BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 'Siekiu tikslų/ACHIEVING GOALS' kategorija

sekmeskodas

Svajonių gaudyklė/ Dream catcher

Anądien su viena mokine diskutavom apie svajones, jų realizavimą, apkalbinėjom savo paveiksliukų/ nuotraukų koliažus: kiek jie veikmingi, kiek procentų “išsipildė” ir kaip laikui bėgant keičiasi norai.

Įdomu, jog “pildosi” tai, ko tau iš tikrųjų reikia ARBA  jeigu tai, ko nori, neprieštarauja tavo giliai tupinčioms mintims, tavo pasąmonei.

Pvz. koliaže turiu /greičiau turėjau, nes laikui bėgant ir vertybėm keičiantis privalu jį atnaujinti/ automobilio nuotrauką, tokio moteriško, elegantiško, dailios spalvos. O asmeninio automobilio kaip nėra, taip nėra… Šią savaitę sulaukiau savo buvusio mokinio skambučio, kuris pokalbio metu išgirdęs autobuso skelbiamą stotelės pavadinimą, geranoriškai pajuokavo: “Tai ką, mokytoja, vis dar be mašinos?” Tai va, be mašinos… Gaila pinigų tai mašinai, kai matai, kad (pagal mano mąstymą) minusų daugiau, nei privalumų. Geriau, jau kelionių po pasaulį daugiau bus :).

Šiandien dar kartą susidūriau su svajonėmis - rašau vieną darbelį užsieniui- tad vėl apie jas “mintiju“: kas, kaip ir kodėl. Ir porą citatų LABAI LABAi į temą:

“Without leaps of imagination, or dreaming, we lose the excitement of possibilities. Dreaming, after all, is a form of planning”. - Gloria Steinem

“We all have our own life to pursue, our own kind of dream to be weaving. And we all have some power to make wishes come true, as long as we keep believing”. - Louisa May Alcott

O jeigu dalyvautumėte eksperimente, kur per 3 min. turėtumėte surašyti savo turimas svajones, kiek “vienetų” gautųsi? Paskaičiuojam? Kokios jūsų svajonės JAU išsipildė? Kaip manot, kodėl?

P.S. Netyčia surimavau, keldama retorinius klausimus :) :

How many DREAMS

have you got?

What have you DONE to

make them true?

Are

you SURE they are

your TRUE dreams?

Who knows.

Only THE  TIME shows.


Rodyk draugams

sekmeskodas

Sėkmingai Užsikodavusi jau 1 metus

“Aš pilnavertiškai nugyvenu kiekvieną dieną” - rašiau  2009 11 08 pradėdama blogą Sėkmės Kodas.

Laikas pasižiūrėti, ką nuveikiau per metus,  kai kada ypač stengdamasi, o kartais tiesiog ramiai leisdama dienas, nusiteikusi, kad  “viskas vis vien bus gerai”.

Buvo siekiami tokie TIKSLAI:

Kaip yra šiandien (juodu šriftu)

Sveikata ir puiki savijauta:

 1. Kokybiškas natūralus maistas, maitinuosi reguliariai, 2-3l vandens per dieną - maitinuosi namie ruoštu maistu ( 90%), geriu daug vandens.
 2. Apsieinu be TV žiūrėjimo - namie nėra nei vieno televizoriaus !!!
 3. Kasdien minimum 20 min. sporto - kai kada ir daugiau; mankšta būtinas elementas.
 4. Bėgioju kas antrą dieną - bėgioju maksimum kartą per mėnesį.
 5. Vasarą - dviratis, žiemą - sporto klubas. - Dviračiui - taip, sporto klubui - ne! (Lekiu bėgimo takeliu, o vaizdas pro langą stovi vietoj.

