įvertinkite jas balais nuo 1iki 10. Pagalvokite, kurią sritį pa-tobulinus (padirbėjus, idėjus daugiau pastangų), “pasikeltų” ir kitos sritys. Diagnozavus situaciją, galima pagalvoti ir apie priemones situacijai keisti.

Rodyk draugams

Next »