BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ruošiuosi rugsėjo pirmajai

Getting ready for the new school year

Šiais metais… jokių tradicinių angliškų plakatų ant sienų, jokių pabodusių paveikslų, jokių vazoninių gėlių, išskyrus  dvynukus pūkuotus kaktusus arba gyvas gėles kartas nuo karto, jokio kito “įprastinio niek(al)o”…

Šiais metais… asmeniškos, mokytojo(s) pomėgius ir potyrius atkleidžiančios smulkenos (laikas mokiniams pamatyti, kad mes ne tik mokytojai), malonios smulkmenos padovanotos mokinių, kūrybiškoms užduotims skirtos detalės ir viskas, kas pravers nors akimirką įprastinei pamokai suteikti  gerų emocijų…

Noriu pasidalinti mažu įkvėpimo gurkšneliu su jumis

1. Ant ištemptų palei sieną virvučių sąvaržėlėmis “prisegti” atvirukai, nuotraukos, piešiniai. Reikalui esant, galima greitai pakeisti eksponatus, o jų turinį panaudoti kaip temą rašiniui, kalbėjimui, žaidimui ar pasaulio pažinimui, nes manieji atvirukai atkeliauja iš įvairių šalių.

2. Šalin popierių krūvas ir sąsiuvinius nuo palangės. Paslėpkime juos tvarkingai spintoje. Šios smulkmenos skirtos lavinti visus mokinių, o gal labiau mokytojo (? :) ) pojūčius: vos vos ošiančios kriauklės iš Atlanto, vis dar Prancūzija kvepiančios levandos, arbata iš Londono, kankorėžiukas iš Tauro kalnų Turkijoje, smulkios puzzle detalės pirštukams palavinti (jeigu mokiniai pradės “muistytis” dėl testo nerašymo ar atidėliojimo, pažiūrėsim ar įveiks puzzle per minutę, kad išsiderėti geresnes sąlygas!)

3. Rėmeliai su vaikystėje kolecionuotais pašto ženklais ir visų mūsų mėgtais personažais. Spalvota knygutė su angliškais žodžiais ir … saldūs kukurūzai (kas sakė, kad mokiniai per pamokas valgyti gali, o mokytojai tai jau ne? Juokauju…bet pasistiprinti reikia.)

4. What’s new this week/Kas naujo šią savaitę?” lenta ar stendas, ant kurio(s) galite “sukrauti” viską, kas jums ar jūsų mokiniams miela. Periodiškai keiskite smulkmenas. Pas mane šį kartą kaba “Summer bouquet” arbatos pokeliai, pažįstamo fotografo kelionės nuotrauka, turinti savo istoriją, įkvepiantis pasakojimas apie išsipildžiusias svajones, atvirukas su  vasarą įvykusiomis karališkosiomis vestuvėmis, kelionių magnetukai, paveikslėlis su angliškais gėlių pavadinimais, “crazy” sakiniai ir net “smėlio” laikrodukas.

5. Įvairūs angliški, iš žurnalų ir laikraščių iškirpti žodžiai, iš kurių vienas mokinys turi sudaryti vieną gramatiškai teisingą, bet “crazy” sakinį. Jeigu angliškos spaudos neturite- ne bėda, pirmoje nuotraukoje žodžius iškirpau iš LT žurnalų, tereikėjo tik šiek tiek daugiau pastabumo. O galite ir atspausdinti savo temų žodžius - bus labiau “į temą” :). Ketvirtoje nuotraukoje pirmieji darbai - “prigavau” savo privatukus. Įvertinkit jų meną!

6. Klasėje taip pat pakabinau DU lapus: oranžinis skirtas bendros istorijos kūrimui, kai vienas mokinys gali parašyti tik vieną žodį (kabės tiek laiko, kol gausis pasakojimas), o baltas - žodyno kalendorius- vienam naujam žodžiui per dieną, mėnesio gale - jų bus 30. Galima panaudoti testui ar žaidimui.

7. Mėgstu piešti fraktalus. Kodėl gi jų nepanaudojus “What’s new this week” lentai ar nepatalpinus į rėmelius? Ant atsarginių tuščių rėmelių spalvotais flomasteriais angliškai užrašau “Ką norėtum čia matyti?” - bus užduotis mokiniams suorganizuoti padorų, bet įdomų “turinį”,kurį keisime kas kelias savaites.