Darbas ir laisvalaikis:

 1. Dirbu 4-5 dienas per savaitę, po 4-5 h kasdien. - Dažniausiai dirbu 5 dienas, būna, kad ir savaitgaliais pasidarbuoju.
 2. Likusiu metu sportuoju, bendrauju su žmonėmis, mokausi naujų dalykų ( atgaivinu prancūzų ir vokiečių kalbas, grįžtu prie kinų kalbos mokymosi, mokausi naujų šokių), skiriu laiko šeimai. Be abejo, keliauju po pasaulį - Sportuoju, tikrai daug bendrauju (todėl labai vertinu laiką ,kai galiu pabūti viena ir suvirškinti visus įspūdžius bei informaciją), mokausi dalykų, susijusių su asmeniniu tobulėjimu ( šiandien tie dalykai - viešasis  kalbėjimas ir ruošimasis dirbti su paaugliais saviugdos temomis). 2010 vasarą mokiausi toliau prancūzų kalbos, bet apmąsčiusi prioritetus ir tikslus - lioviausi. Šokiai dar laukia savo eilės . Su šeima bendrauju artimai, santykiai su antrąja šeima taip pat pakilo į aukštesnį lygį (kampai nusiglūdino, viskas stojo į vėžes). Kelionės? JAV (vis dar su nostalgija prisimenu paskutinę žiemą ir mintyse rezgu planą grįžti į vakarinę pakrantę). Tunisas - trumpas ir smagus pabėgimas į dar nematytą žemyną.
 3. Sekmadienio vakarais susidarau savaitės planą, kiekvieną vakarą jį pasitikslinu - naujos savaitės planas atsiranda dažniausiai pirmadieniais, o tikslinamas kiekvieną dieną.

Ar skirtumas labai žymus, lyginant su 2009 11 08 ?  Senas įrašas.

l METŲ REZULTATAI (2010 11 07) - taip prieš metus “mačiau” savo ateitį

Supermokytojo mokykla gerai žinoma Vilniuje - tikiu, kad žinoma geriau nei prieš metus.

Man padeda 2-3 anglistai - esame trys anglistės šiuo metu.

Studentai mokosi ne tik anglų kalbos, dalijasi patirtimi, išsikelia tikslus (…) - stengiuosi, kad taip ir būtų.

Turiu 3 laisvus darbo dienų vakarus, lankau (…) -  Tikrai turiu, bet juos naudoju naujai veiklai - esu būsima “Kito Varianto” lektorė.

Esu sveikut sveikutėlė, dabar manyje tupinti bėdelė išnykusi. - Taip.

Dėstau ne tik anglų kalbą, bet (…. )- Judu link to. Prieš metus nė negalvojau, kad prisijungsiu prie “Kito Varianto”, bet pačiu laiku - čia tiek nuostabių, aktyvių ir tobulėjančių žmonių - gera tobulėti kartu Noriu  būti teigiamų pokyčių dalis, mokytis ir savo patirtimi įkvėpti kitus judėti pirmyn, nes galime daugiau nei įsivaizduojame!

Dabar pats geriausias laikas NAUJIEMS tikslams

NAUJIEMS pokyčiams

NAUJOMS idėjoms

NAUJAM įkvėpimui

ir

NAUJIEMS žmonėms

 

Rodyk draugams

sekmeskodas

Pastabumas smulkmenoms. Ar kainuoja?

Skaitau G. Rubin knygą „Laimės projektas“, kuri pagrįsta asmenine patirtimi ir kažkur tunelio gale (greičiausiai mano vaizduotėje) sužybsi viliojantis vaizdas : mano pavardė ant geriausiai parduodamos knygos viršelio.

Mano talentas bręsta, idėjos ir patirtis kaupiasi. Gal visgi būsiu tikra rašytoja? Na ir kas, kad šiuo metu tik blogui rašau. Užsienyje pilna knygų, kaip tapti sėkmingu rašytoju, kaip greitai parašyti romaną, kaip jį parduoti. Ieškau internete - gal ką panašaus siūlo ir lietuviška rinka. Nieko panašaus. Tik keleto blogerių mintys. Panašios į manąsias. Nors… atkreipiu dėmesį į įrašą  “Kaip-tapti-geresniu-rasytoju” , ypač į 3 punktą.

Bandymas prasideda. Kaip tik pastarosiomis dienomis buvo “paleisti į pasaulį“du „Sėkmės kodo“ įrašai. Neabejoju, kad tarp puslapio „fanų“ yra nemažai mane asmeniškai pažįstančių žmonių, bet tik keletas jų prasitarė, kad blogą skaito ir kad jiems patinka (nebūtinai visas) turinys. O ką mano kiti (nes blogą “seka”)? Juk „kiekviena kritikos forma reiškia vieną – jūsų straipsnius skaito.“ Išbandau trečiąjį punktą - nusiunčiu naujųjų įrašų nuorodas dviems gan gerai pažįstamoms merginoms, su trumpu prierašu „Parašiau aš. Ką manai apie šiuos įrašus?“

Pirmas atsakymas. „Nieko panašaus nesu dariusi. Į blog’us dar nerašiau.(Patikslinu klausimą.) Dėl turinio, manau visai gerai, bus dar geriau, jei pasieksi adresatą,gausi atsaką.“

Antras atsakymas (atėjęs po įrašo parašymo). „Šaunuolė, kad savo blogą atgyvinai puikiomis mintimis.“

Sulaukus pirmojo atsakymo, į galvą šauna mintis – neatidumas! Bet tenka prisiminti situaciją, kai vienas fotografas rodė nuotraukas ir klausė “Ar matai?” Bandžiau pasiūlyti keletą atsakymų ir vis galvojau, ką turiu “pamatyti”, o jis laukė, kol pastebėsiu jam rūpimas smulkmenas. Gerai, kad tai tik tokio lygio smulkmenos.

Dėl nepastabumo (iš dalies ir manojo), šiandien skalbimo mašinos pagalba „palaistėme“ žemiau gyvenančius kaimynus. Dėl neatidumo (iš dalies irgi manojo, nes vis dar pamirštu, kad mažiau patyrusi kolegė gali tiesiog nenumatyti kai kurių „aukštesnio pilotažo“ smulkmenų), šiandien „pametėm“ (o gal pametė mus) potencialią mokinę su „mokinukais“. Kai su esamais ar būsimais mokiniais bendrauju pati, numatau net mažus dalykus, tai pat dažniausiai pavyksta sureaguoti netgi į menkiausią kito žmogaus „intonacijos“ pasikeitimą. Patirtis ir susikaupimas daro savo. Padeda siekti geresnio rezultato.

Gal taip po truputį ir iš grafomanės rašytoja tapsiu? Juk „bestselerio“ autorė Rubin sako: “Atliekant po nedaug kiekvieną dieną, galima daug pasiekti.”

Dėmesys smulkmenoms: kiek jūs skiriate joms laiko? Ar turi įtakos vieta, žmonės? Ar tenka mokėti už neapdairumą?

Ar pastebėjote, kiek šiame įraše daug smulkmenų?

Rodyk draugams

sekmeskodas

Startinė pakuotė

Startinė TIKSLŲ siekimo  IR SVAJONIŲ išsipildymo pakuotė. Neparduodama  - pasigaminti reikės patiems!

Jeigu esate čia, greičiausiai kažko ieškote. Tiesa? Ieškojau ir aš. Šiandien man daug aiškiau, kas aš esu, koks mano vaidmuo ir į kurią pusę noriu keliauti. Tik dabar nuolatos ieškau priemonių, kurios padėtų keliauti ten, kur reikia ir taip, kaip reikia. Sėkmės  receptas paprastas - tai nuolatinis, atkaklus darbas su savimi ir savo tikslais.

Pagrindiniai SĖKMĖS RECEPTO ingredientai:

3 in 1. Svajonių albumas, sėkmės žurnalas ir įkvepiančios citatos.

 

Užrašų knygutė, kurią išnaudoju maksimaliai: viena pusė tarnauja kaip svajonių albumas (klijuoju savo norus ir svajones  man patikusių paveikslėlių forma), kurį papildau mane įkvepiančiomis citatomis. Kitoje pusėje užsirašau visus sėkmingus dalykus, net ir smulkmenas, kuriuos pavyko įgyvendinti.

2 in 1.Įdėjų knyga ir konspektai.

Turiu paprastą užrašų knygutę, skirtą kasdieniniams darbams žymėtis, planuoju laiką ir darbus. Bet smulkmeniškai viską rašytis niekaip negaliu prisiversti. Tad išgelbėjau save nuo savęs pačios: Idėjų sąsiuviniu. Į jį rašausi visus darbus - idėjas, kurios tinka mano profesinei veiklai ir asmeniniam tobulėjimui. Puslapio viršuje užvedu aktualią temą, pvz. “Naujos temos blogui”, “Anglų k . pamokos grupėms” arba “Gera savijauta” ir į konkretų puslapį rašau tik tai temai tinkančias idėjas. Kartais tai būna viena mintis per savaitę, o kartais net kelios per dieną. Ir kiekviena jų ten ramiai tupi, kol reikiamam momentui atėjus, bus įgyvendinta. Beje, skaitau knygas (ne grožines), o  radusi naudingų idėjų - minčių, tinkamų mano sritims, taip pat rašausi į Idėjų sąsiuvinį. Patogu ir prasminga. Man. O galbūt ir jums.