8. The last but not the least. Duris galime dekoruoti užrašu ar šūkiu, juos  periodiškai (ne)keičiant. Nepatingėjus nueiti į “kuistukus”, galime į klasės biblioteką įtraukti šiuolaikinės anglų kalbos romanų, ne vien klasikos. Mini-magnetinė lenta su savaitės dienų magnetukais padės nepamiršti testų ar namų darbų, kuriuos uždavėte savo moksleiviams. Kaip mokomąją priemonę galime naudoti kelionių žurnalus, lankstinukus, o jeigu niekur nekeliaujate, įvairių “freebies” parsisiųskite nemokamai iš interneto. Beje, turizmo info centrai taip pat turi visokio “angliško” gėrio.

Būsiu labai dėkinga už grįžtamąjį ryšį. Kuri idėja jums patiko labiausiai, ką įgyvendinsit? O gal nepatingėsite brūkštelti, kaip jūs “atnaujinote” klasę prieš mokslo metų pradžią? Thanks in advance :)

Patiko (0)

Rodyk draugamskomentarai (14) to “Malonios smulkmenos klasėje/Classroom decoration ideas”

 1.   Rasaon 26 Rgp 2011 at 19:06

  Puikios idėjos. Būtinai darysiu crazy sentences. Ir puzzle klasėje laikysiu :) aišku kam

 2.   Harpion 26 Rgp 2011 at 21:38

  Nuostabiai. Tokioj aplinkoj dirbant mokytis anglų kalbos daug įdomiau :)
  Patiko crazy sentences ir abu pakabinti lapai :)

 3.   Ramintaon 27 Rgp 2011 at 12:25

  Ką tik “Delfyje” prisiskaičiau įvairių mokytojų padejavimų, kaip viskas pas mus blogai. Ir štai užeinu čia - super. :) Net man pakėlė nuotaiką, o ką jau kalbėti apie tuos, kuriems tokioje klasėje teks dirbti… :) Visos idėjos puikios ir tikrąja to žodžio prasme gražu žiūrėti ir skaityti, kaip žmogus gali mėgti savo darbą, ieškoti naujovių ir įkvėpti kitus… :) Pati šiais metais pradedu studijuoti anglų ir ispanų kalbas - šis įrašas teigiamai nuteikė netgi būsimoms studijoms. :)

 4.   stazyteon 27 Rgp 2011 at 17:59

  Super idėjos. Tikrai, jei galima, pasigriebsiu kelias :) Ypač patiko šiltos smulkmenos, padedančios sukurti jaukią mokymosi aplinką.
  Sėkmės ;)

 5.   sekmeskodason 27 Rgp 2011 at 18:03

  Nuoširdžiai ačiū už gerus žodžius ir tikrai labai džiaugiuosi, kad pasinaudosite idėjomis ar netgi jas patobulinsite :)

 6.   Eleon 27 Rgp 2011 at 18:26

  As turiu meskiuka is Londono. Paprasiau mokiniu sugalvoti jam varda. Tai sugalvojo: Potap Potapovich. Kartais gauni ko nori, kartais gauni ko prasai, kartais gauni ka gauni …. :-)

 7.   sekmeskodason 27 Rgp 2011 at 18:47

  Būna ir netikėtumų, ir fiasko :D Bet judi toliau…

 8.   Linaon 27 Rgp 2011 at 21:35

  Bet jūs tai tikriausiai nuostabi mokytoja, kad šitaip rūpinatės, jog mokiniams norėtųsi eiti į anglų kalbos pamokas!! Norėčiau, kad ir mano anglų mokytojos kabinetas būtų TOKS (įdomus, kažkoks gerąja prasme „nemokyklinis”). Sėkmės jums ir jūsų mokiniams! :)

 9.   sekmeskodason 28 Rgp 2011 at 08:30

  ačiū, Lina! :)

 10.   Eleon 29 Rgp 2011 at 09:58

  Kuistuke pasikroviau literaturos. Sianiden po 1lt uz vieneta. Pasiieskojau pagal anotacijas idomesniu, apie zmones, ju santykius, period history. Pati irgi su malonumu skaitysiu!

 11.   altajuson 29 Rgp 2011 at 21:11

  Paprasta, bet originalu ir kartu šilta… :)

 12.   Eleon 30 Rgp 2011 at 11:54

  Beje, kuom gi uzkliuvo vazonines geles? :-)

 13.   sekmeskodason 01 Rgs 2011 at 16:39

  boring :)

 14.   Nijoleon 24 Rgp 2012 at 22:19

  Sveikute, nuostabu, idomu, kurybinga.
  Atradau tave netycia, esu ir pati isradinga, bet ir is cia daug pasisemiau.
  Aciu tau, kad esi, kad negaila praktiniu ideju kitiems. Linkiu islikti ir toliau tokiai draugiskai.
  Nijole

Trackback URI | Comments RSS

Rašyk komentarą