Idėjų dėžutė.  Alternatyva Idėjų sąsiuviniui. Dienos bėgyje ant atskirų lapelių užrašytas mintis rinkite į vieną vietą ir kartas nuo karto peržiūrėkite. Lapelius pradėjau rinkti prieš porą metų. Dar prieš metus kai kurios idėjos atrodė juokingos ir beprasmės, bet retkarčiais jas perskaitydama matau, kad kai kurias mintis jau galiu viena ar kita forma panaudoti.

1 in 1. Svajonių paveikslas.

Vizualizacija. Kas išbandė, žino, kad tai neatsiejama tikslų siekimo ir svajonių įgyvendinimo proceso dalis. Mano pirmasis paveiksliukas atrodė taip. Lengvai pagaminamas, jeigu turite po ranką krūvą žurnalų. O prieš tai siūlau trumpai, bet gerai pagalvoti, kurie norai yra iš tikrųjų jūsų, o kurie “primesti” (t.y. kiti sako, kad turime to norėti).

Patobulintas pirmojo Svajonių paveikslo variantas. Nuotraukų koliažas. Jame realios, jau įvykusių dalykų nuotraukos ir naujos, photoshopo pagalba sukurtos nuotraukos , kuriose “jau esu”  pvz. kokioje nors egzotiškoje vietoje arba su kokiu nors žmogumi, su kuriuo dar tik ketinu susipažinti. Vizualizacijai labai svarbu galvoti apie visus norus ir svajones esamuoju laiku: “esu, turiu, matau, jaučiu…”.

Papildomi ingredientai, kurie suteikia ypatingą skonį.

Knygos. Pradėkite nuo jums patinkančios ir jus užkabinančios. Knygų daug, informacija daug kur kartojasi, bet galbūt kitais pavyzdžiais arba labiau jus motyvuojančiais žodžiais. Jeigu randate minčių, kurios siejasi su jūsų tikslais, norais - užsirašykite į Idėjų knygą. Galbūt reikiamu metu jos lauks jūsų.

Mokytojai. Juo gali būti žmogus, esantis arba dar tik atsirasiantis šalia jūsų ir situacijos. Lietuviai jas vadina problemomis. O anglų kalboje išsireiškiama „I‘ve got a situation here”. Man toks požiūris priimtinesnis. Stebėkite pasaulį, jus supančią aplinką, mėgaukitės tuo, kas jus supa, svajokite, galvokite, ką galite pakeisti. Panorėkite keistis. Kai būsite pasiruošęs, atsiras ir Mokytojas. O gal jis jau šalia, tik jūs nepastebite?

Veiksmai. Vien tik perskaičius knygas ir bendraujant su reikiamais žmonėmis, mažai kas pasikeis.  Pradėkite veikti! Po truputį, bet pradėkite. Keisitės jūs, pradės keistis ir jūsų aplinka.

Rodyk draugams

sekmeskodas

Elgtis nerealistiškai lengviau

“Elgtis nerealistiškai lengviau, negu elgtis realistiškai”. T.Ferris


„Atsiprašau, gruodį nedirbsiu”, sakau studentams.”Iškeliauju mėnesiukui i JAV,” sakau artimiesiems, draugams.”O kaipgi kiaulių gripas?“, sureaguoja mama ir močiutė… „O, kaip faina. Tai mano svajonių šalis,” girdžiu iš kai kurių studentų ir draugų. Kas mane laikė nuo šios šalies šitiek metų? O kas dar tebestabdo jus ir trukdo pasiryžti ir pradėti planuoti?

„Jei jūsų tikslas neįprastai didelis, pajusite adrenalino antplūdį, kuris suteiks ištvermės įveikti kiekvieno tikslo siekiant neišvengiamus sunkumus ir kliūtis. Realistiški tikslai, teužkabinantys vidutines ambicijas, neįkvepia ir padeda įveikti tik pirmą ar antrą problemą, o paskui pasiduodate. Jei galima nauda ne kažin kokia, ne kažin kiek ir stengsitės.”

Tik antrą kartą skaitydama T. Ferrio knygą „4h darbo savaitė” supratau, kas šių metų pradžioje nulėmė mano sprendimą keliauti i JAV. O svarstymų buvo visokių: Ispanija, Turkija, Graikija. Europos mačiau užtektinai, tad nebežinojau, ką rinktis. Graikija buvo vienintelė vieta prie šiltos jūros, kur dar neteko pabuvoti ir kuri dar kažkiek viliojo. Bet vistiek tai - ta pati senutė Europa. O šis kelionės tikslas buvo pasirinktas dėl jo realistiškumo. Kelias dienas „muisčiausi” ir kažko nerimau. Graikija, Graikija. Vykti tik tam, kad kažkur išvažiuoti. Šiam norui galėjau duoti tik 4-5 balus. Per mažai. Staiga po ranka pakliūvo straipsnis apie JAV ir supratau: tai nerealu, bet tikrai noriu ten pabuvoti. O įdomiausia tai, kad pradėjus svarstyti galimybę vykti už Atlanto, staiga iš kažkur atsirado pažįstamų ir šiaip aplinkinių, kurie dalijosi savo gyvenimo ir keliavimo po Ameriką patirtimi ir taip galutinai nulėmė mūsų sprendimą: „Vykstame.” Taip per pusę metu pamažu susiformavo kelionės plano kontūrai, atsirado bilietai iki New Yorko, vėliau iki Floridos. Užsimezgė kontaktai su vietiniais gyventojais ir mokytojais. Ir dabar, kai iki kelionės - mėnuo, o pasiruošimo dar liko nemažai, galiu pasakyti, kad tikrai viskas įmanoma ir realu. O sudėtingumą, anot Ferrio tikrai galiu vertinti kaip 10 balų. Kaip ir įdomumą: „geriausia žvejoti ten, kur niekas kitas nežvejoja“.

Rodyk draugams

Aš pilnavertiškai nugyvenu kiekvieną dieną. Kasdien šimtamyliais žingsniais artėju prie savo svajonių ir tikslų įgyvendinimo. O tada kuriu naujus tikslus, kurių taip pat energingai ir su malonumu siekiu ir įgyvendinu. Smagu veikti, gera matyti pasiektą rezultatą.

AUKŠČIAUSIA VIZIJA. Šviesu, saulėta, kvepia apelsinais. Šiltas vėjelis sklando aplinkui, išdykėliškai įsisuka į mano šviesius plaukus ir į baltą ilgą suknelę.  Ryškiaspalvės gėlės trumpam patraukia mano žvilgsnį. Nesusilaikau neįkvėpusi jų sodraus aromato. Jaučiuosi taip gerai, kaip niekada anksčiau. Linksma, gera, norisi šokinėti iš laimės, kad man ir aplinkiniams taip puikiai sekasi, kad  esame laimingi, sveiki, veiklūs ir jau daug pasiekę. Kiekviena diena nugyventa prasmingai, bendrauju su įdomiais, pozityviais žmonėmis, kurie man padeda siekti tikslų. Jaučiuosi kaip paauglė, nesvarbu, kad man šiek tiek daugiau. Kasdien su malonumu sportuoju, valgau šviežią ir sveiką maistą, kuri gaminu pati arba man padeda pagalbininkė. Gyvenimas puikus ir aš pati sąmoningai kuriu savo nuostabią tikrovę.

AUKŠČIAUSIAS TIKSLAS. Kiekviena diena yra prasmingai praleista, nuveikiant visus suplanuotus malonius darbelius, kurie, žinau, artina mane prie svajonių ir  tikslų realizavimo. Turiu gerų draugų, ištikimų partnerių ir patikimų pagalbininkų, tad mūsų komanda puikiai susidoroja su visais iššūkiais. Dirbu mokymų -  konsultavimų srityje, esu gerai žinoma kaip profesionali anglų k. dėstytoja, koučingo specialistė. Dirbu ne pilną darbo dieną, laiko, dėl mano efektyvaus planavimo, užtenka  pomėgiams bei laisvalaikiui.

ROLĖS. Esu žmogus, kuris ne tik ima, bet ir duoda kitiems tai, ko norėtų sulaukti pats. Esu žmogus, asmenybė, draugė,  žmona, mama, mokytoja, patarėja, partnerė, lektorė ir konsultantė. Esu daug pasiekusi, daug mačiusi ir mielai dalinuosi šiais dalykais su kitais.

RESURSAI. Užrašų knygutė, svajonių ir pasiekimų dienoraštis, internetas, supermokytojo svetainė, mano mokymų, idėjų, projektų ir kitos visuomeninės veiklos blogas, mano finansų e-programėlė, į mano gyvenimą nuolatos ateinantys nauji mokytojai ir pagalbininkai, mano mokiniai, mano šeima ir artimi žmonės.

SVARBIAUSI PUNKTAI.

Sveikata ir puiki savijauta:

 1. Kokybiškas natūralus maistas, maitinuosi reguliariai, 2-3l vandens per dieną.
 2. Apsieinu be TV žiūrėjimo.
 3. Kasdien minimum 20 min.sporto.
 4. Bėgioju kas antrą dieną.
 5. Vasarą - dviratis, žiemą - sporto klubas.

Kaip yra šiandien?

 1. Maistas ganėtinai natūralus, dažniausiai be konservantų, hidrogenizuotų riebalų ir genetiškai modifikuotų elementų, tačiau kartais pavalgius -  vėl valgau, nors nesu alkana. Vanduo - darbo dienomis - minimum du litrai, savaitgaliais dažnai nepavyksta įvykdyti normos.
 2. Jau 5 dienos, kai TV neįjungiamas, jo visai nepasigendu, tik šiandien kompiuteryje pažiurėjau 30 min. man patikusio filmo.
 3. Kasdien mankštinuosi vidutiniškai po l0 min.
 4. Bėgioju geriausiu atveju kartą per savaitę.
 5. Nei sporto klubo, nei dviračio.

Darbas ir laisvalaikis:

 1. Dirbu 4-5 dienas per savaitę, po 4-5 val. kasdien.
 2. Likusiu metu sportuoju, bendrauju su žmonėmis, mokausi naujų dalykų ( atgaivinu prancūzų ir vokiečių kalbas, grįžtu prie kinų kalbos mokymosi, mokausi naujų šokių), skiriu laiko šeimai. Be abejo, keliauju po pasaulį.
 3. Sekmadienio vakarais susidarau savaitės planą, kiekvieną vakarą jį pasitikslinu.

Kaip yra šiandien?

 1. Dirbu 5 dienas per savaitę, po 6-8 valandų, kartais ir savaitgaliais.
 2. Likusiu metu mankštinuosi, organizuoju, strateguoju įvairius dalykus, bendrauju su mokiniais, tačiau laiko mokytis naujų dalykų neturiu arba tiksliau nieko nedarau, kad turėčiau. Planuoju kelionę (finansiškai, morališkai ir visaip kitaip J).
 3. Planavimas ant popieriaus dabar nėra toks dažnas, kaip anksčiau, duočiau už jo vykdymą gal kokius 3-4 balus.

l METŲ REZULTATAI (2010 11 07)

Supermokytojo mokykla gerai žinoma Vilniuje, mokinių antplūdis, man padeda 2-3 anglistai. Mūsų mokyklėlė -  kaip jauki menininko dirbtuvėlė ar žavus vintažinis butikas. Studentai mokosi ne tik anglų kalbos, dalijasi patirtimi, išsikelia tikslus, mokosi juos įgyvendinti, tobulėja…Turiu 3 laisvus darbo dienų vakarus, lankau šokių kursus ir dramos studiją. Esu sveikut sveikutėlė, dabar manyje tupinti bėdelė -  išnykusi. Dėstau ne tik anglų kalbą, bet vedu seminarus mokytojams ir jaunimui, rašau straipsnius, bendrauju ir bendradarbiauju su užsieniečiais. Turiu pakankamai finansų įsigyti nuosavo nekilnojamo turto, taip pat atsidėti finansinės nepriklausomybės fondui. Supermokytojo blogas yra populiarus ir  turi daug bendraminčių.

90 DIENŲ REZULTATAI (2010 02 05)

Esu grįžusi iš kelionės po JAV, pasitobulinusi kalbų ir gyvenimo kursuose, susiradusi daug draugų, bendraminčių, partnerių užsienyje. Sveikatos problemėlės nebėra. Intensyviai renkasi naujos grupės. Dirbu ne viena, man padeda keletas nuostabių anglistų. Dirbu darbo dienomis, savaitgaliais pamokų nebeturiu, mokausi prancūzų kalbos. Vaikštau 1-2 k. per savaitę į sporto klubą. Pildau blogą, turiu facebook‘e  300 pasekėjų. Lauke žiema, širdy pavasaris.

Originalus receptas ir paaiškinimas ką aš čia rašiau yra  čia:

Rodyk draugams

sekmeskodas

Trijų metų pasiekimai

Mano istorija yra panaši į jūsų, bet tuo pačiu ji kitokia, nes šį kelią nuėjau ir vis dar einu aš.

Už lango jau trečias ruduo, kai bandau savo gyvenimą sąmoningai valdyti ir už jį atsakinga būti pati, įgyvendinti savo tikslus, nepasiduoti aplinkinių ar šeimos narių komentarams, kad „kitaip būti negali” arba „gyvenk kaip visi”, t.y. taip, kaip jie. Man 29-eri, turiu mylimą ir mylintį žmogų, tačiau  savo šeimos, tradiciniu supratimu, dar nesukūriau, o mano „kūdikis” - yra anglų kalbos mokykla „Supermokytojas”. Viskam savas laikas ir pokyčių nepaskubinsi. Reikia tiesiog daryti ir jie ateis savaime.

Kaip visa tai prasidėjo?

Dirbau Žirmūnų gimnazijoje, papildomai dėsčiau kalbų kursuose, turėjau privačių mokinių. Tipiškas šiuolaikinio mokytojo paveikslėlis. Anksti ryte išeini iš namų, popiet turi porą laisvų valandėlių, o po to į antrą pamainą. Savaitgalius dažniausiai praleidi ant sofos prieš TV, nes nebėra jėgų nuveikti ką nors prasmingesnio. Nuovargis - nuolatinis palydovas, sveikatos ir energijos - minimumas. Ne koks vaizdelis, prisiminus. Vienintelis dalykas, kurio ilgiuosi iš tų laikų - gimnazijos mokiniai: aktyvūs, smagūs, kartais su savais „niuansais”, bet tokie savi.

Dažniausiai pokyčius  skatina nepasitenkinimas esama situacija, o tuo metu mane ypatingai paveikė bankų atsisakymas suteikti būsto paskolą (kuo dabar labai džiaugiuosi). Manau dar pamenat, kokios kainos buvo Vilniuje 2007m. Pradėjau svarstyti apie mūsų sistemos privalumus ir trūkumus ir supratau, kad jeigu gyvensiu taip, kaip visi, sulaukus 50-ies būsiu  pakrikusiais nervais mokytoja, išliejanti savo nepasitenkinimą gyvenimu ant mokinių galvų, gyvenanti nuo algos iki algos.

Prašymas atleisti iš darbo buvo staigmena visiems. Kitavertus, anglistai tuo metu keitėsi tikrai dažnai. Ne taip, kaip dabar - kai dėstyti anglų kalbos veržiasi bet kas, kas nors truputį ją moka. Tad kolegėms anglistėms pasakiau, kad „išeinu į pensiją”. Nes juk tik tuomet, tradiciniu požiūriu, žmogus turi daug laisvo laiko užsiimti jam rūpimais dalykais. Bet nebeturi sveikatos, o dar blogiau - motyvacijos.

Nuo tada buvo daug įvykių, žmonių, dalykų, studijų, pokyčių: mano pirmas mokytojas ir požiūrio į gyvenimą keitėjas Tomas, psichologijos studijų semestras universitete, kurio dėka supratau ir atradau dalykus apie save ir kitus, privati anglų k. veikla su įvairaus amžiaus žmonėmis, vertimai, konferencijos užsienyje, bendradarbiavimas su LDF, koučingo studijos Baltic Coaching Centre mokykloje, nuotolinės koučingo studijos Stonebridge college, pirmieji koučingo klientai, svetainės www.supermokytojas.lt paleidimas, įvairūs kvalifikacijos kėlimo seminarai, pirmojo anglų kalbos kabineto atidarymas, Vilniaus kolegija, sėkminga dėstytojo ir laisvai samdomo anglisto patirtis ir praktika, kabineto perkėlimas į didesnes patalpas verslo centre, planuojama kelionė į JAV. Not bad! Tačiau šiuo metu jaučiuosi, kad regresuoju, nes stoviu vietoje. Tad nuo vakar vėl pradėjau keisti save, kad pakeisčiau aplinką.

Rodyk draugams

Next »